Топ-8 порад щодо вибору сходів на горище

Раніше для того, щоб потрапити на горище, в приватних будинках використовували не завжди зручні приставні сходи або драбини. Тепер у продажу є розкладні і розсувні сходи, які легко монтуються і не займають місця.

1. Сходи на горище – втілення інженерної думки

Сходи для приватного будинку обирають зручні та міцні, щоб витримували значні навантаження. Це правило стосується і горищних сходів, які монтують на невеликій площі та мають скромний дизайн. Їх особливості обумовлені значним кутом нахилу маршу (60-70°) та необхідністю врахування конструкції горищного перекриття, від якого залежать місце і розмір отвору в стелі.

Краще зупинитись на коротких горищних сходах, в яких мало секцій і сходинок, – їх легше заховати в складеному вигляді під стелею.

2. Переваги сучасних моделей

Розкладні і мобільні горищні сходи допомагають вирішити відразу кілька проблем. По-перше, немає необхідності мати приставні сходи, оскільки сходи тут зберігаються в стелі і не займають простір приміщення. По-друге, конструкція сучасних сходів передбачає наявність утепленого люка і ущільнювача по всьому контуру, який допомагає зберігати тепло взимку.

Сходи на горище роблять невеликого розміру – всього з 12-15 сходинками, вагою 25-35 кг. Максимальне навантаження на сходинку – 160 кг. Люки деяких конструкцій відкриваються зсередини і зовні.

3. Простота використання

У складеному вигляді сходи – це блок із люком, який вбудований в простір стелі. Щоб привести сходи в робочий стан, достатньо спеціальним стрижнем потягнути за кільце, яке виступає з кришки люка, або за гак і легко відкрити їх. Кришка плавно опуститься разом з укладеними на них сходами. Потім треба лише потягнути нижню сходинку на себе і опустити конструкцію на підлогу. Прибираються сходи в зворотному порядку. Кришка може відкриватися і закриватися вручну, за допомогою електроприводу або пульта дистанційного керування.

4. Конструктивні особливості

Сходи на горище можуть бути розсувними і розкладними. Розсувні моделі зазвичай складаються з двох секцій. Одна з них кріпиться до кришки люка, а інша висувається за допомогою напрямних. Складаючись, секції наповзають одна на іншу. Така конструкція вимагає більшого розміру отвору в горищному перекритті.

Розкладні сходи складаються з трьох або чотирьох секцій. За допомогою пружинного механізму вони розкладаються в сходовий марш. Потрібну висоту тут фіксують, регулюючи останнє коліно. Різновид складних конструкцій – сходи-гармошки, які приводяться в дію пружинним пристроєм. Послідовно розтягуючись, вони перетворюються з складеної конструкції в витончені сходи. Фіксуються за допомогою пружинного упору, який не дозволяє сходам складатися.

5. З чого роблять сходи на горище

Основа сходів – металевий або дерев’яний короб. Самі сходи виготовляють із металу, дерева, пластика або з комбінації цих матеріалів. Найбільш часто зустрічаються сходи з направляючими і сходинками з дерева. Дерев’яні деталі часто обробляють тільки антисептиками. Таким чином власник має можливість самостійно пофарбувати їх і покрити лаком. З металу може бути як вся конструкція, так і окремі деталі. Вони повинні бути добре пофарбовані або оцинковані, інакше за умов високої вологості на горищі вони швидко заіржавіють.

6. Важливі дрібниці і аксесуари

Аксесуари – невід’ємна частина горищних сходів. Для безпечної експлуатації навколо сходового люка роблять огорожу, яку фіксують до короба металевим кріпленням. Щоб було легко пересуватися по сходах, з двох сторін прикріплюють поручні. Добре, якщо сходинки горищних сходів мають протиковзкі насічки.

7. Правила вибору сходів на горище

При виборі сходів, перш за все, потрібно орієнтуватися на висоту приміщення. Коротшу модель в високому приміщенні встановити складніше, ніж підрізати при необхідності довгий варіант. Однак і зменшення довжини не завжди можливе. Потрібно врахувати і виліт елементів сходів при відкриванні-закриванні, особливо якщо мова йде, скажімо, про вузький коридор. У виняткових випадках горищні сходи роблять під замовлення.

Щоб визначити місце і розмір отвору, потрібно зрозуміти, чи дозволяє конструкція стелі здійснити монтаж. На заваді може стати балка або залізобетонні конструкції. Краще обирати сходи з великим люком, оскільки в них ширші сходинки і не крутий підйом. Та при цьому слід розуміти, що збільшення розмірів люка призводить до збільшення тепловтрат.

8. Секрети монтажу сходів

Горищні сходи монтують як на етапі будівництва, так і під час експлуатації будинку. Виконувати монтажні роботи можна самостійно, але краще довірити це фахівцям. При установці потрібно переконатися, що отвір відповідає розмірам короба. Деякі виробники вказують на упаковці не монтажні розміри, а габаритні довжину і ширину короба. Тому під час монтажу отвір, можливо, доведеться збільшити на 0,5-1 см.

Підібрати горищні сходи, виходячи з ваших конкретних параметрів, і використовувати всі їх переваги не складно! Фахівці компанії «Максимус центр» неодмінно допоможуть вам купити дахові сходи та порадити найкращий вибір.

300.00  грн/шт.

Аксесуари для сходів

Поручень до сходів FAKRO LXH

650.00  грн/шт.
2,050.00  грн/шт.
📉%
-25%
📉%
-25%
📉%
-25%
23,325.00  грн/шт.
📉%
-25%
📉%
-25%
4,875.00  5,250.00  грн/шт.
Ціну уточнюйте
📉%
-25%
3,825.00  5,325.00  грн/шт.
📉%
-25%
21,675.00  грн/шт.