Правила облицювання стін клінкерною цеглою

Клінкерна цегла – ідеальний матеріал для облицювання стін. Він не тільки надає фасаду солідний і привабливий вигляд, але й надійно захищає стіни від впливів зовнішнього середовища і механічних пошкоджень.

Технологія виготовлення клінкерної цегли передбачає використання виключно натуральної сировини – глини без хімічних домішок і барвників. При дуже високих температурах (1200 °С і більше) глина спікається в однорідну масу без включень і порожнеч. Отриманий матеріал своєю міцністю і довговічністю нагадує камінь, який здатний витримати багаторазове заморожування і відтавання. Клінкерна цегла має низьке водопоглинання, що забезпечує при правильній кладці відсутність висолів на фасаді.

Облаштування лицьової стіни

Облицювання стін клінкерною цеглою можна проводити одночасно зі зведенням несучих стін або після завершення основного етапу будівництва. Окрім облаштування єдиної кладки з перев’язкою лицьових і рядових цеглин можливе укладання лицьового шару на відстані від несучої стіни. У такому випадку між шарами зазвичай залишають вентиляційний проміжок у 20-40 мм, куди закладають утеплювач.

Несучу і лицьову стіни з’єднують смугами, дротом, кутниками або анкерами діаметром 4-6 мм з нержавіючої або оцинкованої сталі.

Анкери в горизонтальні шви можна закладати як на етапі зведення чорнових стін, так і в готову конструкцію. На 1 м2 має бути 4-6 таких кріплень, біля віконних і дверних прорізів – в 2-3 рази більше.

Кладку краще армувати через 4-6 рядів сталевою сіткою з дроту діаметром 4 мм зі стороною чарунок 60-80 мм або діаметром 3 мм зі стороною чарунок 50 мм.

Для облицювання стін з газо- і пінобетону, ракушняка, дерева, ОСП та інших матеріалів використовують спеціальні анкери або дюбелі з шурупом, який відповідає типу матеріалу.

Облаштування фасаду з клінкерної цегли необхідно передбачити ще на етапі узгодження проекту, оскільки зведення лицьової стіни вимагає відповідного фундаменту. Цегла шириною 12 см може виступати над опорою тільки на третину, тобто на 4 см. При облаштуванні лицьової стіни важливо передбачити можливу нерівномірну усадку будівлі.

Технологія кладки

Кладка лицьової цегли – відповідальний захід, який слід виконувати без поспіху. За день укладають не більше 5 рядів цегли, а перед нанесенням розчину кожен ряд зазвичай викладають насухо. Для кладки краще використовувати жорсткі розчини, отримані зі спеціальних сухих сумішей. Вони призначені для матеріалів з низьким водопоглинанням і не містять компонентів, що утворюють висоли. Колір суміші і розчину можна підібрати під колір фасадної цегли.

Розчин для кладки перемішують до консистенції, коли кулька з суміші тримає форму, не забруднюючи руки. Щоб колір розчину був однорідним, слід кожного разу дуже точно дотримуватися пропорцій додавання води. Клінкерну цеглу для фасаду краще замовляти на весь обсяг будівництва, оскільки цегла з іншої партії може трохи відрізнятися за кольором. Для створення рівномірного малюнку кладку виконують одночасно з трьох-чотирьох піддонів.

Бризки розчину з цегли видаляють до їх затвердіння. Цеглу не рухають після початку схоплювання розчину. При кладці намагаються мінімізувати різання матеріалу і не використовувати половинки. Щоб звичайні цеглини не забирали вологу з розчину, перед початком кладки їх змочують. Декоративність кладки часто забезпечують, використовуючи різні види перев’язки стін.

Розшивання швів

Товщина горизонтального шва лицьової стіни зазвичай становить 10-12 мм, вертикального – 8-10 мм. Для вентиляції двошарової конструкції кожен четвертий вертикальний шов верхнього і нижнього рядів кладки не заповнюють розчином.
Після закінчення кладки розчин з швів можна видалити на глибину до 15 мм, після чого (через 4 дні) шви заповнюють спеціальним розшивочним розчином. Фінішну розшивку швів виконують зверху вниз. Швам можна надати різну форму – опуклу, увігнуту або плоску. Опуклий шов не повинен відступати від поверхні більш ніж на 2 мм.

Ознайомитись із вишуканою гамою варіантів клінкерної цегли Röben та Керамейя, а також придбати її можна у Львові на новому торгівельному майданчику Максимус Центру за адресою вул. Городоцька, 300 (територія центру оптової торгівлі «Метро Кеш енд Кері») та на основному складі у м. Дубляни, вул. Львівська, 17