Протипожежні характеристики газобетону

Протипожежні характеристики газобетону

Газобетон – негорючий матеріал, який можна застосовувати для спорудження протипожежних перешкод. Завдяки природним компонентам, в разі виникнення пожежі газобетонні блоки не виділяють токсичних речовин, а відмінна вогнестійкість матеріалу дозволяє конструкціям тривалий час не втрачати під дією вогню цілісність, теплоізолюючу і несучу здатність.

Заходи з протипожежного захисту, прийняті на стадії проектування будинку, дозволяють обмежити поширення вогню, знизити збитки і забезпечити евакуацію людей при пожежі. В першу чергу, варто звернути увагу на підбір конструкційних, теплоізоляційних і облицювальних матеріалів.

Перевагу слід віддавати негорючим матеріалам, конструкціям із високою межею вогнестійкості і низьким класом пожежної небезпеки. Також важливі планувальні рішення із застосуванням протипожежних перешкод, що обмежують площу поширення вогню. Його стримування дозволяє набагато простіше організувати евакуацію людей і ефективне пожежогасіння, а також знизити суму нанесеного збитку.

Пожежно-технічні характеристики газоблоків

Газобетонні блоки мають виключно мінеральний склад (тоберморит – водний силікат кальцію штучного походження), внаслідок чого є негорючим матеріалом. При пожежі вони не виділяють диму і шкідливих речовин.

Пожежно-технічні характеристики газоблоків

Під час сильного нагрівання (при температурі приблизно 100 °C) газобетон спочатку вивільняє воду, що знаходиться в порах. Починаючи з температури 190 °C, відбувається відщеплення кристалічної води. При цьому утворюються додаткові кристали тоберморита, що веде до підвищення міцності газоблоків.

Читайте також: Відеорепортаж. Які обов’язкові тести проходить газобетон Ytong

Випробування вогнестійкості газобетонуПри температурі 700 °C газобетон все ще характеризується вихідною міцністю, і тільки після цього вона значно знижується. Всі інші широко поширені конструктивні будівельні матеріали, наприклад дерево, сталь або бетон, до цього моменту або повністю руйнуються (дерево), або мають невелику міцність порівняно з вихідною.

До того ж вивільнення вологи з пір газоблоків і відщеплення кристалічної води призводить до ефекту охолодження, який разом із високими теплоізоляційними властивостями забезпечує високу протипожежну стійкість газобетону.

Пожежна безпека газобетону

При однаковій товщині стіни газобетон значно довше захищає від вогню і високої температури, ніж звичайний бетон. Високий тепловий захист газобетону забезпечує збереження низької температури на протилежній пожежі поверхні стіни. Це переконливо ілюструють результати досліджень газобетону Ytong, які наведені на графіках.

Пожежна безпека газобетону

  • На графіку 1 показано зростання температури всередині приміщення під час пожежі.
  • На графіку 2 показано зростання температури на протилежній поверхні стіни товщиною 150 мм. Чорна лінія характеризує залізобетон, помаранчева лінія – газобетон щільністю 500 кг/м3.

Читайте також: Екологічна безпека газобетону: 4 аргументи на користь газоблоків

Завдяки своїм характеристикам газобетонні блоки можуть застосовуватися для підвищення вогнестійкості металевих конструкцій.

Випробування вогнестійкості газобетону

За результатами випробувань, межа вогнестійкості конструкцій із газоблоків Ytong становить 360 хвилин для несучих стін і 240 хвилин для перегородок. Протягом цього часу матеріал витримує прямий вплив вогню без втрати цілісності і теплоізоляційної здатності.

Для більш наочного розуміння, як саме поводиться газобетон під час пожежі, рекомендуємо переглянути відео з випробуваннями споруд із газобетону, бетоніту і каркасних конструкцій.

Читайте також: Топ-8 аргументів на користь будівництва з газобетону

Для придбання газоблоків звертайтесь до наших представників у Львові, вул. Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17, телефон: +38 (067) 208-08-03.