Виготовлення і призначення клінкерної цегли та клінкерної плитки

Одним з поширених матеріалів будівництва є клінкер (klinker). Найбільш часто використовуваними різновидами клінкеру є:

  • облицювальний клінкер;
  • плитковий клінкер;
  • тротуарний клінкер.

Також великою популярністю користується клінкерна плитка, що імітує цеглу.

Читайте також: У Львові представлена унікальна колекція клінкерної цегли Röben

Клінкером називається керамічний будівельний матеріал особливої ​​міцності. Виготовляється клінкер (клінкерна цегла, плитка, облицювальна цегла) зі спеціальної глини – речовини екологічно чистого і тугоплавкого.

Способи виготовлення клінкерної цегли

Особлива глина, з якої виготовляється клінкер, повинна мати абсолютно однорідну консистенцію і не включати в свій склад сторонні домішки (крейда, солі).

Клінкер отримують двома способами:

  1. Екструзійний і напівсухе пресування. Найчастіше застосовують спосіб пластичної екструзії з використанням вакуумних пресів. Рідше використовують преси стрічкового типу. Для підвищення щільності за допомогою важільного преса виробляється додаткова прессовка. Напівфабрикати, що вийшли після пресування, відправляються в сушильні камери.
  2. Напівсухе пресування. Вид виробництва, який менш витратний і дозволяє зменшити час виробництва. Але зменшення часу і витрат тягне за собою зниження якості продукції. Клінкерна маса проходить обробку в пресах ротаційного і колінно-важільного типу. На цій стадії підготовка напівфабрикату закінчується. Сушка при цьому способі проводиться дуже рідко.

Продукція проходить кілька стадій випалу:

  • при температурі 1200 ºС (для спікання);
  • при температурі до 1450 ºС.

Від температури завершального випалу залежить колір клінкерних виробів. Даною особливістю користуються виробники, домагаючись різних забарвлень клінкерної цегли та плитки.

Читайте також: Хітовий клінкер, або найпопулярніші цегляні тенденції

Для того щоб клінкерна цегла придбала високу ступінь щільності, її випал виробляють при температурах, набагато перевищуючу температури виготовлення звичайної цегли. Відбувається спікання всіх неоднорідних елементів, чим і обумовлюється міцність виробів.

Характеристики міцності плитки та цегли з клінкеру характеризуються не тільки механічними показниками, але й виражаються також у стійкості до сильних перепадів температур і непроникності вологи.

Клінкерна цегла повинна витримувати скачки тиску, підвищену вологість, дію агресивних середовищ (кислота, луг) і критичні температури. Досить просто почистити щіткою клінкерну цеглу, навіть якщо вона вступила у взаємодію з агресивним середовищем. Це обумовлено невеликою пористістю клінкерних виробів. Міцність і стійкість до різних руйнівних дій є головними визначальними факторами популярності клінкерної цегли як будівельного матеріалу.

Клінкерна плитка, що імітує цеглу, додає будинку додаткову міцність і знижує загальні витрати на будівництво.

Читайте також: Мулярська абетка. Укладання клінкерної цегли

Весь спектр клінкерної продукції: плитка, цегла, облицювальна цегла – цінується за низькі показники поглинання вологи. Завдяки цій властивості, своїй міцності і довгому терміну служби, вона може використовуватися для зовнішньої і внутрішньої обробки приміщень різного типу і призначення, в тому числі з високою вологістю навколишнього середовища.

Укладання цеглиЗастосування клінкерної цегли

Готовий продукт може бути різного виду, від плитки для обробки вертикальних і горизонтальних поверхонь (підлога, сходи, фасад) до клінкерної цегли, яка призначена для облицювальних робіт. Також бувають особливі види клінкеру (підвищеної міцності) для вимощення дорожніх покриттів і площ. Такий клінкер широко використовується ландшафтними дизайнерами.

Свій початок слово «клінкер» бере з Голландії і походить, швидше за все, від дзвінкого звуку, видаваного при простукуванні готової цегли після спікання.

У Західній Європі клінкер вже більше двохсот років використовують для облицювання різних об’єктів. Він і зарекомендував себе як міцний, довговічний і красивий виріб. Донедавна в Україні поставлявся тільки європейський клінкер, але його вартість була висока через труднощі виробництва і транспортні витрати.

Читайте також: Правила облицювання стін клінкерною цеглою

На сьогоднішній день вітчизняний клінкер практично не поступається за якістю імпортному, має широкий спектр кольорів, таку ж твердість і характеристики міцності. Всі ці чинники обумовлюють застосування плитки і клінкерної цегли в різноманітних видах будівництва і дизайну (оздоблення приміщень та будівель, формування зовнішнього вигляду заміського будинку, створення доріжок, облицювання басейнів і сходів).

Клінкер, обпалений при підвищених температурах, набуває особливу міцність і оригінальні кольору. Завдяки цьому, комбінуючи, можна виробляти мощення доріг і площ, створюючи всілякі орнаменти.

Облицювання будинку клінкерною цеглою не тільки збільшує його міцність, але і перешкоджає проникненню вологи, а ще це просто дуже красиво.

Ціну уточнюйте