Тонкі газоблоки для перегородок – кращий матеріал для зведення внутрішніх стін

Внутрішні стіни можуть бути представлені різними видами стінових кладок для різних цілей. Наприклад, це можуть бути просто перегородки для розділення простору або багатофункціональні внутрішні стіни. Ще на стадії проектування важливо визначитись з вибором будівельного матеріалу для перегородок. І це можуть бути тонкі газоблоки для внутрішніх стін!

Газобетон ідеально підходить для створення стін будь-яких архітектурних форм. Завдяки унікальним властивостям газобетону внутрішні стіни з тонких газоблоків поєднують в собі всі необхідні експлуатаційні якості.

Тонкі газоблоки для перегородок є найкращим рішенням завдяки простоті та швидкості обробки газобетону. Крім того, незначна вага газоблоків істотно полегшує їхнє транспортування. А легкі конструкції внутрішніх стін з газоблоків знижують навантаження на несучі конструкції та фундамент, що значно зменшує кошторисну вартість будівництва.

Читайте також: Топ-8 аргументів на користь будівництва з газобетону

Переваги тонких газоблоків для внутрішніх стін

Внутрішні стіни з газобетону, покриті тонким шаром мінеральної штукатурки, мають високу паропроникність (здатність «дихати»), легкість і міцність. А отже, вони забезпечують комфорт проживання і сприятливий мікроклімат приміщень.

Крім того, газобетон – незаймистий і вогнетривкий будівельний матеріал з натуральних компонентів. Тести на вогнестійкість показують, що перегородка з газобетону товщиною 75 мм витримує прямий натиск вогню впродовж 4 годин без руйнування структури.

Читайте також: Будівництво з газобетону: як проводити кладочні роботи взимку та літом

Газобетон не виділяє при нагріванні токсичних продуктів згоряння, що робить тонкі газоблоки для перегородок ідеальним рішенням для забезпечення пожежної безпеки житла. Завдяки відмінним показникам вогнестійкості газоблоки застосовують навіть для оформлення камінів.

Також треба відзначити, що газобетон – стіновий матеріал, який не схильний до ризику деформації в приміщеннях з підвищеною вологістю, тому він підходить, наприклад, для використання в душових і ванних кімнатах та на кухнях.

Зведення перегородок з тонких газоблоків

Залежно від конкретного об’єкту та його функціонального призначення при проектуванні внутрішніх стін необхідно враховувати наступні характеристики: несуча здатність; захист від вологи; стійкість; тепловий захист (у певних випадках); протипожежний захист; облаштування вузлів і з’єднань; звукоізоляція.

Для облаштування внутрішніх стін і перегородок використовують тонкі газоблоки тієї товщини, яку визначають конкретним проектом. Найчастіше для перегородок використовують газоблоки D500 товщиною 100-200 мм. Ці перегородки можуть мати висоту до 3,5 м, а вільну довжину не більше 8 м. Якщо ці розміри більше, перегородки вимагають укріплення (наприклад, вертикальними вкладишами-сердечниками і проміжними вінцями в залізобетонній конструкції).

Читайте також: Топ-5 помилок при будівництві будинків із газобетону

Перегородки з газоблоків встановлюють на конструкції перекриття або на вирівнюючому шарі, на шарі руберойду або плівки, і не доводять до низу перекриття, яке розміщене вище, на 10-20 мм. Після закінчення кладки цю щілину заповнюють монтажною піною або іншим еластичним матеріалом.

З’єднання перегородок з газобетону із несучою стіною

З’єднання внутрішніх стін і перегородок з тонких газоблоків із несучою стіною виконують за допомогою металевих з’єднувачів, які закладають під час кладки несучих стін. Як правило, по висоті звичайного поверху потрібно 3 або 4 з’єднувачі.

Залізобетонний вінець на внутрішній стіні розташовують по усій ширині стіни, і армувати поперечні несучі шви немає необхідності, оскільки передача навантаження з попереднього поверху відбувається рівномірно.

Оформлення інтер’єру з використанням перегородок з тонких газоблоків

Тонкі газоблоки легко обробляти за допомогою звичайного ручного інструменту. Газобетон можна пиляти, свердлити, вирізувати у ньому елементи складної форми. Також без зайвих трудовитрат можна виконувати скоси і лекальні поверхні, що відкриває нові можливості для реалізації складних інтер’єрних проектів. Отвори для електричних розеток і вимикачів у газобетоні свердлять за допомогою низькообертового дриля з насадкою потрібного діаметру.

Крім того, конструкції з газобетону не вимагають попередньої установки закладних елементів для кріплення важких елементів меблів і сантехнічного устаткування. Будь-які полиці, кухонні шафи, дзеркала, батареї опалювання і тому подібне з легкістю монтують за допомогою спеціальних дюбелів для газобетону, здатних витримувати дуже значні навантаження. Для навішування легких предметів інтер’єру (картин, фотографій і т. ін.) використовують звичайні цвяхи, які рекомендують забивати під кутом 45° (зверху вниз).

Облицювання внутрішніх стін з газобетону

Найвища точність геометрії тонких газоблоків для перегородок дозволяє відразу отримувати рівні стіни, які практично не потребують додаткового вирівнювання. Для обробки стін з газобетону у житлових приміщеннях для вирівнювання можна використовувати невологостійкі суміші.

Читайте також: Внутрішнє облицювання газоблоків: вибір та нанесення інтер’єрної штукатурки

Для роботи в сухих приміщеннях підходять гіпсові суміші, проте у вологих (ванна, душова кімната, холодні кімнати і тому подібне) необхідно використовувати виготовлені на базі цементу вологостійкі суміші. Поверхню стін треба обробити водовідштовхувальним розчином.

Придбати тонкі блоки для перегородок з газобетону можна у Львові, вул. Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17. Телефон: (067) 208-08-03.