Переваги газобетону в порівнянні з пінобетоном

Найчастіше газобетон плутають із пінобетоном, адже обидва матеріали відносяться до категорії пористих бетонів і представлені на ринку у вигляді великоформатних стінових блоків, які схожі зовнішньо. Проте сировинна суміш, технологія виробництва та технічні характеристики цих матеріалів відрізняються.

Для виробництва газобетонних блоків використовують вапно, воду, трохи цементу і кварцовий пісок. У суміш, отриману при перемішуванні компонентів, додають алюмінієву пасту. В результаті реакції алюмінію з вапном виділяється водень, який і утворює в матеріалі безліч замкнутих пор. Завдяки сучасним технологіям забезпечується однорідна структура газобетону, тому властивості газоблоків однакові в вертикальному і в горизонтальному напрямку.

Пінобетон виробляють за схожою рецептурою (портландцемент, вода, вапно), але, щоб зекономити, замість кварцового піску додають відходи промислового виробництва (доменні шлаки, нефеліновий шлам і т. ін.). Функцію піноутворювача також виконують побічні продукти виробництва: дубильні екстракти шкіряної промисловості, підмильний луг, сульфітний луг і т. ін. Їх вводять у суміш під надлишковим тиском.

У зв’язку з непостійністю складу сировини, обмеженим терміном зберігання матеріалів та іншими особливостями, які притаманні органічним сполукам, вміст основного продукту в цих піноутворювачах може варіюватися, що тягне за собою несталість технічних характеристик пінобетону у всій масі стінових блоків. Різниця в способі виробництва та складі компонентів обумовлює основні переваги газобетону над пінобетоном.

Читайте також: Як вибирати газобетонні блоки

Газобетон має більш високу міцність і теплозахист

Одна з головних відмінностей в технології виробництва пористих бетонів полягає в тому, що відформований пінобетон твердіє в природних умовах. В той час як з автоклавним газобетоном це відбувається в спеціальній печі (автоклаві) під впливом насиченої водяної пари при високій температурі (+180-200 °С) і під великим тиском (12 кг/см2).

Цей процес підвищує міцність газобетону, також в кілька разів зменшується усадка матеріалу, і, відповідно, знижується ризик появи тріщин. Така технологія дозволяє отримувати однакову якість суміші в будь-якій точці готового виробу. Це практично не можливо досягти в виробах з пінобетону, тому вони поступаються газобетону по міцності, опору теплопередачі та інших характеристиках.

Блоки з газобетону мають більш високу паропроникність (і це забезпечує комфортний мікроклімат у будинку), а також екологічну та пожежну безпеку, хороше звукопоглинання і простоту обробки. І все ж головна перевага газобетонних блоків – високі теплозахисні властивості, завдяки чому з їхньою допомогою можна зводити одношарові зовнішні стіни невеликої товщини, які відповідають теплотехнічним вимогам.

Читайте також: Кладка стін з газобетону. Все що потрібно знати

При цьому пінобетон відрізняється високою вологістю і йому властива усадка (деформація) внаслідок висихання, що підвищує ймовірність появи тріщин у стінах.

Газобетон має більш високу точність геометрії

При виборі матеріалів потрібно враховувати, що автоклавний газобетон має однорідну структуру без дефектів. Його грані завжди пористі, оскільки матеріал точно нарізають струнами на виробництві.

Геометричні розміри газоблоків витримуються з великою точністю, припустимі відхилення не перевищують 2-3 мм. Це дає змогу укладати блоки на розчин для тонкошарової кладки і влаштовувати шви товщиною всього 1-3 мм. Тонкошаровий розчин дозволяє скоротити кількість витраченого матеріалу, тривалість робіт, а також мінімізує втрати тепла через стіни.

Крім того, завдяки високій точності газоблоків можна отримати дуже рівну поверхню, а це забезпечує значну економію штукатурних складів, як фасадних, так і внутрішніх. Газоблоки не потрібно покривати вирівнюючою штукатуркою, оздоблювальний матеріал на них лягає дуже легко.

Пінобетон для твердіння заливають у спеціальні форми для блоків або нарізають після цього. Він може відрізнятися гладкими гранями, на які штукатурка не лягає, а для обробки доводиться використовувати арматурну сітку або ґрунтовки. Точність геометричних розмірів пінобетонних блоків не йде ні в яке порівняння з точністю газоблоків.

Читайте також: Правила застосування газоблоків Ytong: зберігання і транспортування газобетону

Значні відхилення геометрії блоків із пінобетону виключають можливість застосування тонкошарових клейових розчинів. Тому кладку в такому разі нерідко роблять на традиційний цементно-піщаний розчин. Ці фактори перешкоджають отриманню високоякісної стінової кладки, тягнуть за собою значні втрати тепла і підвищену витрату штукатурних розчинів при облицюванні.

Газобетон має широкий асортимент продукції

Високі механічні характеристики автоклавного газобетону обумовлюють розширений спектр застосування цього матеріалу. На відміну від пінобетону, який підходить тільки для зведення стін, спеціальні газоблоки застосовують в армованих конструкціях, до числа яких відносяться перемички, ребра жорсткості, несучі силові пояси, перекриття тощо.

silka-084

Разом із гладкими газоблоками різних розмірів доступні блоки зі з’єднанням паз-гребінь і U-подібні газоблоки, які використовують в якості незнімної опалубки при влаштуванні армованих перемичок і монолітних силових поясів. Застосування готових армованих дверних і віконних перемичок як в перегородках, так і в несучих стінових конструкціях значно прискорює процес будівництва.

Читайте також: Внутрішнє облицювання газоблоків: вибір та нанесення інтер’єрної штукатурки

Фактично газоблоки – це системне рішення для прискорення і полегшення житлового будівництва. При цьому на відміну від газобетонних блоків пінобетонна продукція представлена лише стіновими блоками. А от виробниками газоблоків для полегшення будівельного процесу і гарантії високої якості передбачена поставка додаткових товарів і інструментів для газоблоків.

Придбати газобетон та інструменти для роботи з газоблоками можна у Львові, вул. Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17. Тел.: (067) 208-08-03.