Зовнішнє облицювання газоблоків: суміші для штукатурення фасаду з газобетону

штукатурки для газоблоків

Неправильно виконане захисно-декоративне покриття зовнішніх стін будинку може нівелювати всі переваги газобетону. Дізнайтесь, як вибирати декоративну штукатурку для зовнішнього облицювання газоблоків.

Важливі особливості газобетону – високі паропроникність, гігроскопічність і водопоглинання. Під час експлуатації газобетону, через те що температура повітря з різних боків зовнішньої стіни суттєво відрізняється, молекули води всередині стіни переміщуються. Вони рухаються від більш теплого до більш холодного боку стіни. Це явище відоме як дифузія водяної пари.

Узимку тепла пара у приміщенні легко проникає в газобетон і легко виходить назовні. Якщо під час руху всередині стіни вона зустріне шар зі зниженою паропроникністю, розташований у зоні з температурою нижче точки роси, пара почне конденсуватись і перейде в рідкий стан. В результаті в стіні буде накопичуватись волога. Це різко збільшить тепловтрати і витрати на опалення.

Крім того, збільшення вологості стіни призведе до збільшення вологості в приміщенні, утворення грибків, погіршення умов проживання, пошкодження оздоблювального шару і стінового матеріалу. Тому крім атмосферостійкості основним критерієм при виборі фасадної штукатурки є її паропроникність. Для стін із газоблоків необхідно забезпечити вільне переміщення водяної пари зсередини приміщення назовні. Шари фасадної системи повинні мати паропроникність таку ж або навіть більшу, ніж у газобетону.

Фасадні штукатурки для зовнішнього облицювання газоблоків

Висока пористість газобетону, яка надає йому ряд переваг перед іншими матеріалами, обумовлює одночасно його підвищену деформативність, значне водопоглинання, паро-, волого- і газопроникність. Штукатурні розчини для облицювання фасаду з газоблоків повинні відповідати більш широким вимогам, ніж ті, які пред’являються до облицювання стін з цегли або черепашнику. Матеріали для облицювання повинні бути візуально привабливими і захищати поверхню стіни.

Фасадні штукатурки для зовнішнього облицювання газоблоків

Штукатурки для облицювання фасадів із газобетону повинні мати:

 • високу водоутримуючу здатність;
 • гарну адгезію до основи;
 • низьке водопоглинання і гарний водовідштовхувальний ефект;
 • малу середню щільність;
 • високу паропроникність;
 • здатність до самовисихання після зволоження;
 • мінімальну схильність до утворення тріщин;
 • міцність, яку можна порівняти з міцністю матеріалу кладки;
 • пружність нижчу, ніж пружність основи.

Вибір фасадної штукатурки для газоблоків

Для облицювання газоблоків використовують традиційні вапняно-піщані, вапняні, вапняно-цементні і полімерцементні штукатурки.

Вапняно-піщані штукатурки доволі паропроникні, мають прийнятні характеристики міцності і деформаційні властивості, проте дуже повільно набирають міцність, особливо за підвищеної вологості і невисокої температури.

Головною перевагою традиційних вапняних і вапняно-цементних штукатурок є відносно невисока вартість, проте вони вимагають нанесення досить товстих шарів. Їхнє застосування нерідко призводить до отримання декоративно-захисної системи невисокої якості.

штукатурки для облицювання газоблоків

Через низьку водоутримуючу здатність розчину відбувається відшарування штукатурки при нанесенні. Різниця пружності вапняно-цементної штукатурки і стінового матеріалу, температурних і вологісних деформацій призводить до подальшого відриву штукатурного шару. Низька паропроникність вапняно-цементної суміші призводить до накопичення вологи в зоні «штукатурка-стіна», зволоження стіни, збільшення тепловтрат і витрат на обігрів.

Читайте також: Внутрішня обробка газобетону: 4 способи облицювання газоблоків

При застосуванні вапняно-цементних штукатурок відбувається передчасне руйнування покриттів, викликане використанням високоміцних штукатурних розчинів з низькою паропроникністю. Несумісність матеріалів призводить до зміни вологісного режиму і, як наслідок, до передчасної появи тріщин, відшарування штукатурного покриття і руйнування фасаду.

Фасадні штукатурки для газоблоків

Для виконання зовнішньої штукатурки рекомендується застосовувати полімерцементні штукатурки. Мінімальна товщина зовнішньої штукатурки повинна становити 5-15 мм залежно від якості кладки. Нанесення штукатурних складів слід починати за вологості газоблоків не вище 25 %. Перед нанесенням штукатурки основа повинна бути сильно зволожена. Доцільніше застосовувати ґрунтуючий засіб. Він вирівнює поглинальну здатність основи, що забезпечує кращу адгезію розчину.

Нанесення полімерцементних штукатурок на газобетон

При застосуванні полімерцементних розчинів зі звичайною тріщиностійкістю і товщині шару штукатурки менш ніж 10 мм його допускається не підсилювати. Якщо товщина шару штукатурки – 10-15 мм, для кращого розподілу усадочних деформацій його слід армувати склосіткою, мікроармованим скловолокном. При товщині шару штукатурки – 15-20 мм слід передбачити армування металевою сіткою, мікроармованим скловолокном. Проектування штукатурного шару більш ніж 20 мм недоцільно. Для запобігання кутів стін і простінків від пошкодження застосовують штукатурні куточки.

Нанесення штукатурок на газобетон

Штукатурно-оздоблювальні роботи включають:

 • підготовку основи;
 • ґрунтовку або зволоження основи;
 • нанесення штукатурки;
 • нанесення декоративних матеріалів – фарб або тонкошарових декоративних штукатурок.

Якщо в кутах будинку знаходяться гребені газоблоків і монтажні захвати, то перед нанесенням штукатурки гребені потрібно зрізати або відшліфувати. Монтажні захвати необхідно заповнити ремонтним розчином або штукатурною масою.

Читайте також: Внутрішнє облицювання газоблоків: вибір та нанесення інтер’єрної штукатурки

Відбитості кладки заповнюють спеціальними розчинами або сумішшю відходів від різання газоблоків з тонкошаровою клейовою сумішшю. Стіни ретельно очищають від пилу, який лишається після шліфування газоблоків під час їхнього укладання, промивають поверхню водою або наносять ґрунтовку. Ґрунтувати основу необхідно препаратом, відповідним штукатурці, з метою зменшити і вирівняти вбираючі властивості основи.

Нанесення полімерцементних штукатурок на газобетон

Штукатурку наносять машинним способом або вручну, а необхідна фактура виходить в результаті відповідної обробки незатверділої маси. Роботи не виконують під час сильного вітру і під прямими сонячними променями через можливість появи тріщин і зміни кольору оздоблення. Штукатурку під час твердіння оберігають від косого дощу.

Читайте також: Зовнішнє облицювання газобетону: навісні вентильовані фасади

По отриманому штукатурному шару влаштовують покриття з декоративної штукатурки або фасадної фарбувальної системи.

Придбати газобетонні блоки різного типу та штукатурки для оздоблення газобетону можна у м. Львів, вул. Городоцька, 300, тел. (067) 218-08-54, а також у м. Дубляни, вул. Львівська, 17, (067) 493-37-66.