Будівництво з газобетону: як проводити кладочні роботи взимку та літом

Для зведення будівель з газоблоків використовують спеціальну зимову суміш для укладання газобетону, яка розрахована на температуру від –6 °C до +3 °C, або звичайну суміш для газоблоків, яку застосовують при температурі вище +5 °C.

Всі рекомендації по приготуванню суміші для укладання газоблоків знаходяться на упаковці розчину, але крім приготування суміші треба знати основні правила будівництва з газобетону у холодну та теплу пори року.

Будівництво з газоблоків в зимовий час

Зазвичай нульових або при мінусових температурах обробка будь-яких виробів з газобетону украй складна. Також дуже високі витрати необхідно запланувати на заходи безпеки. Якщо на вулиці холодно, вода для приготування розчину для кладки газоблоків у зимових умовах суміші має бути заздалегідь підігріта.

Крім того у будь-якому разі необхідно контролювати, щоб впродовж усього процесу «схоплювання» температура розчину не опускалася нижче припустимого мінімуму. При цьому використання додаткових протиморозних добавок не потрібне.

Кладка газоблоків у зимових умовах допускається тільки, якщо їхня поверхня повністю вільна від льоду, а сам матеріал не проморожений. Застосування спеціальних розморожуючих речовин – зокрема, солі – не припустиме, оскільки вони можуть негативно вплинути на існуючу концентрацію хлориду, а також пошкодити шви кам’яної кладки і інші бетонні елементи.

Читайте також: Розчини для тонкошарової кладки газоблоків Ytong. Зимова та звичайна модифікації

Готові стінові конструкції в зимові місяці необхідно накривати захисним теплоізолюючим чохлом. Внутрішня частина покриття повинна забезпечувати температуру, необхідну для нормального процесу затвердіння.

Захист стінової кладки з газоблоків

Стіновій кладці з газоблоків важливо забезпечити належний захист від вологи, уникати безпосереднього потрапляння води в основу зведеної конструкції, а також передбачити укриття верхнього ряду кладки від опадів.

Читайте також: Топ-4 варіанти облицювання газобетону

ytong-105

Будівництво з газобетону в літній сезон

При температурі понад +30 °C для зведення будинку з газоблоків знадобляться додаткові заходи при зведенні кам’яної кладки. У спекотну погоду вода випаровується з суміші значно швидше, тому кількості вологи для нормального процесу затвердіння стає недостатньо.

Якщо втрата вологи занадто велика, то готовий розчин не зможе забезпечити повноцінну зв’язку будівельних конструкцій. Також при високих температурах нагрівається поверхня блоків, і негативний процес прискорюється.

ytong-112

Для того щоб уникнути зазначених проблем, треба заздалегідь змочувати блоки. Якщо вони малих форматів, їх опускають у ванночку (будь-якої форми), заповнену водою. Великогабаритні елементи обробляють мокрою кистю.

Читайте також: Кладка стін з газобетону. Все що потрібно знати

Безпека робіт при використанні газоблоків

При організації будівельного процесу необхідно керуватися встановленими правилами безпеки для уникнення нещасних випадків. Ці норми охоплюють як питання грамотного планування будівельного майданчика, так і вимоги до процесу в цілому.

ytong-110

Виконавці на місцях мають бути ознайомлені з індивідуальними засобами захисту (включаючи робоче взуття, одяг, окуляри, маски) і повинні використовувати їх належним чином. Підвищені технічні і загальні будівельні вимоги дозволяють забезпечити безперебійний робітничий процес і виключити нещасні випадки.

Читайте також: Топ-5 помилок при будівництві будинків із газобетону

При бажанні придбати зимові та звичайні суміші для тонкошарової кладки газоблоків або газобетон різної щільності звертайтесь до наших представників у м. Дубляни, вул. Львівська, 17 та у Львові, вул. Городоцька, 300. Телефон для зв’язку: (067) 208-08-03.