Топ-4 варіанти облицювання газобетону

Газобетонні блоки мають високу тримкість, чудові міцнісні характеристики, ідеальну геометрію та кращі показники теплоізоляції. Фактично газоблоки – це ідеальний будівельний матеріал для приватного будівництва. Дізнайтесь якими способами краще проводити облицювання газобетону.

Характеристики газоблоків дають можливість використовувати різні технології облицювання фасадів. Вибір тієї або іншої технології залежить від необхідного фінального результату. Залежно від того, чи треба облицювати великі приватні будівлі, вписати будівлю в архітектурний простір містечка або оформити затишний заміський будиночок, ми можемо використовувати такі технології, як вентфасади, а також тонкошарові штукатурки або декоративну цеглу.

1. Облицювання газоблоків штукатуркою

Цей варіант облицювання газобетону використовується як найшвидший і екологічний спосіб облицювання будівель, що особливо актуально для заміського будівництва. Завдяки ідеальній геометрії газоблоків можливе застосування тонкошарових штукатурок, що дозволяє значно економити кошти.

При використанні штукатурок необхідно враховувати такі моменти, як паропроникність штукатурок, яка має бути не менша, ніж у газобетону, а також гідрофобність стіни із зовнішнього боку – для захисту від зовнішньої вологи. Важливо, щоб штукатурка ідеально підходила газоблоку з точки зору адгезії та еластичності. Легка тонкошарова штукатурка дає можливість використати усі переваги газобетону.

Рекомендується брати легкі тонкошарові штукатурки (це найбільш швидкий і економний спосіб облицювання готових стін). Двошарові штукатурки на сьогодні є найшвидшим методом: для нанесення потрібен тільки базовий і декоративний шар. При цьому штукатурки, які мають у своїй технології застосування армуючу сітку, трохи програють по швидкості, але дають змогу скоротити витрати матеріалу.

Читайте також: Обираємо фінішну штукатурку. Переваги силікатних та силіконових сумішей

2. Облицювання газобетону декоративною цеглою

Цей варіант облицювання газоблоків використовується для створення традиційних фасадів та відрізняється великим терміном експлуатації. Можна підібрати величезну кількість варіацій декоративної цегли. При облицюванні цеглою кладки з газобетонних блоків треба обов’язково залишити вентпроміжок і забезпечити виведення конденсату.

Облицювання можна зводити паралельно зі зведенням несучої стіни або здійснювати облицювальні роботи на готовій стіні. Для з’єднання кладки з газобетону і цегли використовуються гнучкі зв’язки, які закладають у шви або монтують у стіну газобетону. Цей варіант облицювання дозволяє відмовитися від додаткового утеплення.

Читайте також: Правила облицювання стін клінкерною цеглою

3. Створення вентильованого фасаду

Цей варіант облицювання газобетону також відрізняються великим терміном експлуатації та декоративною різноманітністю. Панелі для вентфасадів виконуються у будь-яких варіаціях, починаючи з дерева і закінчуючи пластиком.

Для установлення вентильованих фасадів краще використовувати більш міцні газоблоки, які дозволяють монтувати анкерні кріплення в кладку. Така система дає змогу економити на складній і дорогій системі кріплення в перекриття. Також допускається використання додаткового утеплювача.

Систему вентильованого фасаду швидко монтують на газоблоки: першим етапом встановлюють анкери в кладку, а до них вже навішують кріплення для каркаса і направляючих, завершальним етапом стає встановлення утеплювача та панелей, які, завдяки будь-яким видам, можна вписати як у консервативну, так і в сучасну забудову.

Читайте також: Утеплення стін. Основні способи теплоізоляції фасадів

4. Облицювання газобетону керамічною плиткою

Усередині будівлі можливо застосовувати будь-які способи облицювання, наносячи їх відразу на поверхню газоблоків. Таким чином можна швидко облицювати кухню, ванну кімнату або інші приміщення декоративною плиткою.

На сьогодні є величезний вибір декоративної плитки та мозаїки для облицювання внутрішнього простору будівлі. Плитку можна кріпити безпосередньо до газоблоку, не витрачаючи додаткові кошти на вирівнювання стін. У разі використання плитки в приміщеннях із високою вологістю рекомендується нанесення гідрофобізуючої ґрунтівки.

Придбати газобетонні блоки, утеплювачі та оздоблювальні матеріали можна у Львові, вул. Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17. Контактний телефон: (067) 208-08-03.