Товарів, відповідних вашому запиту, не знайдено.


Як вибрати і купити облицювальну цеглу

Головне призначення облицювальної цегли – оздоблення фасадів будинків. Зовнішню і внутрішню стіну зводять двошаровим або тришаровим способом. У першому випадку облицювальну цеглу укладають впритул до основної стіни або з утворенням вентиляційного зазору між стіною будівлі і фасадною стіною, а в другому – між стінами додатково монтують внутрішній шар теплоізоляції. Так чи інакше, необхідність купити облицювальну цеглу зазвичай продиктована декоративними цілями.

Керамічну облицювальну цеглу, як і рядову керамічну цеглу, виробляють із глини шляхом випалу матеріалу при температурі близько 1000 °C. Від простої «червоної» цегли її відрізняє більш широка колірна гамма і більш високі вимоги до якості матеріалу. Оскільки облицювальна цегла у фасадній стіні завжди відкрита поглядам, її зовнішні грані не повинні мати ніяких похибок, а форма – мати максимально рівні боки і прямі кути.

Читати більше...

Основні характеристики облицювальної цегли

У продажу можна зустріти повнотілу і пустотілу облицювальну цеглу. При цьому потрібно розуміти, що порожнини в цеглі роблять не стільки для поліпшення теплотехнічних характеристик фасадної стіни, скільки для зменшення навантаження на фундамент.

Купівля і доставка лицьової цегли

При бажанні вибрати і купити облицювальну цеглу в основному орієнтуються на ціну і декоративні якості виробів, але не варто забувати і про технічні характеристики. Найбільш важливі з них:

  • водопоглинання – 6-12 %;
  • морозостійкість ≥ F25;
  • марка міцності – M150-M250.

Досить високе значення водопоглинання накладає деякі обмеження на використання облицювальної цегли. Її, наприклад, не застосовують для мощення доріжок (як клінкерну цеглу), а у разі з облицюванням фасадів намагаються виконати заходи щодо захисту від висолів.

Читайте також: Фасад із цегли: порівняння клінкеру і облицювальної кераміки

Справа в тому, що волога, яка потрапляє в цеглу з розчину, з ґрунту або в результаті впливу опадів, може містити розчинені солі. При зміні клімату рідина випаровується або замерзає, і солі виступають на поверхні стін або кристалізуються всередині цегли. В результаті фасадна стіна не тільки покривається непривабливими розводами, а й поступово кришиться.

Для захисту від утворення висолів поверхню облицювальної цегли обробляють спеціальними просоченнями – гідрофобізаторами. Ці рідини покривають стіну гідроізоляційної плівкою, яка перешкоджає проникненню вологи зовні конструкції.

Як вибрати і купити облицювальну цеглу: кольори і розміри

Керамічну облицювальну цеглу здебільшого роблять стандартних розмірів:

  • 25×12×6,5 см;
  • 25×6×6,5 см (американка);
  • 25×8,5×6,5 см (євро).

Колір цегли визначається хімічним складом глини, технологією випалу і/або використанням фарбувальних пігментів. Природний теракотовий колір надає цеглі оксид заліза, і, залежно від відсотка його змісту в вихідному матеріалі і температури випалу, можна отримати вироби від жовто-білого до темно-коричневого цегляного кольору. Нестандартні відтінки (вишневий, зелений, меланжевий) отримують шляхом додавання спеціальних кольорових добавок.

Декоративні різновиди облицювальної цегли

Облицювальна цегла може мати нестандартну фігурну форму і декоративне оздоблення зовнішніх граней. Купити облицювальну цеглу нестандартної форми зазвичай потрібно для завершення облицювання віконних прорізів, арок, карнизів, цоколів і колон. Фасонні цеглини зазвичай докуповують поштучно відповідно до дизайн-проекту оздоблення стіни.

Фігурна лицьова цегла

Крім того, декоративні ефекти на стінах створюють через використання глазурованої та ангобованої цегли, а також виробів із рельєфною поверхнею.

  • Склоподібну глазур на гранях отримують при повторному випалюванні цегли, покриваючи матеріал порошком із кольорового пігменту і подрібненого скла.
  • Матовий ангоб – наслідок нанесення на необпалені цеглини шару пофарбованої глини.
  • Рельєфні грані на цеглинах роблять, змінюючи зовнішню поверхню виробів перед випаленням.

В обох випадках декоративними зазвичай роблять зовнішні боки цеглин – подовжню і/або торцеву.

Як замовити і купити облицювальну цеглу

Якщо ви вирішили купити облицювальну цеглу, краще відразу замовляти партію матеріалу для облицювання всього будинку, оскільки відтінок цегли одного і того ж найменування може трохи відрізнятися у різних поставках. Замовляти і доставляти матеріал на об'єкт найкраще в заводській упаковці. Це допоможе захистити вироби від мінімальних ушкоджень.

Читайте також: Висоли на лицьовій цеглі: як очистити і захистити кладку

Купити облицювальну цеглу з доставкою по Львівській області можна в такі міста: Буськ, Броди, Жовква, Кам'янка-Бузька, Радехів, Червоноград, Яворів, Новояворівськ, Самбір, Дрогобич, Стрий.