Руберойд для покрівлі. Різновиди та технічні властивості

З-поміж матеріалів для будівництва, руберойд користується неабиякою популярністю. Саме руберойд застосовують як гідроізоляційний матеріал, а ще – для облаштування верхнього шару для дахів із будь-яким схилом.

Матеріал для гідроізоляції

Насправді, під визначенням «руберойд» можуть «ховатися» понад десять різновидів матеріалів. І спільним у них є той фактор, що всі ці матеріали продають у рулонах, а призначені вони для гідроізоляції – перевіреної та надійної.
То якими ж бувають види руберойду і на що слід звернути прискіпливу увагу перед вибором?

ruberoidЗагалом, традиційний руберойд, який виготовляли на паперовій основі, що просочували бітумом, вже давно став застарілим. Натомість, на його зміну прийшов євроруберойд . Це ціла група будматеріалів, що має таке ж призначення, проте, значно кращі властивості.

Різновиди руберойду

Сучасні руберойди умовно можна поділити на дві основні категорії:

  • Руберойд, призначений для проведення ремонту
  • Руберойд, що призначений для будівництва

Матеріал для будівництва

Руберойд, призначений для будівництва, не без підстав вважають суттєво кращим матеріалом. Чому так? Завдяки тому, що він має поліестерову основу, яка є особливо міцною та може протистояти найрізноманітнішим факторам впродовж тривалого часу.

Окрім цього, руберойд поділяють за його ознаками та складниками на такі типи:

Рубемаст – руберойд, в основі якого – покрівельний картон, на обидві сторони якого наносять шар бітуму із високим рівнем в’язкості. Його нижній шар має таку товщину, що перешкоджає утворенню тріщин та робить матеріал особливо пластичним.

Склоруберойд – або як його називають склоізол. Основна відмінність цього руберойду – в його основі не картон, а склотканина.

Євроруберойд (модифікований руберойд) характеризується тим, що основа скловолокна просочується бітумом та добавками полімерного типу. Обсяг просочень на один квадрат основи становить від 2-х до 5-ти кілограм.

Толь – такий тип руберойду, що має посипку з кам’яної крихти. Його основа – картон покрівельного типу, просочений сланцевим чи кам’яновугільним субстратом.

Окрім простого матеріалу рулонного типу, деякі виробники виготовляють рідкий бітум. Це спеціальна мастика, виготовлена на оснонві бітуму із з добавками полімерного типу.

Типи євроруберойду

Євроруберойд12 поділяють на два типи «П» і «К».

Маркування «П» використовують для гідроізоляції або для нижніх шарів покрівлі.
Маркування «К» застосовують для зовнішніх шарів, оскільки вона має грубозернисту посипку.

Обидва ці види руберойду характеризуються високим рівнем пластичності. На них не будуть виникати тріщини при температурі 0 градусів, а також вони мають повну водонепроникність на час до 2-х годин, якщо тиск струменю води становить 0,2 МПа.

Купуємо руберойд

Перш ніж придбати руберойд, переконайтесь, що продавець має усі належні матеріалу сертифікати, оскільки цей покрівельний матеріал виготовляється виключно із чіткими встановленими технологічними нормами. Окрім цього, придивіться до самих рулонів – на краях торців не повинно бути жодних надривів. Рулон повинен бути намотаний рівно та щільно. Шар в’яжучого типу та просочення з бітуму мають бути рівномірними з кожного боку. Також кожен рулон має бути упакований в парі з нанесеним маркуванням, де зазначено виробника, дату виробництва та номер партії.

Щодо побоювань з приводу складу руберойду та його впливу на здоров’я, звичайно не можна стверджувати, що руберойд виготовлено із повністю екологічних матеріалів. Проте, його ніколи не застосовують у відкритому вигляді, тож безпосереднього контакту із цим матеріалом не відбувається.

rВибір руберойду

Вибір руберойду залежить від ключової мети його застосування.

Тому, коли потрібна саме хороша гідроізоляція, скажімо, у підвалі, то необхідно зважати саме на гідроізолюючі властивості руберойду. Коли ж ви обираєте руберойд для покрівлі, зосередьте свою увагу на таких показниках, як гнучкість, його здатність протистояти нагріванню та відповідні гарантії виробників з цього приводу.

Коли йдеться про теплостійкість руберойду, відомо, що сучасні зразки здатні витримати температуру до 100 градусів за Цельсієм. Окрім цього,зверніть увагу на наявність певних типів модифікаторів у складі руберойду. Зокрема, модифікатор АПП надасть руберойду значної теплостійкості, то ж його цілком успішно можна застосовувати для покрівельних робіт і не хвилюватись з приводу постійної дії сонячних променів.

Змінною величиною у реберойдів є також їх товщина. З цим показником все вкрай просто: чим товщим є руберойд, тим він надійніший.

Проте, ми хочемо наголосити, що сьогодні обрати руберойд значно складніше, аніж, скажімо, 5 років тому. Адже існує багато технічних деталей, розібратись у яких, без фахівця, не завжди легко. Консультанти «Максимус Центр» допоможуть у цій нелегкій справі та нададуть всі необхідні консультації. Чекаємо на Ваші дзвінки!