Монтаж водостоків з ПВХ. Майстер-клас

Установка водостоку з ПВХ. Майстер-клас

Пластикові водостоки Galeco не відрізняються складністю монтажу, проте перед їхньою самостійною установкою слід детально ознайомитися з інструкцією з монтажу.

Водостоки з ПВХ порівняно недорогі, стійкі до атмосферних і хімічних впливів, а головне – протистоять корозії. Вони не бояться випадкових ударів і перепадів температури, витримують навантаження і відновлюються після раптових деформацій. Пластикові водостоки легкі в транспортуванні і прості в монтажі.

Пластик нескладно відрізати, він відрізняється невеликою вагою і простотою ремонту, вимагає мінімального догляду. Вироби з ПВХ пофарбовані в масі, а не тільки на поверхні, і не вигоряють на сонці. Єдиний мінус цього матеріалу – температурне розширення пластику, наслідки якого усувають за рахунок використання ущільнювачів або розширювальних елементів.

Переваги водостоків на ущільнювачах

Водостоки з ПВХ з’єднують двома способами – за допомогою клею і гумових ущільнювачів. Водостічна система з ПВХ на гумових ущільнювачах збирається максимально просто, як конструктор, який при бажанні можна розібрати і зібрати заново. А ось водостік на клею назад роз’єднати не вийде, що ускладнює його ремонт і відновлення.

Переваги водостоків на ущільнювачах

Гумові ущільнювачі захищають водостічну систему від протікання і оберігають від пошкоджень через теплове розширення виробів при зміні температури. Але при виборі потрібно приділити увагу типу використовуваних прокладок. Проста гума погано справляється зі зміною умов експлуатації – механічними навантаженнями, періодичними змінами температури, вологості і т. ін. А ось системи з ущільнювачами на основі EPDM-каучуку набагато якісніші, довговічні і міцні.

Читайте також: Вибираємо водостічну систему: ПВХ або сталь із полімерним покриттям

Принципи монтажу водостоків із ПВХ

Для перевезення водостоків краще використовувати критий транспорт, а не дах легкового автомобіля. Транспортування здійснюють, надійно зафіксувавши труби і ринви. Зберігають водостоки в упаковці на рівній поверхні. Залишати вироби без упаковки під прямим сонцем надовго не варто, оскільки незакріплені на даху і фасаді будинку елементи можуть змінити геометрію.

Принципи монтажу водостоків із ПВХ

Монтаж водостоків із ПВХ простий. Система має великий асортимент деталей і вузлів, що дозволяє легко зібрати водостік необхідної конфігурації. З’єднання елементів здійснюється за допомогою муфт і перехідників із ущільнювачами.

Читайте також: Розрахунок і установка водостоків для приватних будинків

Пластикові водостоки не рекомендують встановлювати при температурі нижче +5 °C, оскільки внаслідок механічних навантажень, наприклад при розпилюванні, пластик може тріснути.

Визначення рівня ринв

Монтаж водостоку з ПВХ починають із визначення рівня ухилу ринв, після чого кріплять лійки і кронштейни. Для ефективного відводу води ухил ринви в бік воронки повинен становити мінімум 3 мм на кожен метр.

1-3. Кронштейни кріплять із кроком 60 см на лобову дошку, після установки покрівельного покриття. При цьому ринва повинна виступати за скат даху мінімум на 1/2 своєї ширини і не перетинатися з лінією продовження даху. Найближчі кронштейни біля воронок і кутів повинні знаходитися на відстані максимум 15 см від краю сусіднього елемента. Перед кріпленням кронштейнів потрібно переконатися, що лобова дошка встановлена рівно.

Визначення рівня ринв 1-3

4-6. Всі елементи кріплять надійно, єдиною рухомою частиною системи залишається ринва, яка може міняти розміри через температурне розширення. Для поліпшення рухливості ринви ущільнювачі при установці обробляють силіконовим спреєм. Монтуючи елементи, використовують спеціальні мітки для поєднання деталей.

Визначення рівня ринв 4-6

Монтаж лійок, кронштейнів та ринв

7-12. Установку ринв починають від лійок, які є найнижчим елементом водостічної системи.

Монтаж лійок, кронштейнів та ринв 7-9

Монтаж лійок, кронштейнів та ринв 10-12

13-15. Для з’єднання з лійкою в ринві вирізають отвір за допомогою ножівки із дрібними зубцями. Після розпилювання виробів задирки на пластиці потрібно зачистити.

Монтаж лійок, кронштейнів та ринв 13-15

16-18. При монтажі край ринви вставляють у фіксатор на краю кронштейна і замикають. Для повторення форми даху використовують кутові елементи на 90, 120 або 135°. На вільних кінцях ринв монтують заглушки.

Монтаж лійок, кронштейнів та ринв 16-18

Монтаж водостічних труб

19-23. Монтаж водостічних труб теж починають від лійок. За наявності карниза і виступів на фасаді використовують два коліна або більше і відрізки труби між ними. За відсутності карниза і виступів водостічні труби з’єднують між собою муфтами і кріплять до стіни за допомогою хомутів. Кронштейни для хомутів закріплюють на стіні з урахуванням товщини фасадної теплоізоляції, крок кріплень – не більше 1,8 м. Хомути на трубах затягують не дуже сильно.

Монтаж водостічних труб 19-21

Монтаж водостічних труб 22-24

24-27. Монтаж водостічної системи завершують установкою нижніх відводів водостічних труб – зливів. Відстань від зливу до ґрунту має бути не менше 20 см. Трубу можна направити і в спеціальний дощоприймач зливової каналізації. Для цього її з’єднують еластичним коліном із універсальним дощоприймачем, в якому вирізають отвір під перетин водостічної труби.

Монтаж водостічних труб 25-27

Перевірка якості установки водостоку з ПВХ

Після монтажу водостічної системи перевіряють герметичність з’єднань. Для цього потрібно закрити водоприймальну воронку або трубу, наповнити ринву водою приблизно на 1/4-1/2 її висоти і поспостерігати за можливими місцями протікань. Якщо вода не просочується на місцях стиків, система встановлена правильно.

Перевірка якості установки водостоку з ПВХ

Після зливу води варто ще раз уважно оглянути водостік на предмет скупчення води. Якщо вона подекуди залишається в ринвах, значить водостік змонтований неправильно і його треба перевстановити.

Читайте також: Догляд за водостоками: як очищати системи зі сталі і ПВХ

Придбати пластикові водостоки Galeco можна у Львові, вул. Городоцька, 300 та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17.