Як класти клінкерну цеглу. Прості та корисні поради

Інструкція як класти клінкерну цеглу

При лицьовій кладці клінкерної цегли потрібно або знайти хорошого муляра, який досконало знає, як класти клінкерну цеглу, або самому стати хорошим каменярем. Недотримання деяких особливостей укладання клінкерної цегли неодмінно потягне за собою сумні наслідки.

По-перше, потрібно правильно організувати роботу і достатньо уваги приділити підготовчим роботам. Так можна істотно заощадити не тільки час, а й ресурси. Безпосередньо при укладанні застосовується правило: муляр-правша повинен праворуч від себе тримати ящик з інструментами, а зліва цеглини. До слова, цеглини повинні бути укладені на дошках для уникнення їх забруднення. Також всі необхідні мулярові інструменти повинні бути напоготові і постійно під рукою. Важливо правильно розрахувати необхідну кількість цегли.

У ролі утеплювача відмінно підійде рулонний матеріал, створений з мінеральних волокон. Крім того між шаром мінвати та клінкерною цеглою обов’язково залишають повітряну подушку в 4 см для виведення зайвої вологи з утеплювача.

Читайте також: Хітовий клінкер, або найпопулярніші цегляні тенденції

Укладання цеглиЩе один момент, ігнорувати який категорично не можна – це чистота цеглин. По-перше, їх потрібно зберігати в чистоті, а по-друге, не можна допускати їх забруднення під час кладки. Якщо є багато партій цегли, то, природно є і багато відтінків. Для естетичності вигляду фасаду слід добре продумати їх чергування на стіні. Ще потрібно при закупівлі добре довідатися про характеристики водостійкості, стійкості до хімічних речовин, морозостійкості обраної марки цегли. Найкраще, при закупівлі цегли відразу ж і закупити розчин для кладки і розшивки.

Читайте також: Облицювання стін клінкерною цеглою. Досконало про технологію кладки та розшивання швів

Потрібно створити точний температурно-вологісний режим між стінками приміщення і облицюванням. Обов’язково залишати вентиляційні щілини в декількох лініях облицювання. Укладають клінкерну цеглу з урахуванням того, що в ньому будуть проміжно забетоновані сполучні штирі зі стіни. Такий підхід, безумовно, забезпечить стійкість стіни будинку, складеної навіть шаром в одну цеглину.

Перед тим, як класти клінкерну цеглу потрібно знати, що в день можна викладати висоту не більше, ніж 5-6 рядів цегли. За день можна викласти по периметру будинку 5-6 рядів і залишити їх на ніч застигати. Дотримуючись цього елементарного правила можна досягти рівності товщини шва кладки на різних рівнях і рядах.

Читайте також: У Львові представлена унікальна колекція клінкерної цегли Röben

Заповнювати шви можна двома методами – або надлишок розчину кладуть під клінкерну цегла і після притискання цегли надлишки прибирають, або кладуть трохи розчину і вже після його висихання щілину зашпаровують затиркою.

Є ще нюанс у тому, як кладуть клінкерну цеглу при підвищеній вологості повітря. Перед нанесенням розчину на цеглу потрібно насипати трохи сухого цементу. Це здійснюється для балансу у вологості цегли і розчину. Зробивши такі заходи можна істотно збільшити міцність облицювальної кладки з клінкерної цегли.