Історія та особливості клінкерної цегли

«Максімус центр» пропонує купити у Львові клінкерну цеглу таких фірм як Röben, OLFRY, Євротон, Керамейя та інших. Це підприємства з відомим ім’ям і багаторічною історією, тому в якості їх продукції не доводиться сумніватися. У чому ж основні переваги клінкерної цегли?

Історія клінкерної цегли

Якщо говорити простою мовою, то клінкерна цегла – це цегла з клінкеру – керамічного каменю великої щільності. Голландія – перша країна, де почали виробляти клінкер, і тому вона вважається батьківщиною цього будматеріалу.

Спочатку він використовувався при мощенні доріг. Перша дорога з клінкерної цегли була викладена в першій половині XIX століття в Голландії, вона з’єднувала між собою два міста: Амстердам і Гарлем. Надалі виробництво клінкерної цегли по старій технології стало користуватися популярністю і в решті країн Західної Європи, а вже потім і в США.

Читайте також: Хітовий клінкер, або найпопулярніші цегляні тенденції

В останній час в нашій країні збільшується застосування клінкерної цегли для будівельних робіт. Область застосування клінкерної цегли досить обширна. Це пояснюється позитивними характеристиками даного будматеріалу.

Особливості клінкерної цегли

Специфічними властивостями клінкерної цегли вважається її морозостійкість. Будівлі з неї зможуть витримати будь-які зміни погоди, замерзання, відтавання. Причому свої первісні якості цегла не втратить. Дуже важливо, що будівлі з клінкерної цегли довговічні і не вимагають ремонту.

Присутні ще деякі позитивні якості цього будматеріалу. Клінкерна цегла вважається водонепроникною, але має можливість пропускати певну кількість водяної пари. Якщо розповідати про теплоізоляцію, то вона залежить від структури цегли. Це ж стосується і звукоізоляції. Для підвищеної цих якостей структура цегли повинна бути пористою. Тоді як клінкерна цегла повнотіла, завдяки чому стійка до атмосферних і механічних пошкоджень.

Читайте також: Правила облицювання стін клінкерною цеглою

Будівництво парадного фасаду з клінкерної цегли майже не піддається всіляким забрудненням, навіть якщо в навколишньому середовищі є шкідливі домішки. Не варто забувати і про міцність клінкеру. Беручи до уваги, що клінкерна цегла піддається випалу при температурі більше 1000 °C, вона виходить дуже міцною. У неї абсолютно відсутні порожнини.

faro-grau-1

Використання клінкерної цегли

На сьогоднішній день цей будматеріал використовують за різним призначенням. Але найголовнішим призначенням залишається оновлення фасадів різних будівель (для цієї цілі також використовують клінкерну плитку під цеглу), а також зведення нових споруд.

Якщо нові будівлі зводяться на тлі старовинних будівель і споруд, то архітектори підлаштовують свої проекти по дизайну, щоб ті стали більш схожі на них. Але також слід зазначити, що при зведенні будівель клінкерна цегла чудово поєднується з бетоном, склом, металоконструкціями.

При застосуванні її в споруді потрібно використовувати особливий будівельний розчин для клінкеру. Ці розчини мають багато кольорів і вони є у продажу в будівельних магазинах.

Клінкерна тротуарна бруківка

Коли ми говоримо про клінкерну цеглу, то не можна залишити без уваги і такий її різновид, як клінкерна тротуарна бруківка. В наші дні її використовують для облагородження територій та парків. Вона вважається найпопулярнішім і при цьому найкращім матеріалом токого роду.

Популярність тут пояснюється не тільки позитивними характеристиками. Бруківка відмінно уживається з навколишнім середовищем. Матеріалом оформлюють вільний простір перед презентабельними офісними будівлями, особняками і так далі.

Також її використовують для мощення доріг приватного та громадського користування. Вона прекрасно виглядає і гармонує з штучним і натуральним газонами.

Читайте також: У Львові представлена унікальна колекція клінкерної цегли Röben

Пам’ятайте, що укладанням клінкерної брунівки повинні займатися професіонали своєї справи. Методика цієї роботи не складна, хоча і має ряд нюансів, які необхідно враховувати.

Основа для укладання тротуарної клінкерної цегли повинна бути виключно з піску, зверху покрите морозостійким шаром. Далі насипається шар з щебеню, а заключний повинен бути обов’язково знову ж з піску. Після укладання цегли прокидають шви піском. І шикарний тротуар буде радувати вас довгі і довгі роки.

Придбати лицьову керамічну та клінкерну цеглу для фасадів можна у Львові, вул. Городоцька, 300 та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17.