Будівництво з газобетону: U-подібні опалубні блоки

silka-220

Зведення будинків з газобетону передбачає облаштування замкненого обв’язувального пояса, який повинен з’єднати несучі стіни. Нерідко пояс являє собою арматурний каркас, залитий бетоном. Найпростіше виконати обв’язувальний пояс за допомогою U-подібних газобетонних блоків: в них встановлюють арматуру, яку потім заливають бетоном. З U-подібних газоблоків із таким наповненням часто викладають і верхній ряд стіни, на який спиратиметься мауерлат – опорний брус для кроквяної системи даху.

U-подібні газобетонні блоки – це незнімні опалубні елементи з чудовою теплоізоляцією, які є гарним доповненням до всіх стінових матеріалів з газобетону. Фізичні властивості U-подібних газоблоків аналогічні ключовим характеристикам газобетонної кладки і гарантують однорідність штукатурної основи та відсутність тепловтрат.

Переваги та особливості U-подібних газоблоків

  • U-подібні газоблоки ідеальні для виготовлення армованих залізобетонних перемичок, ребер жорсткості та монолітних поясів безпосередньо на будівельному майданчику.
  • Ці елементи мають таку ж ширину, як і стандартні газоблоки, що дозволяє використовувати їх для кладки стін без додаткових робіт.
  • U-подібні газоблоки забезпечують мінімізацію містків холоду.
  • Їх легко і швидко укласти на клейову суміш для тонкошарової кладки газоблоків.

При використанні U-подібних опалубних блоків для поліпшення теплоізоляційного ефекту з зовнішнього боку (до заливки бетону) рекомендується прокласти додатковий теплоізоляційний шар.

Збірно-монолітна перемичка з U-подібних газоблоків

U-подібні газоблоки є елементами опалубки для залізобетону. Залізобетонна частина повинна мати армування, яке відповідає проведеним розрахункам. Найкраще для нього підходить просторовий арматурний каркас.

Для укладання U-подібних елементів над отвором необхідно підготувати горизонтальну основу. Цю функцію відмінно виконує дошка або брус. Основа повинна мати надійну опору, щоб під час заливки перемичка не прогиналася.

Читайте також: Будівництво з газоблоків: віконні та дверні перемички з газобетону

U-подібні газоблоки укладають на основу так, щоб перемичка обпиралася на попередній ряд блоків на глибину не менше 250 мм. Вертикальні шви між U-подібними блоками заповнюють розчином для тонкошарової кладки. Блоки вирівнюють, використовуючи гумовий молоток.

Після цього закладають арматурні каркаси ближче до внутрішньої грані U-подібної перемички та фіксують їх. Між зовнішньою стінкою U-подібної перемички і арматурним каркасом розміщують теплоізоляцію. Спочатку U-подібну перемичку змочують водою, а потім бетонують. Застосовують бетон встановленого проектом класу. Залитий бетон ущільнюють і вирівнюють.

Читайте також: 11 інструментів для роботи з газобетоном

Перемичка набуває несучої здатності після того, як бетон повністю затвердіє. Тільки тепер можна видаляти тимчасові опори.

Армопояс з U-подібних газоблоків

Армопояс з U-подібних газоблоків необхідно зводити під збірні залізобетонні плити, а також під дерев’яні та сталеві балки.

U-подібні газоблоки укладають на розчин для тонкошарової кладки на існуючу кладку з газобетону. В U-подібні блоки встановлюють арматурний каркас з робочою арматурою мінімум Ø 10 А400 (А-III) і хомутами Ø 6 А240 (А-I) з кроком 100 мм.

Також в U-подібних блоках необхідно закласти вкладиш з утеплювача товщиною не менш ніж 30 мм. Бетонування проводиться дрібнозернистим (максимальна величина зерен – 10 мм) важким бетоном класом не нижче В20.

Читайте також: Переваги газобетону в порівнянні з пінобетоном

Придбати U-подібні газоблоки та стандартні газоблоки можна у Львові, вул. Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17. Тел.: (067) 208-08-03.