Корисні поради. Як виконувати монтаж керамічної черепиці

Сьогодні в будівництві приватних будинків все частіше віддається пріоритет екологічним натуральним матеріалам. Керамічна черепиця, історія якої налічує сотні років, як і колись актуальна і затребувана, адже вона залишається одним з найбільш надійних покрівельних матеріалів, а естетичні якості порівняти з найбільш сучасними матеріалу.

Керамічна черепиця являє собою унікальне поєднання натуральності, надійності і стилю, а професійний монтаж черепиці здатний створити довговічну конструкцію, яка до того ж підкреслить гармонійність архітектури будь-якої будівлі.

Монтаж керамічної черепиці

Так як керамічна черепиця набагато важча більшості аналогічних покрівельних матеріалів, наприклад, шиферу або металочерепиці, особливу увагу приділяють етапу підготовки даху до монтажу.

В першу чергу необхідно підсилити каркас – просто зробивши частіше крок прольоту (не більше чверті метра) між кроквами. Як видно, особливих витрат матеріалу для цього не потрібно – лише брус 50×200 мм (додатково оброблений антисептиком і водовідштовхувальними речовинами) і кріплення.

По-друге, посилений каркас потребує захисту від вологи. Для цього проводять заходи з укладання гідроізоляційного матеріалу, не забуваючи про вентиляційні шари. При необхідності, наприклад, в житлових горищах або приміщеннях мансардового типу, укладають і утеплювач.

Гідроізоляція даху

Власне, укладання гідроізоляції здійснюється за допомогою контррейки. Гідроізоляцію набивають на крокви, обертаючи її навколо контррейки, створюючи гідроізоляційний шар. Всі стики матеріалу герметизують за допомогою стрічки з водонепроникного матеріалу. З усіх боків вийшов шар від шкідників ізолюють за допомогою москітної сітки, а на карниз набивають жолоб.

На захищену від вологи конструкцію укладають обрешітку, закріплюючи її на контррейці. Саме на неї і здійснюється укладання черепиці. Найважливіший критерій при монтажі обрешітки – її крок (оптимально 0,2 м між осями 2-х сусідніх брусків).

Додатково потребують ізоляції від вологи стики, кути, виходи вентиляційних труб і димоходів, які закриваються вмонтовуваними на обрешітці жолобами – з нержавіючої або оцинкованої сталі.

Слідуючи простим правилам монтажу керамочерепиці, можна бути впевненим в довгому строку її експлуатації.