6 корисних аксесуарів для дахових вікон

Обертальне мансардне вікно з електроуправлінням

Для того щоб облаштувати мансарду, потрібно утеплити дах і встановити в ньому кілька похилих вікон, експлуатація яких відрізняється від класичних вертикальних вікон у стінах. Полегшити використання дахових вікон допоможуть спеціальні аксесуари.

Додаткові пристосування і аксесуари для дахових вікон можуть входити в інсталяційний комплект, а також постачатися окремо.

Віконні провітрювачі

У сучасних котеджах, де вікна і двері герметичні, безпосереднє провітрювання обмежене, тому нерідко виникає проблема правильної вентиляції будинку. Збільшити кількість свіжого повітря в мансардному приміщенні можна за рахунок вентиляційного клапана в конструкції дахового вікна. Подібний віконний провітрювач налагодить вентиляцію навіть при закритій віконній стулці.

Віконні провітрювачі

Вентиляційний клапан являє собою отвір в коробі дахового вікна, який не зменшує корисну площу скління. Якщо вентканал провітрювача має форму лабіринту, він створює мінімальний місток холоду, який майже не викликає тепловтрат. Регульований вентиляційний клапан дозволяє виставляти відповідний розмір вентиляційного отвору залежно від погоди.

Найзручніший – автоматизований вентиляційний пристрій, який оптимізує доступ свіжого повітря в приміщення за рахунок самостійної зміни розмірів щілини при зміні погодних умов (посилення вітру, зниження температури і т. ін.).

Читайте також: Топ-5 мансардних вікон Fakro для приватних будинків

Максимальний обсяг свіжого повітря, який може потрапити в приміщення через провітрювач, зазвичай наводиться в технічних характеристиках дахового вікна. Також важливо, щоб в конструкції віконного провітрювача був передбачений фільтр, який захистить кімнату від проникнення пилу або комах.

Москітна сітка

Влітку мансардне приміщення може сильно нагріватися під впливом прямого сонця. Для поліпшення його провітрювання не тільки через вентиляційний клапан, а і через відриту віконну стулку, зручно встановити на вікна спеціальні москітні сітки.

Москітна сітка

Монтують москітну сітку не на віконний короб, а на укоси дахового вікна. Використання цього аксесуара на дахових вікнах більш безпечно, ніж на звичайних фронтальних вікнах на стінах, що дуже важливо для наявності в будинку маленьких дітей.

Внутрішні штори

Крім провітрювання мансарда зазвичай потребує захисту від яскравого сонця влітку, і для цього зручно використовувати тканинні штори для дахових вікон. Крім того, в якості альтернативи шторам також іноді застосовують спеціальні металеві жалюзі для дахових вікон.

Внутрішні штори

Внутрішні штори закріплюють на вікні за допомогою бічних напрямних або простих механічних фіксаторів. Полотно штори може ковзати уздовж скла і фіксуватися на потрібній висоті. У скрученому стані штору – залежно від конструкції – ховають у короб вгорі стулки або просто намотують на горизонтальну вісь на вікні.

Тканинні штори для дахових вікон роблять із бавовни з просоченнями або з поліестеру різного ступеня прозорості. Додатково полотно може бути покрите тепловідбиваючим шаром. Є також складні штори-плісе, які випускають із напівпрозорої плісированої тканини з пилевідштовхуючим просоченням. Колір штор для дахових вікон можна вибирати в широкому діапазоні варіантів.

Читайте також: Теплі мансардні вікна: вибір профілю та склопакета

Керують шторами вручну за допомогою ручки-планки і повзунка. Для важкодоступних місць передбачені телескопічні стрижні.

Зовнішні маркізи

Крім внутрішніх штор для дахових вікон застосовують і зовнішні сонцезахисні аксесуари, такі як маркізи. Ці пристосування блокують сонячні промені і тепло, але не обмежують вид з вікна і не затемнюють кімнату.

Зовнішні маркізи

Сонцезахисне полотно маркіз виконано з матеріалу на основі скловолокна та має сітчасту структуру. Міцна тканина може мати різну щільність і рівень прозорості, здатна витримувати атмосферні дії, стійка до вигорання і швидко висихає після дощу. Маркіза для дахових вікон корисна тим, що перешкоджає появі сонячних відблисків на екранах і дисплеях телевізійної та комп’ютерної техніки.

Читайте також: Монтаж мансардного вікна. Проектування і установка

Конструкція маркізи складається з верхнього короба, всередині якого знаходиться згорнуте полотно, і тримачів на вікні, які потрібні для прикріплення відкритого полотна. Управляти полотном можна вручну або за допомогою телескопічного стрижня.

Зовнішні ролокасети

Ролокасети (або рольставні) – ще один зовнішній аксесуар для дахових вікон, який дає можливість зберігати в приміщенні тепло взимку і захищати його від спеки влітку. На відміну від маркізи ролокасета повністю закриває сонячне світло.

Зовнішні ролокасети

Конструкція ролокасети для дахового вікна включає короб із валом для накручування полотна і раму з бічними напрямними, по яких полотно ковзає. Крім того, важливо, що ролета складається з алюмінієвих профілів і додаткового захищає будинок від несанкціонованого проникнення зловмисників.

Читайте також: Вибір похилого мансардного вікна. Основні елементи конструкції

Механізмом можна управляти вручну або дистанційно з живленням від електроприводу, який приводиться в дію пультом чи кнопками настінної панелі. Полотно ролети має внутрішній прошарок, що служить додатковою шумо- і теплоізоляцією.

Віконна автоматика

Дистанційний пульт управління або настінну панель можна використовувати для автоматичного керування не тільки ролокасетами, але і стулками вікна, тобто при оснащенні додатковими пристроями відкривати і закривати дахове вікно можна автоматично.

Віконна автоматика

Дуже зручні у використанні моделі таких вікон із вбудованою автоматикою, де електропривод у рамі майже не помітний. Для підключення автоматичного дахового вікна до електромережі в комплекті його постачання є центр управління, привод і трансформатор.

Читайте також: Топ-4 види вікон для даху. Похилі, вертикальні і горизонтальні рішення

Також підвищують комфорт використання автоматичних дахових вікон датчики дощу, які дозволяють закривати або відкривати вікно автоматично, при зміні погодних умов. Деякі автоматичні вікна можна навіть підключати до системи «розумний будинок», створювати інтелектуальні сценарії їхньої роботи і управляти ними за допомогою смартфону.

Придбати дахові вікна та аксесуари для них можна у Львові, вул. Городоцька, 300 та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17.