Як розрахувати необхідні матеріали для монтажу покрівлі із натуральної черепиці?

Технологія укладання натуральної черепиці має  певний  ряд особливостей, яких  вкрай важливо дотримуватися при монтажі покрівлі.

z12112175QСпершу зосередьте увагу на вазі цього будівельного матеріалу. Вага керамічного покриття складає від 40 до 70 кг на квадратний метр, що зумовлює необхідність посилення кроквяної конструкції. Як її досягти? Зазвичай, збільшенням перетину крокв або ж або зменшенням їх кроку. Проте, в кожному  випадку, така необхідність – додаткова стаття витрат у Вашому розрахунку вартості робіт.

Коли йдеться про монтаж натуральної черепиці при нахилі  даху до 22 градусів  – Вам необхідно облаштувати додатковий  гідроізоляційний шар. А при ухилі більше 50 градусів  –  знадобляться додаткові кріплення черепичних елементів шурупами.

Звичайно, Ви вже знаєте про такі переваги натуральної черепиці як:

  • довговічність (більше 100 років);
  • екологічність;
  • вогнестійкість;
  • морозостійкість;
  • відсутність на поверхні статичної електрики.

Натуральна черепиця не вимагає періодичного забарвлення та не реагує на вплив біологічних факторів.  Провідні виробники натуральної черепиці, такі як Сreaton, Roben, Braas  не перестають дивувати та вигадують нові форми, кольори та колекції, аби задовольнити усі Ваші потреби та смаки.

Та все ж, і в цього будматеріалу, як і в інших,  є свої недоліки.

Окрім значної ваги,  будівельники часто згадують і про такі мінуси, як крихкість черепиці.  Це додаткова проблема при перевезенні будматеріалів.

То як розрахувати матеріали для покрівлі із натуральної черепиці?

Сьогодні, завдяки комп’ютерним технологіям, Ви маєте можливість ще  на етапі проектних робіт провести  розрахунок необхідних будівельних матеріалів. Тому Ви вже з початком будівельних робіт знатимете – скільки натуральної  черепиці Вам знадобиться, монтаж яких добірних елементів буде необхідним,  скільки кріпильних елементів Вам потрібно буде придбати.

Розміри черепиці мають показники загальної і корисної площі. Для визначення її кількості необхідно знати:

довжину і ширину кожного скату, з урахуванням ухилу даху і розміру звисів;

  • зазначену виробником корисну ширину матеріалу;
  • величину нахльосту при укладанні черепичних рядів,  що залежить  від ухилу покрівлі та впливає на корисну довжину черепиці.

Монтаж керамічної черепиці при ухилі скатів до 25 градусів здійснюється з нахльостом в 100 мм, від 25 до 35 градусів – 75 мм, а більше 45 градусів – 45 мм. Із загальної довжини черепиці віднімають ці показники, отримуючи в результаті  – корисну довжину, яку перемножують на корисну ширину і дізнаються корисну площу одного елемента.

Далі розраховують кількість черепиці, що знаходяться в одному квадратному метрі. Для цього одиницю ділять на корисну площу відображену в  квадратних метрах. Щоб дізнатися загальну кількість матеріалу, отриману цифру множать на квадратні метри покрівельного покриття, а отримані результати округлюють у бік збільшення.

Слід зазначити, що розрахунки необхідно проводити для кожного скату окремо. При укладанні черепиці деякі деталі доводиться обрізати, що безумовно, збільшує  кількість  необхідного матеріалу.

4Гідроізоляція

На дахах з ухилом до 22 градусів  необхідно застосувати гідроізоляційний прошарок. Для цього фахівці рекомендуються застосовувати рулонну мембрану, укладаючи її уздовж коника і звисів знизу вгору нахльостом  по 10 см. Також потрібно залишати напуски по 15 см на фронтонах та звісах, не забуваючи про перехльост по 15-20 см в місцях розташування виступаючих кутів. Напуски залишають і в зонах примикання до стін, димоходів, вентиляційних шахтах.

Полотнища мембрани не пропускають всередину вологу, але сприяють її виводу назовні. Напуски можна обрізати лише після закінчення монтажу черепиці.

Розрахунок кількості гідроізоляційного матеріалу допускається проводити за спрощеною формулою. Для цього загальну площу покрівлі з урахуванням ухилу перемножують на коефіцієнт 1,4.

7Елементи кріплення

Оцинковані шурупи або ж кляймери  – саме таке кріплення рекомендують  застосовувати професіонали. Черепицю  ОБОВ’ЯЗКОВО фіксують:

  • в місцях, що зазнають посиленого вітрового навантаження;
  • на фронтонах і уздовж коника;
  • на покрівлях з ухилом більше 50 градусів (через один елемент).

Зважаючи ан ці вимоги і здійснюється розрахунок кріпильних елементів.

Монтаж керамічної черепиці

imag123Хочете, щоб Ваш дах із натуральної черепиці максимально виконував усі свої можливі функції – завчасно подбайте про його вентиляцію. Облаштування гідроізоляційного шару передбачає присутність  двох повітряних зазорів, один з яких повинен розташовуватися між тепло– і гідроізоляцією, а другий – між гідроізоляційної мембраною і покрівельним покриттям.

Така конструкція сприятиме  вентиляції і не дозволятиме  накопичуватись волозі в дерев’яних елементах даху  та в утеплювачі.

Порада експертів: преш ніж розпочати укладання черепиці , її рівномірно розкладають по всій поверхні покрівлі стопками по 5-6 штук. Зробити це необхідно на всіх схилах відразу, щоб кроквяна конструкція не перехилилась  під вагою черепиці.

Команда професіоналів компанії “Максимус центр” подбає про те, щоб монтаж покрівлі з черепиці став для вас швидким та економним процесом. Дізнайтесь більше про наші пропозиції за телефонами: +38 (067) 208-08-03.