Укладання клінкерної плитки. Необхідні інструменти та важливі нюанси монтажу

кладка клінкерної плитки

Клінкерну плитку так само як і клінкерну цеглу класти потрібно правильно і головне, якісно. І тут набуває величезного значення те яким інструментом та як користується майстер. 

Різновиди клінкерної плитки

Є декілька видів клінкерної плитки. Виготовляють її із суміші глини, кварцового піску і різних видів присадок шляхом змішування всіх компонентів. Потім різними способами – штампуванням, формуванням або литтям вона і формується в плитки різних розмірів. Далі плитка сушиться, обпалюється і при необхідності на неї наноситься глазур.

До плит стрічкового пресування відносяться керамічні розрізні плити, різновидом яких є окремо тягнуті, що виготовляються з мінералізованих глин, які обпалюють при температурі в 1200 градусів.

Ці плити бувають глазуровані і звичайні. Вони не повинні боятися морозів, не втрачати колір і не піддаватися впливу сонячних променів, а глазуровані повинні бути стійкими до впливу кислотно-лужного середовища.

Є і такий різновид плитки, як клінкерна плитка для підлоги, яка виготовляється з особливих сортів (випікаючих) глини, стійка до температурних коливань повітря, кислотно-лужного впливу і володіє підвищеною твердістю, не слизькими, мають товщину 10-40 мм і різний розмір.

Читайте також: Способи виготовлення і призначення клінкерної цегли та клінкерної плитки

Також, клінкерна плитка розрізняється за розмірами та формами, серед яких стандартними є лише тільки розміри прямокутної плитки. Поверхність плитки буває рівною, рифленої, профільованою, а також з імітацією малюнка природного каменю або цегляної кладки і паркету. Крім того, поверхня плитки буває матовою або блискучою.

Розміри плиток багатьма виробниками витримуються у встановлених стандартах, зазвичай модульних, а невелике розходження зазвичай різні виробники компенсують за рахунок ширини шва.

Інструменти для укладання клінкерної плитки

Для кваліфікованого плиточника дуже важливо мати першокласний інструмент, так як такий матеріал, як клінкерна плитка, дуже дорого коштує, його не можна повторно використовувати.

Почнемо з плиткової кельми, яка буває зазвичай у формі листа. Нею користуються для того, щоб нанести розчин на нижню сторону плитки, рукояткою ж кельми злегка стукають по плитці, для чого на торці ручки розташована невелика насадка з гуми.

Наступним потрібним інструментом є спеціальна машинка для обрізки плитки, яка представляє з себе особливу конструкцію, для того, щоб нанести надріз на плитці, щоб потім розламати її на самому місці надрізу.

Читайте також: Як класти клінкерну цеглу. Прості та корисні поради

Цією машинкою можна розрізати лише безпосередньо плитку, а всі інші – круглі, а також кутові, вирізи потрібно виконувати за допомогою інших інструментів. До них відноситься і машина для отворів, яка призначається для висвердлювання отворів в плитці, вона буває ручний, або з електроприводом.

Крім цього, плиточники знають як правильно покласти клінкерну плитку і використовують при нанесенні розчину і рівномірного його розподілу на стіні “зубчастий сокіл”, а гумовим шпателем користуються для заповнення швів і видалення з плитки всього зайвого.

Як правильно покласти клінкерну плитку?

Практично для кожного виду плитки є різні добірні елементи. В основному – це або певні лінії, або басейни, а також сходи і плінтусні системи. Вони ніби є продовженням кахельних площин в проблемних місцях та місцях стиків. Також, до добірних елементів відносяться і різні плиткові панелі з красивими переходами, або плитки, прикрашені ручним розписом або мозаїкою.

Читайте також: У Львові представлена унікальна колекція клінкерної цегли Röben

Облицювання стін і стель зазвичай виробляють як всередині, так і зовні будівлі. Плитку необхідно укладати або рівно, або горизонтально, або по заданому ухилу на попередньо перевіреній і при необхідності вирівняній основі, очищеній від всякого роду забруднень.

Основною вимогою до поверхні є те, що воно має бути рівною, без виступів і великих тріщин. Встановлювати плитку можна або способом товстого або тонкого шару клею, причому, під час процесу укладання плитки на стіну треба забезпечити сильне зчеплення плитки з поверхнею основи.

Способи товстої і тонкої кладки розрізняються один від одного як товщиною шару, так і складової суміші, на яку садиться плитка.

Щоб укладена плитка виглядала акуратно і красиво, ще до її укладання потрібно попередньо розпланувати картину укладання плитки та поділу її так, щоб її розміри підходили до декоративного оформлення облицювання.

Читайте також: Хітовий клінкер, або найпопулярніші цегляні тенденції

При цьому, квадратні плитки встановлюють або шовним розрізанням, або по діагоналі. Решта форми плитки можуть встановлюватися в різних комбінаціях, аж до отримання різних орнаментальних картин.