Будуємо котедж. Огляд сучасних стінових матеріалів

Сучасні стінові матеріали потрібно розглядати окремо і детально. Однак спробуємо собі уявити загальну картину та перерахуємо їхні основні характеристики.

Каркасно-рамочні будинки

Перж за все, виділимо «канадський» стіновий матеріал (каркасний). Це «сендвіч» з використанням ЦСП або OСП. Утеплювач – мінеральна вата.  Дешевий, але не такий довговічний.

Каркасно-панельні будинки

Не можна не відзначити каркасно-панельні будинки так званої заводської готовності (тобто монтаж ведеться з готових блоків із дверними і віконними прорізами). Основний матеріал – OСП та гіпсокартон із утеплювачем з мінеральної вати. Споруда зводиться швидко, з мінімальними відходами.

Сендвіч-панелі

Каркасно-панельний матеріал SIP. Той самий каркасний сендвіч, але спресований на заводі з OСП і пінополістиролу. Низька ціна, швидкий монтаж, але вимагає установки припливно-витяжної вентиляції.

Полістиролбетон

Швидко твердіє, міцний, має низьке водопоглинання. Але його екологічні якості нижчі, ніж у натуральних матеріалів. Втім, стінові матеріали цього виду тільки набувають популярності.

Термодім, незнімна опалубка

Незнімна опалубка («Дюрісол», «Велокс» або пінополістирол із заливкою всередину бетонного розчину). Метод привабливий, із незначними витратами, але використані матеріали мають різну паропроникність. До того ж важко перевірити монолітність стіни.

Газобетон

Виробляють з піску, вапна, води, невеликої кількості цементу і алюмінієвої пудри. Вапно вступає в реакцію з алюмінієм, після чого виділяється водень, який рівномірно утворює дрібні пори, що забезпечують гарну теплоізоляцію.

Матеріал дуже скорочує час будівництва. Вимагає зведення бездоганного фундаменту. Стіни виходять доволі товстими. Газобетон дуже зручний у кладці, завдяки легкій вазі, розмірам і точній формі.

Читайте також: Як вибирати газобетонні блоки

Пінобетон

Цей матеріал виробляють із цементної суміші, в яку під тиском вводять піноутворюючі домішки. Від автоклавного газобетону він відрізняється кольором і геометрією, а також тим, що грані у пінобетону гладкі. Штукатурка на них не лягає, а для обробки доводиться використовувати арматурну сітку або грунтовки.

Поризовані керамічні блоки

Поризація будівельної кераміки з утворенням пустот відбувається за рахунок введення в глину дерев’яної тирси, яка вигорає під час випалювання. Утворювані пори займають до 20 % об’єму матеріалу, що дозволяє знизити густину та вагу, а також покращити теплоізоляційні властивості продукції.

Читайте також: У продажу з’явились вироблені на Закарпатті сертифіковані керамічні блоки

Деревина

Це може здатися дивним, але серед сучасних будівельних матеріалів можна виявити і добре знайому всім деревину. Чим це викликано? Профільований брус екологічний, має розумну вартість, а сам зруб не потребує вентиляції. До мінусів можна віднести затяжний цикл будівництва.

Також досить ефективний у будівництві клеєний брус – стіновий матеріал, в якому кілька шарів деревини склеєні між собою. Перевага в тому, що відпадає потреба у внутрішній обробці. Це дорогий матеріал, який потребує постійного догляду.