Розчини для тонкошарової кладки газоблоків Ytong. Зимова та звичайна модифікації

Для забезпечення високих показників теплоізоляції та міцності будинків з газобетону Ytong необхідно використовувати спеціально розроблені розчини для тонкошарової кладки газоблоків. Залежно від пори року краще вибирати зимову або звичайну модифікацію розчину Ytong.

Завдяки ідеальній геометрії газоблоків Ytong можлива кладка газобетону з використанням клейового розчину з товщиною швів 1-3 мм. Розчин для кладки газоблоків використовують для внутрішніх і зовнішніх робіт. Також його можна застосовувати при вирівнюванні стін і шпаклюванні. Розчин для тонкошарової кладки газоблоків Ytong готується з сухої суміші на основі цементу, кварцового піску та різних домішок.

Чому потрібно використовувати розчини для тонкошарової кладки газоблоків

Будинок втрачає тепло через стіни, і це відбувається не тільки крізь простір газобетону, але і крізь кладочний розчин. При цьому значення тепловтрат зростає зі збільшенням товщини кладочних швів. Тонкий шов у кладці газобетону забезпечує однорідність стіни та максимальний опір теплопередачі. І це значно знижує тепловтрати крізь стіни будівлі.

Кладка газоблоків з товстим швом створює суцільну сітку містків холоду, які добре видно на фото термографа. Відбувається це через неоднорідність стінової кладки та дуже низькі теплотехнічні показники класичних цементно-піщаних кладочних розчинів. Наслідок наявності містків холоду в кладці – промерзання стін та підвищення вологості у приміщеннях, що сприятиме появі плісняви і грибків.

Якщо порівняти тепловтрати при кладці газоблоків на класичний розчин та на розчин для тонкошарової кладки Ytong, ми отримаємо такі результати:

  • при збільшенні товщини шва до 10 мм опір теплопередачі стіни знижується на 20 % (порівняно з використанням тонкошарового розчину);
  • при збільшенні товщини шва до 20 мм опір теплопередачі стіни знижується більш ніж на 30 %.

Таким чином, завдяки клейовому розчину Ytong для тонкошарової кладки газоблоків значно поліпшуються теплоізоляційні характеристики стіни.

Читайте також: Як вибирати газобетонні блоки

Інші переваги розчинів для тонкошарової кладки газоблоків

Використання клейового розчину Ytong для тонкошарової кладки газоблоків дає змогу зменшити загальний об’єм розчину і знизити трудовитрати. При облаштуванні кладки на тонкошаровий розчин зростає швидкість зведення стін і таким чином знижуються загальні витрати на будівництво. Крім того, використання розчину для тонкошарової кладки газоблоків Ytong забезпечує чистоту будівництва і поліпшує естетичний вигляд будинків.

Правила кладки газоблоків Ytong. Вимоги до основи

Поверхня газоблоків Ytong для кладки має бути сухою та чистою. Газоблоки повинні бути без пилу і елементів, що відшаровуються, а також не містити слідів олій, фарб та інших матеріалів, щоб не знижувати адгезію. Незначні нерівності необхідно усунути за допомогою розчину для тонкошарової кладки газоблоків Ytong. У спекотну погоду поверхню газоблоків рекомендується змочувати водою.

Читайте також: Кладка стін з газобетону. Все що потрібно знати

 

1. Звичайний розчин для тонкошарової кладки газоблоків Ytong (літня модифікація)

