Натуральна покрівля. Основні переваги керамічної черепиці

Керамічна черепиця для даху

«Максімус центр» пропонує керамічну черепицю таких відомих виробників, як Röben та Creaton. Це підприємства з світовим ім’ям і багаторічною історією, тому в якості їх продукції не доводиться сумніватися. Вона строго контролюється.

Чому керамічна черепиця?

Зазвичай покриття для даху вибирають на стадії проектування будинку. Враховується практичність, декоративність, довговічність покрівельного матеріалу та його вартість. Поняття «дах» включає в себе покриття, різні допоміжні елементи та матеріали для облаштування так званого «покрівельного пирога», та монтажні роботи. Беручи до уваги все перераховане вище, покупцеві потрібно визначитися, що поставити на перше місце – естетичність, надійність чи вартість майбутньої покрівлі?

Читайте також: 4 дизайнерські варіанти керамічної черепиці для даху котеджу

Натуральна керамічна черепиця – найбільш престижний і надійний покрівельним матеріал, якому віддають перевагу 85% забудовників у Західній Європі. Популярність керамічної черепиці пояснюється просто: для її виробництва використовуються тільки натуральні екологічно чисті матеріали. Навіть для надання того чи іншого відтінку ніколи не додають штучні інгредієнти – колір керамічної черепиці залежить лише від режиму випалу та від сорту глини. Саме натуральна глина є основною сировиною для виробництва клінкерної кераміки.

Керамічна черепиця Creaton Premion
Керамічна черепиця Creaton Premion

Історія керамічної черепиці

У далекому І столітті до нашої ери римський архітектор Вітрувій говорив: “Керамічна черепиця є ідеальним матеріалом для влаштування покрівлі і нічого не може бути краще неї”. За часів античності покрівля складалася з двох рядів: нижнього і верхнього, і укладалася на обрешітку. Широкі жолобчасті плитки клали вниз, вузькі круглі – наверх.

Читайте також: Покрівля з черепиці. Вибираємо кращий матеріал для даху котеджу

Римська і грецька черепиці, плюс їх більш пізні різновиди – татарська та італійська – вкладалися з невеликим ухилом і утримувалися на дахах власною масою. Античні злегка зігнуті плитки виявилися непридатними для мінливого західноєвропейського клімату. На заміну їй була винайдена пазова або, як її ще називають, замкова черепиця.

Переваги керамічної черепиці

  • Не вимагає фарбування або ремонту і з часом набуває особливого шарму благородної старовини.
  • Натуральна черепиця може служити більше 100 років!
  • Не горить, витримує сильний вітер і сніг.
  • Створює оптимальний мікроклімат в будинку.
  • Поглинає шум дощу.
  • Екологічно безпечна.
Керамічна черепиця Creaton Rapido
Керамічна черепиця Creaton Rapido

Технологія виробництва керамічної черепиці

Принцип виробництва керамічної черепиці незмінний протягом століть, вдосконалюється тільки устаткування. Сировиною для виготовлення черепиці є глина, яка буває різних сортів і змішується у певних пропорціях.
Етапи виробництва:

  • з глиняної маси формуються заготовки потрібної форми;
  • заготовки висушують і покривають шаром глазурі;
  • випал в печі при температурі близько 1000º С.

Види черепиці

Керамічна черепиця буває кількох видів: натуральна, ангобірована, глазурована. Колірна гамма теж досить широка – від традиційних червоних і коричневих відтінків до, наприклад, синього.

За формою черепицю поділяють на: жолобчасту, плоску і пазову (вона ще називається фальцевою).

Читайте також: Переваги використання та особливості монтажу керамічної черепиці Röben

Найпростіша технологія виготовлення плоскої черепиці – так званий «бобровий хвіст». Вона являє собою прямокутну пластину, в якої нижній кінець заокруглений. Звідси і назва «бобровий хвіст», але плоска черепиця може мати й інші форми.

У більшості випадків на вибір форми плиток черепиці впливає форма даху. Для криволінійних поверхонь найбільше підходить форма «бобровий хвіст» і жолобчаста черепиця, а для плоских – пазова.

Керамічна черепиця Röben Piemont
Керамічна черепиця Röben Piemont

Укладання керамічної черепиці

Матеріал монтують знизу вгору. Для кріплення у більшості видів черепиці є спеціальний виступ, який чіпляється за решетування. За допомогою кляммерів і оцинкованих цвяхів плитки черепиці прикріплюють на звис карнизу. У звисі карнизу залишається невелика щілина для вентиляції крокв і утеплювача. Фронтові звиси захищають за допомогою бічних черепиць.

Придбати керамічну черепицю можна на майданчиках «Максимус Центру» у Львові, вул. Городоцька, 300 ( «Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17.