Як правильно вибрати покрівлю?

Якщо Ви ще не визначились, яким саме буде дах Вашого будинку, пропонуємо скористатись кількома важливими правилами, що суттєво полегшать Ваш вибір, а також збережуть Ваші кошти та нервові клітини.

Правило 1. Зосередьтесь на вазі

І зараз йдеться про вагу квадратного метру покрівлі. Адже це найвагоміший аргумент для вибору, оскільки від того «легким» чи «важким» є той чи інший покрівельний матеріал, залежить можливість його експлуатації у Вашому випадку. Найпростіше порівняння: квадратний метр металочерепиці становить 3-5 кг, натомість натуральної черепиці – понад 50 кілограм. Тому, звичайно ж, найдоцільніше планувати вибір покрівельного матеріалу ще до початку будівництва, аби розрахувати і вагу самої покрівлі, і навантаження, яке їй доведеться зазнавати під впливом вітру чи снігового покриву. Відповідно до чинних норм, будь-яка покрівельна конструкція має розраховуватись у такий спосіб: незалежно від ваги самого покрівельного матеріалу, вона має витримувати навантаження у 200 кг на один метр квадратний.

Правило 2. Проаналізуйте усі переваги та недоліки

Металочерепиця, натуральна черепиця, цементно-піщана, бітумна черепиця чи будь-який інший вид покрівельного матеріалу може як випереджати інших, так і програвати в порівнянні. Скажімо, металочерепицю обирають завдяки широкому асортиментному ряду, різноманітній палітрі кольорів та низькій вазі. Проте, бітумна черепиця дозволить зробити дах Вашої оселі унікальним, оскільки саме її застосовують для найвигадливіших, часом дуже складних форм даху, тоді як натуральна черепиця надасть Вашому будинку витонченості та стилю, але сподіватись зекономити, обираючи такий тип покрівлі, не варто.

Правило 3. Визначте часові межі

Або, іншими словами, подбайте про довговічність Вашого проекту. Пригадуєте екскурсії середньовічними замками? Один із секретів їхньої привабливості та багаторічної історії – у ретельному підборі покрівлі. Тому від Вашого вибору залежатиме, як багато поколінь зможуть збиратись під спільним дахом у майбутньому і чи почуватимуться вони під ним комфортно? Досвідчені будівельники стверджують, що правильний монтаж та експлуатація покрівельного матеріалу забезпечить Вам значно довший, аніж офіційно вказаний, гарантійний термін, але факти залишаються фактами: виробники обіцяють Вам 15 років безпроблемного використання металочерепиці, а от термін служби натуральної черепиці – вдвічі довший.

Правило 4. Ретельно сплануйте бюджет

Ви можете бути здивовані, наскільки значною може бути різниця вартості. Бо йдеться не лише про ціну на той чи інший покрівельний матеріал, але й про необхідність додаткових робіт для укріплення усієї покрівельної конструкції. Додайте вартість гідроізоляції, монтажних робіт. Зазвичай, саме такі витрати суттєво впливають на кінцеву ціну покрівлі, яка й без цього значно відрізняється як і в залежності від типу покрівлі (металочерепиця, натуральна черепиця, цементно-піщана, бітумна черепиця), так і від її виробника.

imag123Правило 5. Скористайтесь порадами фахівців

Прислухатись до думки сусіда чи тещі варто, але їхнє рішення не завжди буде раціональним. Не розгубитись перед стендами із взірцями продукції виробників металочерепиці, натуральної черепиці чи інших видів покрівельних матеріалів – дійсно не просто. Різноманітні буклети, кольорові палітри, рекламні повідомлення здатні поглинути Вас у прірву роздумів. Але якщо поруч є професіонали, що добре знаються на своїй справі, вони поділяться з Вами усіма знаннями та важливими деталями.

Тому ми з приємністю запрошуємо Вас до “Максимус Центру”, адже наш досвід – запорука Вашого вдалого вибору!