Топ-5 міфів про газобетон

Правда та міфи про газобетон

Автоклавний газобетон нерідко плутають із іншими видами комірчастих бетонів, таких як пінобетон та неавтоклавний газобетон. До того ж під час зведення котеджів будівельні бригади з недостатнім досвідом порушують технологію використання газоблоків. Внаслідок цього з’являється безліч міфів і помилкових суджень, які ми і маємо намір сьогодні розвінчати.

Будівництво з газобетону – одна з найбільш ефективних технологій зведення сучасних будинків. На сьогодні газобетон користується попитом нарівні або навіть більше, ніж каркасно-рамкові будинки, котеджі з СІП-панелей або з керамоблоків. І нерідко поява міфів про газоблоки пов’язана з дезінформацією та недобросовісною конкуренцією з боку виробників інших будівельних матеріалів.

Міф 1. Алюміній у складі газобетону небезпечний для здоров’я

Як відомо, технологія виробництва газобетону передбачає використання алюмінію у вигляді пудри, яку замішують у розчині з вапном. Саме цей елемент є найважливішим компонентом, який забезпечує газоутворювання та виділення водню в складі готової суміші. Бульбашки водню формують в розчині безліч комірок, які і забезпечують унікальні теплоізоляційні властивості газобетону.

Алюміній у складі газобетону

Твердження про те, що алюміній у складі газоблоків небезпечний для здоров’я, не витримують ніякої критики, оскільки метал у цьому матеріалі залишається не в чистому вигляді, а як оксид алюмінію. А в такому вигляді він дуже широко поширений у природі і не несе ніякої загрози здоров’ю. Крім газобетону оксид алюмінію міститься в багатьох інших матеріалах, включаючи, наприклад, глину і керамічну цеглу.

Читайте також: Екологічна безпека газобетону: 4 аргументи на користь газоблоків
Читайте також: Протипожежні характеристики газобетону

Міф 2. Газобетон відрізняється підвищеною крихкістю

Газоблоки, дійсно, можуть тріскатися і під час транспортування, і в складі стін зведених котеджів, як, втім, можуть псуватися й інші стінові матеріали, включаючи цеглу та керамоблоки. У випадку з газобетоном пошкодження, насправді, нерідко трапляються через недотримання технологічного процесу.

Армування газобетону

При перевезенні газобетону потрібне обов’язкове використання спеціальних піддонів і палет, які будуть надійною гарантією непошкодженості матеріалу. А при будівництві окремі зони стін із газоблоків потребують армування металевою арматурою. При дотриманні технології перевезення та застосування газобетону його надійність не викликає сумнівів.

Читайте також: Правила застосування газоблоків Ytong: зберігання і транспортування газобетону
Читайте також: Будівництво з газобетону: армування стіни під віконними отворами

Важливо розуміти, що найважливіша характеристика будь-якого стінового матеріалу – несуча здатність, яка у різних марок газобетону може відрізнятися. Тому зведення будь-якої будівлі з газоблоків має виконуватися за попереднім розрахунком, що поряд із правильним їхнім укладанням буде гарантією відсутності тріщин у стінах.

Міф 3. Тонкошарова кладка газоблоків економічно невигідна

Ще один міф, пов’язаний із маніпуляціями і недобросовісним поширенням інформації, стосується вартості тонкошарових сумішей для газоблоків. Тонкошарова суміш, дійсно, коштує в 2-3 рази дорожче звичайного цементу. Але її витрата менше цементно-піщаного розчину в 5-6 разів. Адже товщина шва при тонкошаровій кладці не перевищує 2-3 мм, а розміри класичного товстого шва – 10-12 мм.

Тонкошарова кладка газоблоків

Тонкошарова кладка газоблоків економічно вигідна тому, що не створює містків холоду в кладці і є більш енергоефективною. Крім того, в цьому разі буде менше витрат на покупку і нанесення суміші.

Читайте також: Розчини для тонкошарової кладки газоблоків Ytong. Зимова та звичайна модифікації

Міф 4. Газобетон у стіні рано чи пізно намокне і зіпсується

На жаль, цей міф поширився через помилки, що здійснюються при зведенні котеджів із газобетону. Газоблоки насправді потребують захисту від прямого впливу вологи, і тому їх не можна зберігати в місцях під впливом опадів і потрібно укладати на фундамент поверх шару гідроізоляції на висоті мінімум 40-50 см.

Кладка пергоро ряду газоблоків

В інших випадках побоюватися намокання газобетону (навіть через дощ, прориви комунікацій або повені) не варто. Справа в тому, що цей матеріал відрізняється не тільки гігроскопічністю, але і високою паропроникністю. Пар у стінах із газобетону поступово рухається зсередини приміщень назовні, і навіть намоклі газоблоки досить швидко висихають. А ось якщо в якості зовнішнього облицювання використовувати матеріали, паропроникність яких нижче показників газобетону, то волога не зможе подолати цю перешкоду. І стіни, дійсно, будуть намокати, через що погіршиться їхня теплоізоляція.

Читайте також: Топ-5 помилок при будівництві будинків із газобетону
Читайте також: Міфи і правда про недоліки газобетону. Чи поглинають газоблоки вологу?

Міф 5. Газобетон потребує обов’язкового утеплення та облицювання

Наважуючись на зведення котеджу з газоблоків, майбутній домовласник повинен визначити, якою буде товщина стін і яким буде їхнє зовнішнє облицювання. Будинки з газоблоків можна зводити взагалі без облицювання з використанням одношарових стін, товщина яких у найбільш холодних зонах України повинна становити мінімум 36 см.

Облицювання газоблоків

При бажанні мінімального декорування газоблоків зовнішні стіни можна покрити паропроникною фарбою або тонкошаровою штукатуркою. Ідеальна геометрія газоблоків дозволяє наносити ці матеріали без вирівнювання основи.

Читайте також: Зовнішнє облицювання газоблоків: суміші для штукатурення фасаду з газобетону
Читайте також: Одношарові стіни з газобетону: теплий будинок без містків холоду

Проте багато домовласників все ж роблять вибір у бік більш декоративних фасадів, які можна використовувати в парі з зовнішнім утепленням. В цьому разі товщину несучих стін можна зменшити до 20-30 см і утеплити газоблоки мокрим або сухим способом із використанням сайдингу або декоративних штукатурок.

При бажанні придбати газобетонні блоки звертайтесь до нас у Львові, вул. Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17, тел.: +38 (067) 208-08-03.