Топ-10 переваг газобетонних блоків

1. Екологічність

Газобетонні блоки виготовляють з вапна, цементу, піску, води – традиційних сировинних матеріалів, що не містять шкідливих домішок. Це матеріал, який не виділяє шкідливих речовин. Тому, укладені в будівлю, блоки не є носіями шкідливих компонентів і не виділяють їх в період експлуатації при різних внутрішніх і зовнішніх впливах.

2. Міцність

Пориста структура газобетону – це оптимальне співвідношення міцності і щільності. Великі розміри при незначній вазі скорочують основні витрати. Економія досягається за рахунок скорочення часу будівництва, простоти доставки на будмайданчик, значного полегшення виконання робіт при зведенні стін і зниження навантаження на фундамент. Невисока питома вага у поєднанні з високою міцністю забезпечують вирішальні переваги при зведенні висотних будівель. Несучі конструкції скорочуються до мінімуму, що дозволяє знизити собівартість будівництва.

3. Морозостійкість

Газобетон не руйнується під впливом низьких температур, що пояснюється наявністю вільно сполучених пор, в які витісняється вода при її замерзанні. При обстеженні будівель з газобетону з нормальним волого-температурним режимом, які експлуатувалися протягом 35-40 років, не було виявлено жодного дефекту, який міг би з’явитися через постійні зміни періодів заморожування та відтавання.

4. Пожежостійкість

Газоблок є неорганічним, абсолютно негорючим матеріалом. Завдяки цьому він у зв’язці з металоконструкціями або як обшивка ідеально підходить для пожежостійких стін (брандмауери), вентиляційних та ліфтових шахт.

5. Енергоефективність та звукоізоляція

Газобетон – енергозберігаючий матеріал. Велика кількість маленьких комірок в блоках або панелях ізолюють тепло в 6-10 разів краще, ніж звичайний бетон або цегла. Будинку з газобетонних блоків прохолодні влітку і скорочують втрати тепла взимку. Витрати з опалення або охолодження за рахунок цього мінімальні.  Крім того пористість будівельного матеріалу створює високу опірність шуму .

6. Сейсмостійкість

Газобетон з армованими елементами вже багато років застосовується в районах з підвищеною сейсмостійкістю (наприклад, в Японії). Незначна вага газоблоку в порівнянні з його високою міцністю знижує навантаження на будівлю.

7. Точність розмірів

Процес виготовлення газобетону гарантує незмінно точні розміри. Відхилення настільки мінімальні, що після кладки стіна являє вже готову для нанесення штукатурки поверхню. Часто готовність досягається нанесенням на внутрішні стіни, в якості основи під фарбування або шпалери, тонкої шпаклівки.

8. Швидкість монтажу і легкість обробки

Кладка з газобетону займає в 2,5 рази менше часу, ніж кладка з цегли. Газобетон (ще краще, ніж дерево) може оброблятися звичайним інструментом, таким як пили, свердла (бури), фрези і т.д. При швидкій прокладці каналів для кабелів і труб може застосовуватися електроінструмент. Газобетон може різатися на будь-які форми і під будь-яким кутом, включаючи скіс і нахил.

9. Економічність

Стіна з газобетону за вартістю в 2-3 рази нижча, ніж стіна з цегли. При цьому істотно зростає швидкість будівництва. Економічно використовуються і транспортні потужності. Висока точність виготовлення і рівна поверхня готових блоків дозволяє значно заощадити на обробці поверхонь.

10. Естетичність

Блоки з газобетону – прямокутної форми білого кольору. Газобетон добре обробляється, завдяки чому з’являється чудова можливість виготовляти конструкції різноманітної форми (арки, кути, ніші), що в свою чергу надає будинку особливу виразність.