  • Приготування звичайного розчину Ytong (літня модифікація). Вміст мішка потрібно висипати в ємність із чистою водою, згідно з інструкцією на упаковці, і ретельно перемішати впродовж 3 хвилин за допомогою міксера, встановленого на дрилі, на малих оборотах. Далі необхідно витримати паузу в 5 хвилин і ще раз перемішати розчин міксером. Консистенція розчину має бути пластичною, тобто при нанесенні розчину зубчастою кельмою борозни не повинні розтікатися. В той же час розчин не має бути занадто густим. При згущуванні розчину необхідно ще раз перемішати його. Повторне додавання води – неприпустиме.
  • Проведення кладочних робіт з використанням звичайного розчину (літня модифікація). Розчин для тонкошарової кладки газоблоків Ytong слід рівномірно наносити на газоблоки спеціальною зубчастою кельмою. При температурах вище +30 °C поверхню газоблоку після знепилювання необхідно сильно змочувати водою. Газоблоки укладають з легким натиском, постукуючи гумовим молотком. Необхідно заповнювати розчином і вертикальні шви. Робочий розчин тонкошарової кладки газоблоків Ytong наносять по рівній поверхні в один шар товщиною від 1 до 3 мм. Час схоплювання матеріалу при температурі +20-22 °C і вологості 65-80 % складає до 4 годин. Звичайний розчин для тонкошарової кладки (літньої модифікації) слід застосовувати при температурі повітря не нижче +5 °C і використовувати для шпаклювання поверхні. Готовий розчин необхідно використати впродовж 2 годин. Якщо він загустів, його слід ще раз перемішати.

Читайте також: Нові вимоги до енергоефективності будівель в Україні та ЄС. Будуємо з газобетону без утеплення

2. Зимова модифікація розчину для тонкошарової кладки газоблоків Ytong

  • Приготування розчину зимової модифікації. Ця модифікація розчину для тонкошарової кладки газоблоків Ytong використовується для внутрішніх і зовнішніх робіт в зимову пору року. Розчин має підвищену вологоутримуючу здатність і також дає можливість виконувати кладку з тонкими швами (1-3 мм). При цьому робота відрізняється простотою, високою швидкістю монтажу, можливістю проведення коригування положення блоку. Для приготування зимової модифікації розчину для тонкошарової кладки газоблоків Ytong вміст мішка, згідно з інструкцією на упаковці, потрібно висипати в ємність із заздалегідь підігрітою (до температури +30-50 °C) чистою водою і ретельно перемішати на малих оборотах за допомогою міксера, встановленого на дрилі. Отриманий розчин слід повторно перемішати міксером через 5 хвилин, його консистенція має бути пластичною.
  • Проведення кладочних робіт з використанням зимового розчину. Розчин для тонкошарової кладки Ytong рівномірно наносять на горизонтальні поверхні газоблоків, використовуючи кельму відповідної ширини. На вертикальну поверхню газоблоків розчин наносять за допомогою притискання кельми до нижньої частини вертикальної стінки блоку і переміщення її вгору, не відриваючи кельми. На нанесений на основу клейовий шар треба укласти блок з легким натисненням, не пізніше ніж через 5 хвилин. Положення газоблоків можна скорегувати впродовж 10-15 хвилин після його укладання. Товщина шва складає 1-3 мм. Розчин для тонкошарової кладки зимової модифікації слід застосовувати при температурі від –6 °C до +3 °C і не використовувати для шпаклювання поверхні (мінімальна допустима температура протягом 12 годин після завершення кладки: –12 °C ).

Читайте також: Зимова кладка газоблоків. Поради, як будувати з газобетону при мінусовій температурі

3. Стандартний цементно-піщаний розчин для укладання першого ряду газоблоків

Використання розчину для тонкошарової кладки можливе тільки за умов ідеально рівного першого ряду стіни. Кладку першого ряду здійснюють на звичайний цементно-піщаний розчин з використанням цементу  марки не менше М150.

У холодну пору року перший ряд газоблоків укладають на цементно-піщаний розчин, що містить протиморозні домішки. Товщина першого ряду повинна бути не менше 2 см. Подальші шари газоблоків укладають на розчин для тонкошарової кладки.

Придбати звичайні та зимові суміші для тонкошарової кладки газоблоків Ytong можна у Львові, вул. Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17. Телефон: (067) 208-08-03.