Як захистити кладку з газобетону від дії вологи

Вологість як ззовні, так і зсередини впливає на теплопровідність, міцність і довговічність газоблоків. Надмірна кількість вологи може привести до утворення конденсату на внутрішній поверхні стіни, що може пошкодити вигляд декоративного покриття.

Тому важливо захистити газобетонні блоки від опадів і забезпечити безперешкодне проходження пари з внутрішніх приміщень назовні.

Чи є загроза виникнення плісняви у газоблоках

Відомо, що підвищена вологість будівельних матеріалів може привести до появи плісняви та грибків, але незважаючи на високу пористість газоблоків, капілярний підсос газобетону незначний. Це пояснюється тим, що капіляри всередині газоблоків замикаються сферичними порами, несполученими одна з одною.

Навіть якщо газобетон тривалий час безпосередньо контактує з вологою, його зволоження обмежується глибиною 2-3 см. Це робить газобетонну кладку більш стійкою до атмосферних опадів.

При цьому показник кислотності (pH) газобетону складає 9-9,5, що означає наявність всередині газоблоків лужного середовища. Через те що для зростання спор грибків потрібне нейтральне або кисле середовище, ризик виникнення плісняви у газоблоках мінімальний.

Захист стіни з газобетону від атмосферних опадів

Обробка фасаду «мокрими» штукатурними системами забезпечує необхідний захист газобетону від дії вологи ззовні. Якщо фасад обробляють за допомогою багатошарових систем, таких як вентильовані фасади або лицьова цегляна кладка з вентильованим прошарком, поверхня кладки і зовсім не піддається дії опадів.

Підвищену увагу варто звернути на цокольну частину стіни, куди можуть потрапляти бризки, які відбиватимуться від вимощення, і на ділянки, які торкаються ґрунту, з якого вода може поступати в конструкції. Ці місця варто захищати додатково традиційними гідроізоляційними матеріалами або обробляти проникаючими гідрофобізуючими складами та щільною керамічною плиткою.

Читайте також: Міфи і правда про недоліки газобетону. Чи поглинають газоблоки вологу?

Захист стіни з газобетону від вологи, що поступає зсередини будинку

Відомо, що в процесі життєдіяльності людей, тварин і рослин, а також під час роботи обладнання утворюється надмірна вологість усередині приміщення, яка прагне вийти в довкілля через зовнішні стіни. Паралельно з цим відбувається процес втрати вологості газобетоном. На початку будівництва цей показник складає 25-30 %, а впродовж перших двох років експлуатації будинку з газобетону досягає 4-5 %.

Для того щоб вода без перешкод покидала газобетон, зовнішня обробка має бути виконана з паропроникних матеріалів.

Захист газобетону від вологи під час будівництва

Дуже часто зведення будинків з газобетону розтягується більше ніж на рік і доводиться залишати зведені стіни без обробки і навіть без покрівлі на зиму. В цьому разі для захисту конструкцій із газобетону необхідно забезпечити відведення води з усіх невертикальних поверхонь і усіх місць, де може застоятися вода.

Це горизонтальні поверхні у віконних отворах, області примикання до козирків і вимощення. Такі місця необхідно укривати водонепроникними покриттями (поліетиленовою плівкою, толем, брезентом), влаштовувати водовідливи і захисні екрани, що відділяють газобетон від снігу та від бризок, які відбиватимуться від вимощення. Зважаючи на незначний капілярний підсос газобетону, додатковий захист вертикальних поверхонь не потрібен.

Читайте також: Правила застосування газоблоків Ytong: зберігання і транспортування газобетону

Придбати газоблоки можна у Львові, вул. Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17. Тел.: (067) 208-08-03.