Утеплення будинку мінеральною ватою. Як зігріти свій дім

Зима, яка цьогоріч буде для нас далеко не найпростішою, уже час до часу натякає про себе. Тож питання якісного утеплення будинку стає все більш актуальним. Аби довгими зимовими вечорами почуватись у своїй оселі затишно та комфортно, слід подбати про тепло у будинках заздалегідь.

Звичайно, коли йдеться про проектування нових будівель, одним із найбільш вагомих завдань є підбір будівельних матеріалів, завдяки яким можна досягти максимальної енергоощадності. Проте, коли йдеться про вже зведені, зокрема кілька десятиліть тому, будинки, особливої уваги ми надаємо утепленню фасадів.

Читайте також: Утеплення стін. Основні способи теплоізоляції фасадів

Як зробити правильний вибір, вкласти кошти у той матеріал, який забезпечить бажаний результат на тривалий час? Безумовно, обравши якість, перевірену часом, до прикладу – утеплення будівель мінеральною ватою.

Вибір утеплювача

Зазвичай, коли йдеться про вибір теплоізоляційних матеріалів, найчастіше дискутують над вибором між утепленням пінопластом та мінеральною ватою. Дискусії ці небезпідставні, адже усі ми прагнемо зменшити рахунки, які нам доводиться оплачувати за обігрів приміщень, при цьому, зробити це у якнайшвидші терміни, гарантуючи тепло та безпеку своїм родинам. Тож порівняння усіх можливих для цього засобів – процес тривалий.

Читайте також: Утеплення мінеральною ватою. Вибір і покупка утеплювача

Вагомих причин для утеплення фасадів саме мінеральною ватою достатньо, зокрема:

 • Ефективна теплоізоляція
 • Довговічність
 • Негорючість
 • Звукоізоляція
 • Вологостійкість
 • Паропроникність

Види мінеральної вати

Необхідно зазначити, що мінеральна вата – це утеплювач, який виготовлений із сировини, що має мінеральне походження. З огляду на сировину, з якої вона виготовлена, мінеральна вата буває кількох видів:

 • кам’яна – виготовлена із розплаву гірських порід базальту, доломіту та діабазу
 • шлакова – в її основі – шлакові відходи металургійного виробництва
 • скловата – виготовлена із битого скла та відходів скляної промисловості.

Усі види мінеральної вати є волокнистими та мають майже однакову теплопровідність.

Переваги мінеральної вати

Основною перевагою мінеральної вати над пінопластом є її здатність протистояти вогню, адже мінеральна вата не горить та не виділяє диму! Певні види мінвати здатні витримувати температуру до 1000 °С. Ця особливість дозволяє застосовувати її не лише у житлових будинках, а й у приміщеннях, що можуть зазнавати значних змін температурного режиму.

Мінеральна вата, виготовлена із базальтових волокон та сумішей металургійних шлаків, є натуральним матеріалом, що теж надає їй конкурентної переваги. Окрім цього, будинок, утеплений цим матеріалом, здатен «дихати». Повітря циркулюватиме вільно, волога не затримуватиметься, не утворюватиметься конденсат, відповідно, мікроклімат у приміщенні буде здоровим та відповідатиме усім належним нормам.

Читайте також: Утеплення даху. Технологія теплоізоляції мінеральною ватою

Також, у порівнянні із пінопластом, мінеральна вата має суттєво виграє завдяки своїй тривалій експлуатації. Міцність та довговічність мінеральних волокон – одна із їх визначальних характеристик. Якщо після застосування пінопласту перші зміни структури помітні уже після трьох-чотирьох років застосування, то мінеральні волокна залишатимуться беззмінними понад 60 років.

Гірські базальтові породи, що є основою мінеральної вати, гарантують її стійкість та витривалість, збережуть від деформацій, незважаючи на жодні зміни навколишнього середовища.

 Де застосовують мінеральну вату

 • Завдяки своїм експлуатаційним властивостям, мінеральна вата стала незамінним матеріалом для утеплення будинків із дерева, адже«дихаючі» стіни з дерева не можна утеплювати пінопластом – це зведе нанівець їхні корисні властивості. Тому їх утеплюють за допомогою мінеральної вати.
 • Звичайно, такий вибір є також чудовим вирішенням теплоізоляції і для цегляних будівель.

Читайте також: Утеплення підлоги в приватному будинку. Як теплоізолювати перекриття

 • Мінватою ізолюють горища, мансардні приміщення та перекриття будинків. При цьому обов’язково залишають простір для вентиляції.
 • Застосовується вона і для тришарових панелей з бетону, залізобетону, а також сандвіч панелей в металевій оболонці.
 • Каркасні будови будь-якого типу, краще утеплювати мінеральною ватою. Причому цей матеріал добре підходить і для горизонтальних, і для вертикальних, і для криволінійних поверхонь.

Фахівці компанії «Максимус центр» із приємністю допоможуть обрати саме той вид утеплення, який повністю відповідатиме вашим потребам. Наш досвід – запорука вашого комфорту. Контактний телефон для отримання вичерпної інформації про застосування мінеральної вати та інших будівельних матеріалів:

+38 067 2080803.