Будівництво з газобетону: перев’язка зовнішніх і внутрішніх стін

Кладка з газоблоку

Внутрішні та зовнішні стіни з газобетону потрібно перев’язувати. При зведенні несучих внутрішніх стін використовують перев’язку кладкою. При зведенні перегородок і ненесучих стін із газобетону застосовують гнучкі зв’язки з нержавіючої сталі.

При зведенні внутрішніх стін із газобетону в будь-якому разі необхідно ретельно перевіряти кладку там, де буде стіна або перегородка, та уважно усувати рубанком всі нерівності. Поверхня кладки повинна бути очищена від бруду і пилу.

Перев’язка зовнішніх і внутрішніх несучих стін

Внутрішню несучу стіну з газоблоків слід будувати разом із зовнішньою несучою стіною. У цьому разі проводять перев’язку кладкою в кожному другому ряді газоблоків.

Для першого ряду газоблоків внутрішньої стіни використовують цементно-піщаний розчин, товщина якого складає 20 мм. Водночас постійно перевіряють, чи збігаються рівні стін по горизонталі.

Також стежать за тим, наскільки точна кладка газоблоків як по вертикалі, так і по горизонталі. Газоблоки вирівнюють гумовим молотком. Тонкошаровий розчин наносять на горизонтальну і на вертикальну поверхню газоблоків.

Читайте також: Будівництво з газобетону: приготування розчину та укладання газоблоків

Якщо газоблоки для внутрішніх стін «холодніші», ніж для зовнішніх, перев’язку виконують на глибину максимум 15 см (це мінімізує тепловтрати). Для цього газоблоки зовнішньої стіни підрізають на необхідну глибину.

Перев’язка зовнішніх стін і перегородок

При зведенні внутрішніх ненесучих стін або перегородок із газобетону на несучій стіні відзначають місце для майбутньої перегородки. Розмітка повинна бути строго перпендикулярна фундаменту. Якщо основа підлоги рівна і нема потреби вирівнювати перший ряд, можна виконати монтаж на тонкому шві. В інших випадках для першого ряду газоблоків використовують цементно-піщаний розчин.

При кладці несучої стіни там, де планується внутрішня стіна або перегородка, в шов вкладають металевий гнучкий зв’язок. Одним кінцем його монтують у шов несучої стіни, а іншим – в шов внутрішньої стіни або перегородки.

Читайте також: Зведення перегородок із газобетону: порядок укладання тонких газоблоків

Газоблоки внутрішньої стіни або перегородки кладуть із урахуванням зсуву вертикальних швів на відстань мінімум 8 см. Гнучкі зв’язки слід вкладати в кожен другий ряд газоблоків несучої стіни. Їх дуже просто монтувати в шар тонкошарового розчину без цвяхів – лише шляхом вдавлення. При цьому якщо місце розташування внутрішніх стін або перегородок невідомо заздалегідь, гнучкі зв’язки можна закріплювати в стіні цвяхами.

Придбати сучасні газоблоки для зведення малоповерхових будівель можна у Львові, вул. Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17. Тел.: (067) 208-08-03.