Будівництво з газоблоків: віконні та дверні перемички з газобетону

При зведенні будинків з газобетону над віконними і дверними отворами встановлюють перемички. Їх виконують по-різному. Наприклад, за допомогою металевих кутників, на які спирають звичайні газоблоки, за допомогою збірних або монолітних залізобетонних балок, за допомогою готових армованих балок з газобетону та ін. Найбільш ефективно і раціонально використовувати для цієї мети готові перемички з газобетону.

Газобетонні перемички призначені для створення дверних і віконних отворів у стінових конструкціях. З точки зору будівельної фізики, перемички з газобетону оптимально поєднуються зі стіновими газоблоками завдяки схожості з властивостями монолітної газобетонної стіни.

Крім основної несучої функції перемички з газобетону, які застосовують у зовнішніх і внутрішніх стінах, забезпечують відповідну теплову ізоляцію без додаткового утеплення. Завдяки їхньому використанню можна отримати однорідну основу під штукатурку на всій поверхні стіни.

Готові перемички з газобетону набагато зручніші, ніж залізобетонні (збірні або монолітні). Вони не стають джерелом великої кількості містків холоду, як, наприклад, перемички з інших будівельних матеріалів. До того ж їхня відносно легка вага дозволяє монтувати їх вручну.

Використання перемичок з газобетону

В будівництві з газобетону в зовнішніх і внутрішніх стінах рекомендоване використання універсальних перемичок-напівфабрикатів висотою 125 мм. Для досягнення перемичками несучої здатності потрібен мінімум один ряд кладки газоблоків. Необхідну ширину перекриття можна отримати з комбінації готових перемичок різної ширини.

Так, якщо зовнішня стіна має товщину 24 см, використовують дві перемички шириною по 115 мм, якщо стіна має товщину 30 см, знадобиться дві перемички – шириною 175 мм та 115 мм, для стіни шириною 36,5 мм – дві перемички шириною по 175 мм. Відсутню товщину стіни усувають під час облицювальних робіт.

Читайте також: Переваги газобетону в порівнянні з пінобетоном

Глибина опори перемички на газоблок з одного боку становить мінімум 200 мм за умов довжини перемички ≤ 1500 мм, для перемички довжиною > 1500 мм мінімальна глибина опори становить 250 мм. Максимальна довжина перемичок складає 30 см, їх можна використовувати для перекриття отвору шириною 250 см. Вертикальне з’єднання перемичок перев’язують тонкошаровим швом.

У місцях обпирання на газоблок перемички укладають на розчин для тонкошарової кладки. Для регулювання положення перемички, як і в випадку з газоблоками, знадобиться гумовий молоток. Перемичку укладають так, щоб надрукована на ній стрілка вказувала вгору. Перемички повинні щільно прилягати одна до одної. Для вирівнювання їхньої поверхні використовують рубанок, після чого перемичку очищують щіткою, видаляючи пил та бруд.

Якщо перемички укладають на газоблоки стандартної висоти, то необхідну висоту можна отримати за допомогою вирівнюючого шару з газоблоків. Також перемичка може бути покладена на блоки з попереднім випилюванням.

Читайте також: 11 інструментів для роботи з газобетоном

Увага! При отворі в світлі ≤ 1,25 м не потрібно встановлювати додаткові тимчасові опори. Але вони знадобляться, якщо отвір більше. У несучих стінах перемички набувають несучої здатності після затвердіння розчину для тонкошарової кладки. Після цього тимчасові опори видаляють.

Придбати перемички із газобетону та стандартні газоблоки можна у Львові, вул. Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17. Тел.: (067) 208-08-03.