Керамічні блоки – плюси та мінуси будівництва

Обираючи будівельний матеріал для будівництва, ми, насамперед, порівнюємо його з іншими – схожими, дорожчими, кардинально іншим, аби на 100% визначити, з чого будувати свій будинок.

Надійність, довговічність та відповідність матеріалу вашому проекту – ось найважливіші критерії,  адже саме від цих показників залежатиме те, наскільки якісною та витривалою буде будівля.

Оскільки ринок будівельних матеріалів розвивається напрочуд швидко, виробники пропонують споживачам нові, кращі, вдосконалені типи будматеріалів. З-поміж яких впевнено займають чільні позиції керамічні блоки.

Екологічність, вогнестійкість, високий рівень пустотності – завдяки цим перевагам  керамічні блоки або «тепла кераміка» здобули свою популярність серед будівельників, зокрема при виборі матеріалу для внутрішніх стінових перегородок.

З-поміж плюсів керамічних блоків, насамперед, необхідно відзначити:

keramicheskie_bloki_31. Екологічність

Уявіть, що ви побудували будинок із функцією природного кондиціонеру. Саме такого ефекту ви досягнете, зводячи стіни із керамічних блоків, які виготовлені на основі справді екологічно чистих матеріалів, зокрема – високоякісної глини. Без цього ключового компоненту, керамічні блоки не мали б такої капілярної структури, яка дозволяє повітрю проникати в пори та забезпечувати максимальний вологообмін. Якщо ви дбаєте про максимальний комфорт та здоровий мікроклімат – ці якості неодмінно будуть для Вас показовими. Щодо природного кондиціонеру. Йдеться про те, що стіни із керамічних блоків, при надмірі вологи, легко поглинатимуть її, а при недостачі – віддаватимуть вологу для створення комфортних умов у приміщенні. І що вкрай важливо – такі стіни практично ніколи не вражає грибок.

2. Економність процесу будівництва

Один керамічний блок, залежно від їх розмірів, може замінити одразу 14 одиниць звичайної цегли, а з одного кубометру керамічних блоків ви можете побудувати таку ж стіну, як із 3-х кубометрів силікатної чи 2-х кубометрів керамічної цегли.  Окрім цього, ви суттєво зекономите на розчині для швів, адже такий розчин потрібен лише для швів горизонтальних.

3. Швидкість та якість кладки стін, особливо у порівнянні із цеглою

Лише при кладці стін із керамічних блоків ви отримаєте дійсно однорідну стіну, без тріщин та недоліків. А будівництво із керамічних блоків відбувається вдвічі швидше, аніж із цегли. Це забезпечують розміри керамічних блоків та їх вага, що, в свою чергу, позитивно впливає не лише та терміни будівництва, а й на його вартість загалом.

344. Чудові показники  тепло та звукоізоляції

Стіни із керамічних блоків не потребують додаткового утеплення.  Завдяки своїм формам та розмірам керамічні блоки дозволяють суттєво уникати містків холоду.  Але варто наголосити, що для досягнення зазначених у специфікаціях показників теплопровідності, керамічні блоки слід укладати не на звичний цемент, а на спеціальний розчин-клей, досягаючи якомога менших зазорів. Оскільки, якщо не дотримуватись цієї технології, будинок не зможе здійснювати акумулювання тепла повною мірою. А ще в керамічних блоки забезпечують, з огляду на свою структуру, значну шумоізоляцію.

5. Можливість обрати будь-який варіант подальшої обробки стін

Ви з легкістю надасте стінам бажаного вигляду, суттєво економлячи на штукатурці стін, оскільки дещо шорстка поверхня керамічного блоку забезпечує надійне зчеплення штукатурки з поверхнею стіни.

6. Надійність та довговічність матеріалу

Професіонали будівельної галузі відзначають особливу витривалість керамічних блоків, завдяки якій вони з легкістю можуть протистояти як змінним навантаженням (тиск вітру, вага снігу), так і постійним (вага будівельної конструкції, оздоблювальних матеріалів, тощо).

leier7. Енергоефективність

Керамічні блоки мають здатність акумулювати тепло та забезпечувати якісний повітряно-тепловий баланс. Завдяки цьому, влітку в приміщення потраплятиме виключно прохолодне повітря, а взимку ви суттєво зекономите на обігріві приміщення.

Звичайно, як і у інших будівельних матеріалів, у керамічних блоків є й певні недоліки, які варто врахувати.

Зокрема, певні труднощі виникають при роботі із розчином, адже необхідно застосовувати спеціальні сіткові прокладки аби розчин не заповнював технологічні пустоти. Також певні  труднощі виникатимуть згодом, при свердлінні стіни, адже через наскрізні канали стіни можуть кришитись. Ще один недолік – у керамічних блоків досить низька несуча здатність. І, можливо, вам доведеться дещо зміцнити усю конструкцію з уваги на невисоку міцність керамічних блоків при зосередженому навантаженні.

Керамічні блоки не застосовують для зведення несучих стін, але, загалом, вони й не є призначеними для цього. Адже із основними своїми завданнями – теплоізоляцією та протипожежністю –  вони справляються на відмінно. Завдяки чому  саме керамічні блоки для зведення стін обирає все більше українців.