Раціональне планування будинку. Переваги сходів на горище

Горищні сходи – невід’ємна частина сучасного будинку: практично всі мансардні поверхи й горища зараз є експлуатованими приміщеннями. Тут так приємно влаштувати кімнату відпочинку з видом на сад або зручний, тихий кабінет. Але, на жаль, не у всіх випадках вдається встановити стаціонарні сходи.

Якщо шлях до горищного приміщення лежить через внутрішні кімнати, розмір яких і без установки стаціонарних сходів малий, можна вдатися до використання горищних сходів. Такі складні конструкції вельми зручні в експлуатації: вони не займають багато місця і можуть витримувати великі навантаження. Крім того, розкладні сходи обійдуться вам набагато дешевше стаціонарних.

У зібраному стані горищні сходи займають зовсім небагато місця. Розкладаються такі конструкції як вручну, так і за допомогою електроприводу, якщо він передбачений виробником.

Вибір сходів на горище

Але які сходи вибрати – дерев’яні чи залізні? Це питання постає перед кожним, хто наважується на придбання горищних сходів. Для того щоб відповісти на питання, давайте зробимо своєрідну порівняльну характеристику.

І так, у нас є два види сходів: металеві і дерев’яні. Металева драбина вельми зручна в експлуатації: вона чудово складається, займає небагато місця і витримує великі навантаження (понад 150 кг). Однак складові елементи таких сходів вимагають догляду – періодичної чистки, підфарбовування, мастила.

Якщо не виконувати перераховані дії, незабаром такі сходи втрачають свій естетичний вигляд і починають скрипіти при розкладанні і складанні. Якщо ви прихильник «природних» матеріалів, то вам краще всього підійде дерев’яна драбина. Вона легко складається в стелю, прекрасно вписується в колірну гамму будиночку і не скрипить при експлуатації.

Читайте також: Топ-8 порад щодо вибору сходів на горище

Переваги та особливості сходів на горище

  • Кришка люка. Сучасні горищні сходи оснащені кришкою люка. Найчастіше кришка люка типу «сендвіч-панель» утеплена пінополістиролом. Від товщини панелі і утеплення залежить коефіцієнт теплопередачі. Система короба і кришки люка перешкоджає утворенню конденсату і проникненню холодного повітря в житлове приміщення.
  • Просте відкриття. Горищні сходи досить легко відкрити і розкласти за допомогою телескопічної жердини. Закриття сходів також відбувається легко завдяки безпечному пружинному механізму.
  • Простота і зручність експлуатації. Горищні сходи зберігаються в коробі під стелею, не займають простір. При необхідності сходи розкладаються. Сходинки сходів оснащені антиковзаючими насічками. Для додаткової зручності можна використовувати поручень.
  • Стельовий проріз верхнього рівня. Більшість виробників горищних сходів пропонують стандартні розміри короба. Бажано орієнтуватися на них при проектуванні стельового отвору. Найпоширенішими розмірами короба вважаються 120 * 70, 120 * 60 см. При цьому необхідно враховувати, що розмір отвору повинен бути більший приблизно на 5 см з кожного боку.
  • Висота приміщення від чистової підлоги до стелі. Виробники горищних сходів вказують максимальну висоту приміщення для використання сходів. Зазвичай це 280 см. Є сходи з меншою висотою, також є сходи з висотою понад 300 см. Горищні сходи мають максимальний виніс, трохи більше метра. Завдяки цьому можна регулювати потрібну висоту сходів.

Читайте також: Сходи на горище – піднімаємось вгору легко!

Отже, підібрати горищні сходи, виходячи з ваших конкретних параметрів, і використовувати всі їх переваги зовсім не складно! Але фахівці компанії «Максимус центр» неодмінно допоможуть вам купити дахові сходи та порадити найкращий вибір.