Будинок із керамічних блоків: як вибрати матеріал для будівництва

Як вибрати теплий керамоблок?

Керамічні блоки – це сучасний енергоефективний різновид знайомої всім керамічної цегли. Пустотілі поризовані керамічні блоки значно перевищують звичайну цеглу за об’ємом і відрізняються більш легкою вагою. Ці якості дають можливість швидко зводити масивні та теплі котеджі, аналогічні зручним цегляним будинкам.

Керамоблок, мабуть, найбільш екологічний штучний стіновий матеріал, який дозволяє економити енергоресурси. Виготовляють поризовану кераміку тільки з натуральних компонентів: глини, води і дрібної деревної стружки.

При цьому стінову кераміку відносять до елітного матеріалу, оскільки вона відповідає всім вимогам надійності житла і навіть з часом не змінює своїх характеристик. Будинки зі стінами з керамоблоків зберігають свою вартість довше котеджів з інших інноваційних матеріалів, адже термін служби такого будинку – не менше 150 років.

Переваги керамоблоків

Керамоблоки відрізняє ряд корисних якостей, властивих керамічній цеглі. Марка міцності виробів може бути М100 або М150, що дозволяє зводити будинки в кілька поверхів. Морозостійкість поризованих керамічних блоків дає змогу витримувати до 50 циклів заморожування і відтавання (що перевищує можливості поширених марок цегли і газобетону). Як і цегла, кераміка вважається безпечним і негорючим будівельним матеріалом.

Переваги керамоблоків

Керамоблокам характерна висока звукоізоляція і здатність стабілізувати мікроклімат приміщень. Великі щілини і мікропори керамоблоків покращують паропроникність стін. І будинки з цього матеріалу акумулюють і утримують тепло, регулюючи водночас із тим рівень вологості повітря.

Секрет енергоефективності керамоблоків

Цегла, при величезному переліку її безсумнівних переваг, відрізняється невисокими теплоізоляційними властивостями, а стіни з неї потребують додаткового утеплення. А ось керамічні блоки, які, як і звичайна цегла, виготовляють із глини, мають набагато більш високу теплоізолюючу здатність. Для того щоб перетворити традиційну кераміку на поризований енергоефективний керамоблок, до глини додають подрібнену деревну стружку. За температури близько 1000 °C стружка випалюється і всередині керамоблоків виникають мікропори, які підвищують теплоізоляційні властивості виробів.

Читайте також: У продажу з’явились вироблені на Закарпатті сертифіковані керамічні блоки

Крім того, поризовані керамічні блоки за своєю формою є багатощільовим пустотілим каменем (порожнечі формують на виробництві за допомогою спеціального екструдера, який може мати різну форму). Заповнені повітрям порожнечі і пори істотно збільшують коефіцієнт опору теплопередачі всього виробу, а значить і самої стіни.

Розміри і форма поризованих керамічних блоків

Стандартний керамічний блок, розмір якого 500×248×238 мм, важить близько 25 кг, проте його об’єм у 15 разів перевищує об’єм звичайної цегли. А це означає, що, замість того щоб укласти для побудови стіни 15 звичайних цеглин вагою по 3,3 кг, достатньо буде всього одного керамічного блока. Таким чином можна зекономити на трудовитратах і розчині.

Розміри і форма блоків поризованої кераміки

Керамоблоки найчастіше кладуть в один ряд, на відміну від тої ж цегли. Дві бічні грані, по яких керамоблоки стикуються, зазвичай мають трапецієподібні пази і гребені. Така стиковка забезпечує механічне зчеплення між сусідніми керамоблоками і не вимагає використання розчину у вертикальних стиках.

Для підготовки до експлуатації стіну з керамоблоків штукатурять, що позитивно позначається на теплоізоляційних властивостях пазогребневих вертикальних з’єднань, а отже і самої конструкції.

Читайте також: Керамічні блоки – плюси та мінуси будівництва

В руках досвідчених мулярів керамоблоки дуже зручні у використанні. Поризовану кераміку виробляють на сучасному обладнанні, під контролем електроніки і без впливу людського фактора. Готовий матеріал має практично ідеальну геометрію, а завдяки стику «паз-гребінь» укладається, майже як конструктор. Стіну з керамоблоків можна звести в 4 рази швидше, ніж цегляну, до того ж вдасться зекономити розчин (теж в 4 рази). Кладка 1 м2 стіни займає всього близько години. Проте робота вимагає професіоналізму та вправності.

Як вибрати теплий керамоблок?

Після посилення в 2013 році вимог до теплоефективності стін та інших огороджувальних конструкцій будинків питання мінімальної товщини стін із різних матеріалів обговорюється дуже широко. Багато хто вважає, що керамоблоки товщиною 38 см і менше потребують утеплення, а вироби товщиною 44 см і більше можна не утеплювати. Проте лише на товщину виробів орієнтуватися не варто, через те що не можна встановити прямий зв’язок між товщиною керамоблоку і його теплоефективністю.

Як вибрати теплий керамоблок?

Наприклад, нові керамоблоки товщиною 38 см з великою кількістю пустот, які заповнені утеплювачем, можуть виявитися теплішими, ніж старі моделі більшої товщини. Тому насамперед слід брати до уваги величину опору теплопередачі (для першої температурної зони України, до якої належить велика частина нашої країни крім південних приморських областей і Закарпаття, коефіцієнт складає R≥3,3 м2К/Вт).

Тому, вибираючи керамоблоки, враховують що:

  • теплішим буде пустотілий керамоблок із більшою кількістю порожнеч;
  • за наявності однакової кількості рядів порожнеч теплоефектівнішим буде виріб, який легше;
  • керамоблок із порожнечами, які заповнені утеплювачем, буде більш енергоефективним, ніж звичайний многощільовий керамоблок.

Читайте також: Нові вимоги до енергоефективності будівель в Україні та ЄС. Будуємо з газобетону без утеплення

Придбати енергоефективні керамічні блоки можна у Львові, вул. Городоцька, 300 (територія «Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17.