Встановлюємо мансардні вікна. Що варто знати і як уникнути помилок?

Ви уже вирішили, які саме дахові вікна прикрашатимуть Вашу мансарду, тож перед Вами постає найважливіше завдання – монтаж мансардних вікон. Від того, наскільки правильно будуть здійснені монтажні роботи, залежить і якість освітлення Вашого приміщення, і його мікроклімат, і те, чи не доведеться вам шукати парасольку на Вашій мансарді, коли розпочнуться звичні весняні зливи чи зимові снігопади.

Тому, дотримання кількох важливих правил під час монтажу, забезпечить Вам тривалу та надійну експлуатацію мансардних вікон.

Отож, найважливішими етапами встановлення вікон для даху є: монтаж віконної рами, ущільнюючого коміру та герметичне з’єднання вікна з покрівельною конструкцією.

Необхідно пам’ятати, що нижній край віконної рами має бути розміщеним на висоті не більш, ніж 100 сантиметрів від рівня підлоги – так Ви отримаєте не лише можливість споглядати краєвиди за найкращим кутом, а й зможете експлуатувати мансардні вікна правильно та тривало. Ідеально, коли встановлення дахових вікон передбачене Вашим архітектором, тоді їх монтаж буде значно простішим. Проте, навіть коли Ваша покрівля вже закінчена, а Ви все таки вирішили встановити мансардні вікна, це також можливо здійснити. Проте, слід врахувати, що для оптимального освітлення, площа зашкленої поверхні повинна становити не менше, ніж 1/10 від площі підлоги приміщення. А також, надзвичайно важливо врахувати ширину кроку крокв, для того, щоб організовуючи простір для віконної рами, запобігти пошкодженню покрівельної конструкції. Врахуйте, що відстань між кроквами має бути більшою за ширину вінка щонайменше на 4 сантиметри.

монтаж мансардного вікнаОтвір для віконної рами

Для того, аби підгодувати отвір для віконної рами в уже завершеній покрівлі, слід розібрати ту ділянку, де буде встановлене мансардне вікно та видалити ізоляційні матеріали в цій частині. Якщо внутрішнього оздоблення приміщення мансарди ще не здійснено, зазвичай, послідовність дій є такою:

1) Всередині приміщення, на гідроізоляційній мембрані чи плівці, зазначаємо розташування мансардного вікна. Оскільки монтаж вінка здійснюватиметься на крокви, тому до ширини вікна необхідно додати по 2-3 сантиметри з кожного боку.

2) Вирізаємо гідроізоляційний матеріал, залишаючи по 20 сантиметрів запасу з кожного боку, згодом бокові частини виймемо назовні, а нижню та верхню закріпимо до монтажного брусу та обрешітки відповідно.

win_velux_13_bВстановлення віконної рами – вирівнювання та регулювання

Встановлення мансардних вікон кожного з існуючих виробників має чітку інструкцію, яку Ви неодмінно отримаєте у продавця. Чітке дотримання інструкцій та порад виробника – вкрай важлива умова для правильної експлуатації вікна надалі. Адже кріпильні кронштейни одних виробників – прямокутні та кріпляться лише до крокв, у інших вони кутові та можуть кріпитись і до крокв, і до обрешітки. Скажімо, дахові вікна Fakro мають на рамі відповідні позначки N та V, які вказують на глибину посадки вікна, що залежить від типу покрівельного матеріалу. Тоді як мансардні вікна Velux мають зовсім іншу систему кріплення.

Зверніть увагу, що лише на етапі встановлення віконної рами, Ви маєте можливість перевірити та усунути наявність щілин та нерівностей зазорів. Здійснювати кріплення рами можна лише після того, як ви ретельно перевірили і горизонталі, і вертикалі, адже потім усунути недоліки буде неможливо. Нам потрібно – щоб вікно стояло ідеально рівно, без жодних перекосів, а зазори були однаковими. Від того, наскільки рівномірно встановлена віконна рама, в подальшому залежатиме можливість відчиняти та зачиняти вікно легко та правильно.

Встановлення ущільнюючого коміру

Завершальним етапом монтажу мансардних вікон є встановлення ущільнюючого коміру, який повинен відповідати покрівельному матеріалу та гарантуватиме Вам щільне з’єднання вікна із даховим покриттям. Ущільнюючий комір обираються виключно з огляду на матеріал покрівлі, розміри та глибину монтажу вікна. Завдяки такому ущільненню Ви отримаєте: герметичність з’єднання вікна та дахового покриття, відведення води, захист вікна від вологи, снігу та вітру, відсутність конденсату.

Дотримуючись інструкцій виробників мансардних вікон та завдяки правильному монтажу, Ви зможете уникнути найтиповіших помилок при встановленні дахових вікон, які призводять до протікання води, утворення вологи та конденсату, перекосів та асиметрії віконних рам, неправильної теплоізоляції і як наслідок – пошкодження віконної рами.

Для того, щоб підібрати дахові вікна необхідного розміру та типу, а потім – правильно їх встановити та експлуатувати – пропонуємо Вам звернутись до фахівців компанії “Максимус Центр” та насолоджуватись життям під своїм дахом сповна!

Пропонуємо Вам також переглянути відео-інструкції, де виробники демонструють, як правильно необхідно встановлювати мансардні вікна їхнього виробництва:

Монтаж мансардного вінка Fakro

Монтаж мансардного вікна Velux