5 секретів функціонального даху

Попереджений, отже озброєний, чи не так? Зважаючи на досвід, ділимося з Вами професійними секретами, які допоможуть Вам із облаштуванням надійного та функціонального даху.

1. Вивчаємо чинні законодавчі норми, отримуємо дозволи, аналізуємо деталі

Обираючи проект будинку, детально ознайомтесь з усіма вимогами, що передбачені Державними будівельними нормами та правилами. Адже безліч чудових ідей, які Вам можуть запропонувати архітектори та проектанти, часто можуть бути обмежені безкомпромісними приписами та законами. Генеральний план, земельна ділянка та будівельний паспорт забудови, архітектурні, містобудівні вимоги, дозвіл на будівництво – такі словосполучення Вам ще не знайомі? Тоді відкладіть на кілька тижнів обраний Вами проект та уважно ознайомтесь із нормативною документацією аби Ваше будівництво розпочалось без неприємних інцидентів та подальших проблем, з-поміж яких штраф може бути найменшим злом. Хотілося б Вам цього чині, проте не лише уява архітектора визначатиме те, яким буде Ваш майбутній будинок. Габарити будівлі, висота стін, тип даху та його покриття, можливість облаштування мансарди – все це залежатиме від приписів, вимог та чинних законодавчих норм. Тож ретельне ознайомлення та увага до деталей – Ваш крок на випередження.

2. Прислухаємось до прогнозів погоди

Але не лише на найближчий тиждень. Адже жити у Вашому будинку Ви плануєте навіть не одним поколінням. Обираючи форму даху та спосіб його покриття, нам необхідно зважати на кліматичні умови та максимально прилаштуватись до них. Скажімо, Ваш будинок буде розташований на відкритій місцевості, тож слід очікувати сильних вітрів, які можуть призвести до пошкоджень покрівлі. Або, зважаючи на близькість до лісу, Вам необхідно врахувати можливість виникнення моху, і найвдалішим покриттям Вашого даху буде керамічна черепиця, зокрема ангобована, яка зможе запобігти цьому.

Перепади температур, вологість, поривчасті вітри чи значні опади – від усіх цих явищ повною мірою залежатиме функціональність Вашого даху загалом.

3. Скупий платить двічі

Ця життєва істина спрацьовує і з дахами. Покрівля – не той матеріал, на якому слід економити. То ж спробуйте заощадити на чомусь іншому, а от для покриття даху обирайте найкращі, якісні матеріали. Дах – один із найважливіших елементів конструкції, тож віддайте йому належне. Низька якість – низька продуктивність. На практиці це означає, що від вас залежатиме чи не буде ваш дах протікати, чи не втрачатиметься тепло, що призведе до значно більших рахунків за утеплення будинку. Сьогодні на ринку представлено безліч виробників, проте довіряти можна лише перевіреним часом та якістю. Надійним, із світовим ім’ям та гарантією якості. Сreaton, Roben, Ruukki, Brass – ці виробники завойовували довіру споживача впродовж не одного року. Почитайте форуми, прислухайтесь до порад тих, хто має реальний досвід у проведенні покрівельних робіт. Покрівельний матеріал – керамічна, цементно-піщана, бітумна чи металочерепиця – це ваша інвестиція у Ваше майбутнє. Інвестуйте виважено.

z12112175Q4. Збережіть дах від вологи – заощадьте енергію

25% – саме такими є показники втрати тепла, що зумовлені помилками облаштування даху. Тому ще на етапі будівництва необхідно забезпечити надійну ізоляцію Вашого горища та подбати про необхідний теплоізоляційний матеріал. Покрівельні мембрани із високим показником паропроникності – запорука Вашого комфорту та вкрай важлива деталь Вашої покрівлі. Покрівельні мембрани не лише вбережуть Ваш дах від конденсату та опадів, а й гарантуватимуть Вам відтік вологи із усієї покрівельної системи. Водонепроникність – з одного боку та паропроникність з іншого – завдяки цим показниками саме покрівельні мембрани здійснюють вагомий позитивний вплив на енергетичний баланс усієї будівлі.

5. Покрівля для даху

Найпопулярнішим типом покрівельного матеріалу сьогодні не без підстав вважають черепицю: застосування на усіх видах похилих (скатних) дахів, легкість монтажу, універсальність, довговічність, висока стійкість до впливу атмосферних явищ, продуктивна звукоізоляція – словом, переваг багато. Металочерепиця (Ruukki), цементно-піщана (Brass), натуральна черепиця (Creaton, Roben, Braas) – вибір на будь-який смак та можливості. Проте, певні межі тут залежатимуть від Вашого бюджету (різниця у ціні на кожен із видів черепиці таки суттєва), а також від ваги, яку здатна витримати Ваша покрівельна система.

Безумовно, кожен із видів черепиці має і свої переваги, і недоліки. Але професійні консультанти, зокрема фахівці “Максимус Центру”, зможуть поділитись зі Вами і ще не одним секретом, завдяки якому Ваш дах буде надійним та функціональним.