Сходи на горище – піднімаємось вгору легко!

Дахові сходи, безперечно, є неодмінним атрибутом кожного будинку з горищем. Безліч ваших спогадів – ляльки Вашої мами, дідові власноруч виплетені кошики, хустини з дивними візерунками, які полюбляла Ваша прабабуся, щоденник, який, зберігав так багато підліткових таємниць – всі ці скарби та незліченна кількість різних дрібничок неодмінно зберігаються на горищі. Ностальгія, на щастя, стукає у двері Вашого будинку не так часто, проте, трапляється. Так само як і необхідність зберегти поки що непотрібні речі, інструменти, гірське спорядження чи будь-які сезонні речі. То ж Вам необхідно якось дістатись на горище чи мансарду. І краще зробити це швидко і безпечно. А допоможуть Вам на цьому шляху вгору саме сходи на горище.

Ми надаємо перевагу дахових сходам тому, що вони:

Комфортні

Сучасні сходи на горище, завдяки своїй конструкції, легко складаються, не загромаджуючи простір та «ховаючись» у стелі. Монтаж таких сходів не потребує особливих зусиль, тому Ви навіть зможете здійснити їх встановлення самостійно, дотримуючись чітких інструкцій виробників.

Безпечні та надійні

Усі дахові сходи, які представлені у компанії “Максимус центр”, відповідають європейським стандартам безпеки та були відповідно протестовані виробниками. Зокрема, сходи на горище Veluх мають робоче навантаження, що відповідає 150 кг, а максимальне навантаження під час тестування складало 265 кілограмів. Окрім цього, для безпечного підйому по сходах, всі моделі сходів на горище Velux та дахові сходи Fakro мають спеціальні елементи, що запобігають ковзанню на сходах: протиковзкі насічки на сходинках, сходинки з перфорацією або канавками проти ковзання.

Економлять наш простір та кошти

Адже, встановлення стаціонарних сходів суттєво дорожче, а, крім цього, навіть встановлення гвинтових сходів, що, як відомо, суттєво економлять необхідний простір, все ж потребує значно більше місця, аніж дахові сходи. Переважно такі сходи не призначені для щоденного використання, тому, можливо, вони не такі елегантні, як звичайні стаціонарні сходи, але функціонально вони суттєво виграють, адже Ви з легкістю їх складете і значно збільшите корисну площу вашого приміщення. Ще одна перевага мансардних чи горищних сходів – вони забезпечать вам чудову термоізоляцію, захищаючи Вас від втрати тепла зимою.

Типи дахових сходів

Сходи на горище насамперед, поділяються за типом матеріалу, з якого вони виготовлені.

Дерев’яні дахові сходи

Переважно, такі сходи виготовляють із сосни і вони користуються найбільшим попитом, завдяки зручності у використанні та привабливій ціні. Адже дерево, зокрема сосна, порівняно із іншими, суттєво дешевший матеріал. Відповідно, і ціна таких сходів нижча. Окрім цього, ви зможете надати таким сходам необхідного кольору, то ж їх легко адаптувати до будь-якого інтер’єру.

d831c6e548f7d4f186e627949e87908dМеталеві горищні сходи

Такі сходи вважаються більш довговічними та міцними. Адже вони не зазнають деформації під час навантаження та здатні витримувати більшу вагу.

Комбіновані дахові сходи

Драбину комбінованих сходів виготовляють із металу, а от термоізоляційну кришку та коробку – із дерева.

Види дахових сходів

Щодо типу конструкції, дахові сходи бувають:

8245Складні

Такі сходи мають кілька сегментів (секцій) і, за необхідності, Ви можете придбати додаткову, окрему секцію, яку легко приєднати до існуючої конструкції. Переважно такі сходи виготовляють із якісної деревини (сосни або буку), вони призначені як для будинків котеджного типу, так і для застосування на дачах чи в гаражах. Складені сходи, заховані у отворі, будуть зовсім непомітними, а спеціальні контурні ущільнювачі, що, зазвичай, входять до комплекту конструкції, забезпечать якісну термоізоляцію. Переважно складні дахові сходи укомплектовані також спеціальними наконечниками, які вбережуть вашу підлогу від пошкоджень та подряпин.

lstНожничні

Їх виготовляють з металу і на вигляд вони схожі на «гармошку». Завдяки такій конструкції драбини, ви зможете легко скласти її до малих розмірів, що вкрай важливо для встановлення сходів у невеликих отворах.

З електроприводом

Такі сходи оснащені механізмом, що суттєво спрощує експлуатацію, адже складання-розкладання сходів займе лише кілька секунд. Дахові сходи з електроприводом вважають більш престижними, що має відповідний вплив на їх цінову категорію.

Що необхідно враховувати, обираючи сходи на горище?

Насамперед, висоту від підлоги до стелі. Оптимальною вважають висоту 280 сантиметрів, а максимальна висота сходів може сягати 350 сантиметрів. Це пов’язано з експлуатаційними особливостями, адже на висоті понад 3 метривикористання дахових сходів може бути доволі небезпечним, оскільки існує ризик падіння висоти.

Після того, як Ви визначились із висотою сходів, слід розрахувати розмір пройому, необхідного для монтажу. Часто на заваді Вам можуть стати балки чи залізобетонні конструкції, тож ретельно зробіть усі попередні заміри. Окрім цього, слід проаналізувати простір, який займатимуть сходи у розкладеному вигляді, чи не буде він обмежений вузьким коридором або елементами інтер’єру. Щодо люку, який складає основу пристрою, то найоптимальнішим вважається розмір 60 на 120 сантиметрів. Врахуйте також, що саме люк є тим бар’єром, який здатний запобігти втраті тепла і не всі види сходів мають спеціальний контурний ущільнювач, без якого складно досягти ідеальної щільності між кришкою та коробкою сходів.

Широкий вибір сходів на горище, представлений компанією «Максимус центр», а а також наші фахівці, допоможуть Вам обрати саме такі дахові сходи, завдяки яким Ви легко підніматиметесь вгору. Хоча б на власну мансарду чи горище.