Зведення перегородок із газобетону: порядок укладання тонких газоблоків

Тонкі газоблоки – чудовий матеріал для спорудження внутрішніх перегородок у будинках з газобетону. Дізнайтесь, як саме слід проводити кладку газоблоків тонкого формату.

Для будівництва внутрішніх стін і перегородок із газобетону можна застосовувати тонкі перегородкові газоблоки товщиною від 50 до 150 мм. Загальні принципи укладання таких газоблоків нагадують будівництво зі звичайних газобетонних елементів, проте при зведенні стіни з тонких газоблоків потрібно все-таки враховувати деякі тонкощі.

Закладення першого ряду з тонких газоблоків

Перший ряд стінової кладки визначає подальше становище стіни в цілому. Для забезпечення горизонтальності перший ряд газоблоків встановлюють на стандартний цементно-піщаний розчин.

ytong-interio-26

Його вертикальне положення контролюють за допомогою рівня. У разі необхідності додатково встановлюють елементи горизонтального ущільнення. При зведенні перегородок у ванних кімнатах доцільна горизонтальна гідроізоляція.

Читайте також: Будівництво з газобетону: приготування розчину та укладання газоблоків

Після закінчення укладання першого ряду в горизонтальні шви встановлюють гнучкі зв’язки, забезпечуючи з’єднання стіни з сусідньої конструкцією. Подальшу кладку здійснюють на розчин для тонкошарової кладки.

Зведення другого та інших рядів

При укладанні газоблоків тонких форматів необхідно дотримуватись мінімальної перев’язки 10 см. Зведення другого ряду починають із закладення половини газоблока, розпиленого за допомогою ножівки. Чим більшою є перев’язувальна відстань, тим стабільнішою буде перегородка.

За допомогою кельми на горизонтальні шви кладки наносять тонкошаровий розчин і встановлюють газоблоки. Нерівності коригують шліфувальною дошкою або рубанком.

Читайте також: Обробка газоблоків: як пиляти, свердлити і штробити газобетон

Увага! Шов між перекриттям і верхнім краєм перегородки необхідно заповнити еластичним матеріалом.

Етапи укладання перегородок із газобетону

1. Відповідно до проекту будинку позначаємо на несучій стіні місце для майбутньої перегородки. Розмітка повинна бути виконана перпендикулярно фундаменту.

2. У місці майбутньої перегородки вкладають гнучкий зв’язок із нержавіючої сталі. Анкер вкладають і в несучу стіну, і в шов перегородки. Гнучкі зв’язки можна закріплювати у шві за допомогою цвяхів. Також їх можна монтувати в шар розчину і без цвяхів – шляхом вдавлення. Якщо перегородку будують додатково, гнучкі зв’язки кріплять до готової несучої кладки. Для кріплення перегородок до перекриттів використовують гнучкі зв’язки або монтажну піну.

3. Перший ряд тонких газоблоків обов’язково кладуть на цементно-піщаний розчин.

4. При подальшій кладці, яку виконують на розчин для тонкошарової кладки, стежать за тим, щоб розчин був укладений по всій ширині газоблоку. Гнучкі зв’язки вкладають у кожен другий ряд газоблоків несучої стіни.

Читайте також: Переваги газобетону в порівнянні з пінобетоном

Придбати тонкі газоблоки для зведення перегородок можна у Львові, вул. Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17. Тел.: (067) 208-08-03.