5 основних помилок при кладці стін з газобетону

Кладка стін з газобетону – це процес, який є ключовим у зведенні будинку . І саме від нього залежить, якість та комфорт Вашого подальшого життя у новому домі. Тому, на нашу думку, перше завдання, яке Вам вкрай необхідно вирішити до початку будівництва – чітке розуміння конструкції стін майбутнього будинку та ретельний підбір будівельних матеріалів. Проте, навіть найкращі матеріали не можуть гарантувати Вам абсолютної безпеки та комфорту, якщо їх застосували неправильно, із порушення норм та вимог.

Як запобігти найтиповішим помилкам під час кладки стін із газоблоків? Чи важливо дотримуватись інструкцій та порад виробника? Як запобігти пошкодженням стін ще на етапі їх будівництва? Часом все, що потрібно – чітко дотримуватись вимог та порад виробника, зробити всього лиш кілька зусиль та правильних кроків, які вбережуть від розчарувань та неприємних серйозних наслідків. Ось що радять фахівці провідних компаній-виробників газоблоків Ytong та Стоунлайт.

1. Неправильний вибір розчину (клейової суміші) для кладки стін

Багато елементів будівництва, зокрема, коли йдеться про газобетонні блоки Ytong, виготовлені з дотриманням ретельних розмірів, буквально у міліметрах. Відповідно, для них необхідно застосовувати спеціальний клейовий розчини для тонких швів. Проте, дуже часто, використовують звичайний будівельний розчин, що призводить до суттєвого збільшення товщини шва – іноді аж до 1,5 см. Як результат – погіршення теплоізоляції стін, значно більші втрати тепла в будівлі.

Часом застосовують також розчини дуже низької якості, виготовлені із невідомих інгредієнтів. Проте, суттєво дешевшими, ніж перевірені та надійні. В результаті – скупий, як відомо, платить двічі.

34538-brak_selekcji_wbudowanych_elementow2. Підбір елементів кладки

Надзвичайно важливий момент – підбір необхідних елементів для кладки стін із газоблоків. Ваше порозуміння із архітектором, чіткі консультації, детальний перелік необхідних матеріалів відповідно до проекту – вкрай важливі. Проте, чи не основна відповідальність звичайно, ж, лежатиме на виконавцях будівельних робіт, зокрема, їх ретельний підхід до закладання фундаменту, а згодом – перевірка кожного застосовуваного ними блоку на якість, заміна необхідних блоків при виявленні навіть найменших дефектів. Транспортування будівельних матеріалів, зазвичай, може завдати їм певної шкоди, тому, вже саме на об’єкті, куди доставлено матеріали, має відбутись їх ретельний, прискіпливий огляд. Якщо виявлено будь-які пошкодження – газоблок необхідно замінити, адже кожен із елементів має вплив на довговічність, витривалість та теплоізоляцію майбутньої стіни.

3. Неправильна кладка стін з газобетону

Цей фактор залежить від точності, досвіду та вміння будівельників.

Неправильне поєднання елементів із газобетону, невідповідний розмір блоків, неправильно покладений перший ряд блоків, невідповідне з’єднання елементів «паз-гребінь» – все це може спричинити появу тріщин. Важливо, щоб між блоками не було перепадів рівнів, оскільки вони стануть причиною виникнення і тріщин, і містків холоду. Для того, аби вирівняти ряд після кладки, поверхню газоблоків слід зачистити спеціальним інструментами.

34539-brak_zbrojenia4. Монтаж перемичок

Не менш важливим елементом кладки стін є монтаж перемичок. Застосування уже готових конструкцій суттєво полегшить та пришвидшить процес кладки. Проте слід заважати на процес монтажу цього елементу. Дуже часто перемички просто склеюють із газоблоками клейовою сумішшю. Це надзвичайна загроза не лише для конструкції, а й для безпеки мешканців. Необхідність застосування армування, точність прорахунків навантаження на будівельну конструкцію, правильні розміри, зокрема ширина самої перемички – щонайменша помилка під час монтажу цього елементу може завдати непоправної шкоди.

34540-ugiecie_stropu5. Відсутність армування

Існує певний міф про те, що армування потрібне лише деяким, вибраним об’єктам.

Проте, експерти застерігають – армування необхідне при зведенні будь-якої будівлі із газоблоків. І йдеться не так про укріплення, як про запобігання виникненню тріщин на стінах. Армують не всі ряди. А лише деякі, потенційно проблемні ділянки – місця розташування перемичок, перший ряд кладки, віконні та дверні отвори.

Здавалося, прості та зрозумілі поради, про які так часто наголошує виробник. А все ж, не всі будівельники зважають на такі рекомендації. В результаті – витрачені кошти – це те найменше розчарування, що може Вас спіткати.

Тому, рекомендуємо Вам взяти на озброєння ці знання та не допустити таких помилок під час будівництва Вашого омріяного дому.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! “Максимус Центр” пропонує ЕКСКЛЮЗИВНУ ціну на газоблоки Ytong Energo+. Зателефонуйте прямо зараз та встигніть скористатись цієї пропозицією! Унікальна програма лояльності для постійних клієнтів від Максимус Центр, великий вибір газоблоків провідних компаній-виробників Ytong та Стоунлайт та наші ціни Вам неодмінно сподобаються. Телефонуйте: +38 (067) 208-08-03

3,770.00  грн/м³

Стінові блоки Стоунлайт

Газоблок стіновий СТОУНЛАЙТ 600×200×250

3,470.00  грн/м³

Стінові блоки Стоунлайт

Газоблок стіновий СТОУНЛАЙТ 600×200×300

3,470.00  грн/м³

Стінові блоки Стоунлайт

Газоблок стіновий СТОУНЛАЙТ 600×200×375

3,470.00  грн/м³

Стінові блоки Стоунлайт

Газоблок стіновий СТОУНЛАЙТ 600×200×400

3,470.00  грн/м³
11,124.00  грн/м³
11,339.00  грн/м³
11,203.00  грн/м³
11,021.00  грн³/м³

Інструменти для газобетону

Штроборіз для газоблоків ручний YTONG

1,135.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Терка для шліфування YTONG

1,600.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Рубанок для газоблоків YTONG

1,870.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 48 см

1,320.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 36,5 см

1,150.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 20 см

1,045.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 11,5 см

495.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 7,5 см

395.00  грн/шт.