Будівництво з газобетону: армування стіни під віконними отворами

При зведенні споруд із газобетону потрібне армування певних ділянок кладки. Необхідність посилення конструкції визначається проектувальником на підставі розрахунку передбачуваних навантажень. Дуже важлива ділянка стін, що вимагає армування, – це передостанній ряд газоблоків під віконними прорізами.

Армування стін виконують, як правило, використовуючи металеві прути діаметром 8-12 мм. Їх укладають у горизонтальні штроби, зроблені в кладці на відстані не менше 60 мм від бічних граней газоблоків. Для посилення конструкції штроби заповнюють цементно-піщаним розчином, але підійде також розчин для тонкошарової кладки газоблоків. Якщо беруть стандартні газоблоки товщиною 365 мм, зазвичай знадобляться два арматурних прути.

Читайте також: Будівництво з газоблоків: віконні та дверні перемички з газобетону

Передостанній ряд газоблоків під віконними отворами армують в обов’язковому порядку. При цьому довжина арматури для підсилення стін повинна бути більше ширини віконного прорізу не менше ніж на 50 см з кожного його боку.

Технологія армування стін із газобетону

Армування газоблоків у передостанньому ряді під віконним прорізом проводять, щоб запобігти утворенню тріщин. Перш за все позначають на поверхні газоблоків плановану довжину віконних отворів. Як вже говорилося, довжина арматури для кладки повинна бути довше передбачуваного отвору на 0,5 м або більше з кожного боку. У середній частині готової кладки виконують поздовжні пази під арматуру (штроби). Зручно робити це за допомогою ручного механічного штроборізу. Паз для арматури повинен мати розміри від 40×40 мм.

Після того як зроблені штроби під прути, слід ретельно видалити пил, що утворився при нарізці пазів, інакше розчин не схопиться з кладкою належним чином. Перед тим як заповнювати пази розчином і укладати арматуру, штроби зволожують.

Читайте також: Будівництво з газобетону: U-подібні опалубні блоки

Далі пази заповнюють розчином до половини глибини і укладають в нього стрижень (з профільованої сталі). Діаметр арматури повинен бути не менше 6 мм.

Після того як здійснено армування, паз повністю заповнюють готовою сумішшю і видаляють надлишок кельмою. Верхню межу блоків вирівнюють, очищають, після чого відразу беруться до подальшої роботи. Необхідність в технологічній перерві тут відсутня.

Читайте також: Обробка газоблоків: як пиляти, свердлити і штробити газобетон

Далі укладають черговий ряд блоків під віконним отвором. Водночас стежать за перев’язкою блоків мінімум на 10 см. Укладання проводять за стандартною схемою на розчин для тонкошарової кладки.

Придбати сучасні газоблоки для зведення малоповерхових будівель можна у Львові, вул. Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17. Тел.: (067) 208-08-03.