Як правильно укладати клінкерну бруківку?

доріжка з клінкерної бруківки

Вимощені клінкерною бруківкою доріжки, практично не вимагають особливого догляду. Клінкер не впливає на екологію ділянки та на навколишнє середовище, так як продукт виготовлений з природної сировини. На сьогоднішній день це кращий вибір для мощення.

Основа для клінкерної бруківки

Перед укладанням клінкерної бруківки, так само як і перед кладкою клінкерної цегли, необхідно підготувати тверду основу. М’яку поверхню земляного шару зрізають, а площину, що залишилась ущільнюють.

Читайте також: Як класти клінкерну цеглу. Прості та корисні поради

Основа для клінкерної бруківки повинна витримати несучий шар, який по можливості рівномірно розподіляють по всій площі укладається поверхні. Безпосередньо несучий шар повинен добре проводити вологу, тому, що дощова вода проникає через шви.

Кращим матеріалом, для несучого шару є суміш дрібного щебеню, гравію. Її ущільнюють і вирівнюють під малим ухилом, приблизно до 2%. Товщина такого шару може становити порядка 10 см.

Бордюр для клінкерної бруківки

Як укладати клінкерну бруківку так, щоб вона не зрушилася у процесі укладання? Для цього готують відповідний бордюр.

Бордюрні клінкери укладають на розчин і формують зовнішній борт. Щоб при укладанні не виникали проблеми, довжину і ширину викладаємо внутрішньої поверхні розраховують так, щоб на ній укласти ціле число цеглин. Беруть до уваги і ширину швів.

Читайте також: Способи виготовлення і призначення клінкерної цегли та клінкерної плитки

Розмір бордюрного виступу розраховують виходячи з товщини існуючого баласту. Зазвичай беруть близько 3 см і додають товщину самої вибраної клінкерної бруківки. Шар розчину вирівнюють по поверхні несучої області, враховуючи нахил 0,5-2%.

Укладання клінкерної бруківки

Фахівці радять як укладати клінкерну бруківку, так, щоб вона зберегла свою природну колірну гаму. Справа в тому, що сам цей матеріал виготовляють шляхом випалу з натуральної глини. Готовий продукт отримує характерний палений колір. Тому слід використовувати бруківку з різних піддонів.

Сам процес мощення починають зі зміцнення країв викладальної поверхні. Спочатку викладають кілька перших рядів в потрібному стилі викладення. Разом з цим за допомогою ниток переносять малюнок або візерунок клінкерної бруківки на заздалегідь підготовлену для цього поверхню. Нитки показують напрямок майбутніх швів. Орієнтуючись по них можна грамотно викласти потрібну площу.

Читайте також: У Львові представлена унікальна колекція клінкерної цегли Röben

Ширина швів повинна бути приблизно 3-5 мм. Краще відразу заповнити їх в процесі укладки наповнювачем. Ним може служити дрібний щебінь або пісок. В іншому випадку не виключено зміщення шарів відносно один одного.

Як укладати клінкерну бруківку якщо заповнюються поверхні нестандартного розміру? У цьому випадку розміри клінкеру підрівнюють дисковою пилкою (болгаркою).

 Читайте також: Правила облицювання стін клінкерною цеглою

Ущільнення клінкерної бруківки

Після повного заповнення швів проводять ущільнення вимощеній поверхні спеціальним вібраційним верстатом. У нього є гумова основа і захисний диск зі штучного матеріалу. Після цього процесу шви додатково заповнюють наповнювачем і повторюють так кілька разів. Так гарантовано вийде надійна укладка.