Будинок із керамоблоків: маркування блоків і товщина стін

Будинок із керамоблоків: маркування блоків і товщина стін

Розмір керамічних блоків може бути різним, але він часто збігається з параметрами цегляної кладки. Це дає можливість адаптувати під керамоблоки майже будь-який проект цегляного будинку. Тому основне питання, актуальне при виборі матеріалу для котеджу з керамоблоків, – товщина стін.

Одна з найважливіших переваг керамічних блоків, що забезпечує простоту і зручність кладки, – пазогребенева структура елементів. На тих гранях, які при кладці повинні опинитись всередині стіни, виробники залишають кілька вертикальних гребенів і пазів у вигляді трапецієподібного профілю. Їхня кількість коливається від двох до восьми залежно від розміру блоків.

За рахунок пазів і гребенів керамоблоки щільно стикуються в стіні і скріплення елементів розчином не потрібне. Для підготовки стіни до експлуатації її лише штукатурять, в результаті чого будівельна суміш покриває стик з обох боків і закриває тонкий повітряний прошарок між керамоблоками.

Пазогребенева структура блоків

Шов виходить закритим, причому теплопровідність і надійність вертикального стику не викликає сумнівів. Важливо відзначити, що на гранях керамоблоків, звернених до поверхні стіни, є вертикальні канавки і похилі або горизонтальні насічки, які потрібні для кращої адгезії штукатурних розчинів.

Розміри керамоблоків

Укладання стін із керамоблоків найчастіше ведуть в один шар, і найважливіший критерій, що визначає товщину стіни, – це товщина блоків. Цей параметр може мати значення у 80, 115, 120, 250, 380, 440 і 500 мм, і він часто вказаний в основному найменуванні керамоблока. Наприклад, товщина блока Русинія К-38 – 380 мм, а Porotherm 50 P+W – 500 мм.

  • Для несучих стін будинків в основному використовують керамоблоки товщиною 380, 440, 450 і 500 мм. Причому важливо розуміти, що такі блоки кладуть довгим боком поперек стіни, і деякі продавці і майстри за традицією називають цей параметр довжиною.
  • Для внутрішніх стін і перегородок, а також для облицювання монолітних поясів і в якості добірних елементів використовують керамоблоки товщиною від 80 до 250 мм. Ці вироби мають більшу теплопровідність, ніж зовнішні елементи.

Решта два параметри керамоблоків – довжина і висота – в більшості випадків стандартні і складають від 230 до 250 мм.

Читайте також: Будинок із керамічних блоків: як вибрати матеріал для будівництва

Маркування керамоблоків

Крім товщини керамоблока в маркуванні елементів можуть бути присутні додаткові символи.

  • Букви «П+Г» або «P+W» означають наявність пазогребневого стику, проте його присутність останнім часом стала стандартом, і таке маркування використовують не всі виробники.
  • Інші постачальники поруч з основним маркуванням вказують на співвідношення розмірів керамоблока і стандартної цегли. У цьому разі використовують буквосполучення НФ (NF), що означає «нормальний формат» (від англ. normal format). При розрахунку розмірів керамоблока використовують стандартний розмір одинарної цегли – 250×120×65 мм. І, наприклад, подвійний керамоблок ТеплоКерам 2,12 НФ має розмір 250×120×138 мм. При цьому на ринку є керамоблоки 4,5NF, 10,7NF і т. ін.

Читайте також: Будинок із керамоблоків: вибір розчину і порядок зведення стін

Товщина і устрій стіни

Вибираючи матеріал для будівництва, більшість традиційно цікавиться, у якому разі потрібно утеплювати стіни з керамічних блоків, а коли можна обійтися тільки штукатуркою. Рішення про зовнішнє утеплення стін приймають на підставі значення опору теплопередачі, яке визначається не тільки товщиною керамоблоків, але і типом, а також способом нанесення розчину, тобто теплотехнічними параметрами всієї стіни. У більшості випадків блоки товщиною 500, 450 і 440 мм не утеплюють, і тільки елементи товщиною 380 мм покривають шаром зовнішньої теплоізоляції.

Товщина і устрій стіни

Визначення товщини утеплювача також вимагає відповідного розрахунку, і все ж частіше використовують мінеральну вату товщиною близько 100 мм. Як і з газобетоном, паропроникність теплоізоляційного матеріалу при фасадному утепленні керамоблоків повинна бути не нижче, ніж паропроникність самих керамоблоків. Інакше в стіні може накопичуватися волога.

Читайте також: У продажу з’явились вироблені на Закарпатті сертифіковані керамічні блоки

Вимоги до розчину для кладки

При зведенні одношарових стін з керамоблоків використовують тільки спеціальні теплі розчини. Справа в тому, що простий цемент із піском призводить до погіршення опору теплопередачі стіни на 15 % і більше.

А ось якщо передбачене додаткове утеплення фасадів, можливе застосування традиційних цементно-піщаних сумішей. Використання утеплювача нівелює негативний ефект класичної суміші.

Вимоги до розчину для кладки

При цьому в’язкість суміші в будь-якому разі повинна бути такою, щоб розчин не провалювався в порожнечі. Коефіцієнт теплопровідності і теплового розширення кераміки і розчину різний. Тому при заповненні внутрішніх порожнин керамоблоків сумішшю можливе зниження теплоізоляційних якостей стіни і навіть поступове руйнування кладки.

Придбати керамічні блоки можна на торгівельних майданчиках у Львові, Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, Львівська, 17.