Як правильно приклеїти клінкерну плитку. Корисні поради та рекомендації

клінкерна-плитка

Клінкерна плитка так само як і клінкерна цегла завойовує все більшу популяність рік за роком. І в цьому немає нічого дивного, адже їй притаманні дуже привабливі характеристики.

Вартість клінкерної плитки відносно невисока, вона володіє тривалим періодом експлуатації, високою міцністю, привабливим та естетично красивим зовнішнім виглядом, стійкістю до морозів, високої вологості, впливу сонячних променів і т.д.

Читайте також: Як класти клінкерну цеглу. Прості та корисні поради

Незважаючи на високу популярність цього матеріалу і велику кількість покупців, які віддають перевагу саме йому, мало хто знає, як правильно проводиться укладання клінкерної плитки – саме про особливості і важливі моменти цієї процедури і піде мова нижче.

Який клей використовувати для клінкерної плитки

Питання «як приклеїти клінкерну плитку» турбує багатьох людей, що купили цей матеріал для обробки поверхонь. Сучасна клінкерна плитка клеїться на спеціальний клей на попередньо підготовлену основу.

Читайте також: Способи виготовлення і призначення клінкерної цегли та клінкерної плитки

Можуть використовуватися різні клейові склади для установки плитки – тут все залежить від того, де вона буде застосовуватися – на фасаді, для оздоблення всередині приміщення і так далі. Під кожну поверхню необхідно підбирати відповідний клей, який буде найбільш прийнятний у конкретному випадку.

Як наносити клей на клінкерну плитку

Клеєм мажуть і саму плитку, і підготовлену основу стіни. Розгладження виконується зубчастим шпателем – саме цим інструментом в основному користуються, він найбільш ефективний для цих цілей.

Установка клінкерної плитки відбувається аналогічно установці звичайної плитки, тому якщо ви раніше укладали її, то вам не потрібно нічому вчитися новому. Як приклеїти клінкерну плитку ви і так знаєте та зможете застосувати всі отримані раніше навички та вміння.

Клей найкраще наносити безпосередньо перед тим, як ви будете виконувати укладку, в іншому випадку він може частково втратити свої властивості, і плитка не буде міцно сидіти на підставі.

Читайте також: У Львові представлена унікальна колекція клінкерної цегли Röben

Фахівці рекомендують не намазувати занадто велику ділянку поверхні клеєм, так як ви просто не встигнете наклеїти плитку, а клей за цей час втратить власні якості, що призведе до необхідності наносити новий шар клею.

Власне це і є основні рекомендації по темі як приклеїти клінкерну плитку. Насправді нічого складного в цьому немає, і з цією роботою, в принципі, по силам впорається будь-якому «хазяйському мужику».

Але якщо ви не впевнені в тому, що у вас вийде належним чином провести укладання даного матеріалу або ви погано розумієте, як приклеювати клінкерну плитку, то краще не ризикувати підсумковим видом будинку і вдатися до послуг фахівців.

Розшивання швів клінкерної плитки

По закінченню 2-3 днів від моменту повної установки клінкерної плитки можна братися за виконання наступного етапу, яким є розшивання.

Клінкерна плитка допускає розшивку різними розшивочного матеріалами – необхідно зупинити свій вибір на тому, що найбільше підходить до експлуатаційних умов. Приміром, якщо плитка «красується» на фасаді будівлі, то розшивання обов’язково повинна бути морозотривкої, а якщо вона гордо прикрашає камін, то несприйнятливою до вогню і підвищених температур.