Зовнішнє оздоблення газобетону лицьовою цеглою

Дуже поширеним варіантом облаштування зовнішньої стіни з газоблоків є двошарова стіна. Вона складається з внутрішнього шару газобетону, повітряного прошарку товщиною близько 40 мм і лицьового захисного шару товщиною 120 мм у вигляді кладки із силікатної або керамічної цегли.

За наявності двошарової конструкції із газобетону та цегли поліпшується вологісний режим газобетонних блоків. Крім того, волога, що випадково потрапила між шарами, може бути видалена за допомогою спеціально передбачених зливних отворів у цегляному облицюванні.

Біля основи зовнішнього шару лицьової цегли, в місці його опори на підвальну стіну або фундамент, необхідно передбачити можливість виведення води. З цією метою біля основи облицювального шару роблять фартух із руберойду на підкладці з цементного розчину, а в самому зовнішньому шарі залишають отвори, прикриті решітками, через які буде витікати вода.

З’єднання газобетонних блоків і лицьової цегли проводиться за допомогою спеціальних з’єднувачів або анкерів-фіксаторів. Елементи кріплення повинні бути розташовані через 5-7 рядів цегляної кладки з кроком близько 600 мм по горизонталі по всій поверхні стіни. Різноманітність структури і широка палітра кольорів оздоблення дозволяє реалізувати будь-які дизайнерські ідеї стінової кладки.

Цегляна кладка в якості оздоблення газобетону

Облицювальна кладка – традиційно один із найпоширеніших способів зовнішнього облаштування газобетонних стін. Залежно від регіону будівництва і від поточної моди перевага надається лицьовій керамічній або силікатній цеглі та бетонному каменю.

Читайте також: Зовнішнє облицювання газобетону: навісні вентильовані фасади

Повітряний зазор між газобетоном і цеглою

Традиціями також визначається спосіб облаштування облицювальної кладки – з повітряним зазором або впритул, із зачеканенням зазору розчином. Вибір способу пристрою зазору може сильно впливати на швидкість висихання газобетону. При виборі виду зазору можна враховувати два фактори:

  • опір облицювання повітропроникності;
  • опір паропроникності.

0123456Опір повітропроникності цегельного облицювання, виконаного впритул до стіни з газоблоків, із заповненням вертикального шва розчином, буде на 1-2 порядки менше опору повітропроникності традиційних суцільних штукатурок (1-2 м2×год×Па/кг для кладок та 15-400 м2×год×Па/кг для штукатурок).

Тому в цьому разі як мінімум обов’язкова щільна внутрішня штукатурка газоблоків. Можлива альтернатива штукатурці – щільні шпалери, облицювання плиткою, суцільні паро- та гідроізоляційні покриття.

До того ж розрахункова величина опору паропроникності облицювання теж не дуже велика (0,5-1,1 м2×год×Па/мг), але перевищує обмеження, які пред’являються до штукатурок. Тут слід враховувати і можливість утворення конденсату, який, за умов відсутності облаштованого зазору, буде стікати з облицювання і локально замочувати газобетон.

Читайте також: Мулярська абетка. Укладання клінкерної цегли

Все це безсумнівно є аргументом на користь повітряного зазору. Тому при оздобленні цеглою кладки з газобетонних блоків краще виконувати повітряний зазор. Також необхідні заходи щодо відведення конденсату і вентилювання прошарку.

З’єднання лицьової цегли з газобетоном

До зв’язків між шарами газобетонних стін із облицюванням пред’являються наступні конструктивні вимоги:

  • Гнучкі зв’язки та сітки слід проектувати з корозійностійких сталей або сталей, захищених від корозії. Можливе застосування зв’язків і сіток із композиційних полімерних матеріалів (на основі базальтових, вуглецевих та ін. волокон);
  • Діаметр круглого перетину одиночних сталевих зв’язків при закріпленні до армуючих сіток слід приймати не менше 4 мм; діаметр перетину арматурних стрижнів металевих сіток – не менше 3 мм; діаметр одиночних зв’язків – не менше 5 мм.

Функція гнучких зв’язків зводиться до забезпечення стійкості облицювального шару і незалежності його температурних і усадочних деформацій. Для опору вітровому тиску і можливим згинальним деформаціям тонкої облицювальної кладки в малоповерховому будівництві достатньо умовних 100 кгс/м2.

Читайте також: Правила облицювання стін клінкерною цеглою

Конструктивно призначається міцність зв’язків 1000 кгс. Якщо кількість точок кріплення невелика, надійність зв’язку шарів лімітує не міцність зв’язків, а міцність закріплення зв’язків у кладці. Також слід прийняти конструктивний мінімум питомої кількості зв’язків 4 шт./м2, а при зв’язку шарів штукатурними сітками – 1 п.м/м2.

Матеріал зв’язків газобетону і лицьової цегли

  • Для кріплення облицювання можна використовувати зв’язки з армованого пластику (базальтові, скляні волокна). При їх виборі потрібно враховувати складність монтажу: армовані пластикові зв’язки не є забивними, їхню установку треба здійснювати з заведенням у шов кладки. Клейові шви газобетонної кладки і шви розчинів цегляного облицювання часто не збігаються по висоті. Монтаж пластикових стрижнів вимагає підгонки висоти ряду товщиною розчинного шва, що може впливати на зовнішній вигляд облицювальної кладки.
  • Сталеві зв’язки і скловолоконні сітки позбавлені цього недоліку: сталеві стрижні можна монтувати в площину вже зведеної кладки, сталеві смуги і гнучкі анкерні з’єднання, закладені в клейові шви кладки з блоків, можна перегинати для підгонки до висоти ряду облицювальної кладки.

Придбати газобетон та лицьову цеглу можна у Львові, вул. Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17. Тел.: (067) 208-08-03.