Обробка газоблоків: як пиляти, свердлити і штробити газобетон

Газоблоки – дуже популярний матеріал для зведення малоповерхових будівель. Основна перевага газобетону – можливість споруджувати одношарові зовнішні несучі стіни відносно малої товщини. До того ж газобетон відрізняється легкою вагою і неймовірною простотою обробки.

Завдяки пористій структурі газоблоки легко обробляти різним електричним або ручним інструментом. Це дозволяє швидко і легко монтувати всілякі комунікації в стінах із газобетону та інсталювати необхідну фурнітуру. Розглянемо доступні варіанти використання тих чи інших інструментів для газобетону.

Ручні інструменти для пиляння газоблоків

Найкращий інструмент для різання або пиляння газобетону – спеціальна ручна ножівка, яку використовують разом із кутником або стуслом. Останні пристосування потрібні для фіксації траєкторії руху ножівки.

Ручна пила забезпечує рівне і точне пиляння газоблоків, що дозволяє без особливих зусиль отримати якісно відрізаний газоблок, який буде максимально щільно прилягати до сусіднього газоблоку. Це полегшує тонкошарову кладку газобетону зі збереженням необхідної величини шва кладки в 1-3 мм.

Читайте також: 11 інструментів для роботи з газобетоном

Для якісного різання газоблоків найкраще застосовувати ручну ножівку з полотном, яке має твердосплавні напайки. В цілому можна обмежитися і звичайною ручною пилкою по дереву, але цей інструмент затупіє після розрізання всього 7-10 блоків. Спеціальну ножівку з твердосплавними напайками можна використовувати набагато довше.

Електричні інструменти для пиляння газоблоків

На жаль, ручний інструмент для газоблоків не відрізняється високою продуктивністю, тому для прискорення робіт застосовують інструмент із приводом. Проте потрібно розуміти, що різка або пиляння газобетону автоматичним інструментом призводить до утворення великої кількості пилу.

Чудову продуктивність і належну якість різання газобетону можна отримати за допомогою спеціальної електричної пилки-алігатора (подвійної ножівки). Пильні полотна цього інструменту фіксуються в направляючій шині. Це виключає їхнє коливання в боки і дає змогу організувати максимально точне пиляння.

Читайте також: Топ-8 аргументів на користь будівництва з газобетону

Інший варіант – спеціальні шабельні пили з полотнами по газобетону. Цей інструмент теж дуже ефективний і дуже широко застосовується для роботи з газоблоками. Проте дальній край полотна шабельних пил під час роботи трохи відхиляється вправо або вліво, в результаті чого погіршується якість пиляння газоблоків.

Крім того, шабельні пили мають ще одне важливе обмеження. Довжина ріжучої частини полотна зазвичай не перевищує 36,5 см, що викликає проблеми при пилянні газоблоків великої товщини: їх доводиться розрізати за кілька разів.

Найменшу точність пиляння газоблоків забезпечує бензинова або електрична ланцюгова пила, і єдина перевага цього інструменту – дуже висока швидкість виконання робіт. Однак ріжучий ланцюг такої пилки часто доводиться заточувати, а двигун автоматичного пристрою сильно страждає від великої кількості абразивного пилу.

Читайте також: Переваги газобетону в порівнянні з пінобетоном

Нарешті, ще один нестандартний інструмент, який використовують для різання газоблоків, – це циркулярна пила з диском по каменю. У цьому випадку величина ріжучої частини диска ще менше, ніж в інших варіантах, – не більше 85 мм, і циркулярну пилку доводиться використовувати в парі з іншими інструментами.

Наприклад, за її допомогою можна зробити пропил по периметру газоблоку, а середину – допилити, скажімо, ручною ножівкою. Хоча подібний спосіб різання блоків забезпечує досить високу швидкість виконання робіт, він не відрізняється точністю. До того ж мінуси використання циркулярної пилки аналогічні випадку з ланцюговою пилою: двигун пристрою дуже сильно страждає від абразивного пилу.

Інструменти для шліфування газоблоків

Після пиляння газоблоків матеріал зазвичай необхідно відшліфувати, через те що поверхня газобетону залишається нерівною. Особливо це стосується використання автоматичного інструменту. Для шліфування газобетону застосовують шліфдоску або ручний рубанок.

Читайте також: Як вибирати газобетонні блоки

Відносно нерівний блок не обов’язково шліфувати до ідеальної геометрії. Наприклад, його можна встановити в дверний або віконний проріз, а потім закрити лиштвою або схилом.

Інструменти для штроблення газоблоків

За необхідності для штроблення стіни з газобетону використовують спеціальний інструмент – штроборіз, або борозник. Ручний або автоматичний штроборіз дозволяє дуже швидко і рівно зробити канавку потрібної глибини для проводки або інших комунікацій. Проте на практиці штроблення дуже часто проводять за допомогою звичайної болгарки або перфоратора з долотом (зубилом).

Набагато рідше для штроблення застосовують циркулярні пилки, які, як вже говорилося, дуже страждають від абразивного пилу.

Інструменти для свердління газоблоків

Що стосується отворів під електрофурнітуру, то їх найчастіше всього роблять за допомогою перфоратора з твердосплавною коронкою для бетону.

Придбати газобетон та інструменти для роботи з газоблоками можна у Львові, вул. Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17. Тел.: (067) 208-08-03.