Зимова кладка газоблоків. Поради, як будувати з газобетону при мінусовій температурі

Більшість будівельних робіт зазвичай планують на теплу пору року. Проте кладка газоблоків допускається і взимку. Це стало можливим завдяки розвитку будівельних технологій і застосуванню спеціальних зимових клейових сумішей, таких як зимова суміш Ytong для тонкошовної кладки.

Треба розуміти, що працювати з газобетоном в холодну пору року можна лише в певному діапазоні температур. При цьому слід ретельно дотримуватися основних стандартів будівництва взимку і виконувати рекомендації виробників матеріалів, які стосуються особливостей зимових робіт.

У багатьох країнах Європи, і зокрема в Польщі, клімат якої лиш трохи відрізняється від українського, зимове будівництво з газобетону набуває все більшого поширення. Багато хто вже навіть включає укладання газоблоків в календарний графік робіт на холодний період року (з 15 жовтня по 15 квітня).

Технологія кладки газоблоків в холодну пору року

Кладка газобетонних блоків при температурі нижче +5 °C відрізняється складністю і вимагає більш відповідального ставлення. Рішення про виконання робіт по укладанню газоблоків взимку повинен приймати тільки інженер з будівництва, або виконроб. Найважливішу роль в успішному виконанні робіт відіграє не стільки погода, скільки кваліфікація мулярів і узгодженість дій будівельної бригади.

Для монтажу газоблоків в холодну пору року застосовують тільки зимовий розчин, який готується із зимової клейової суміші Ytong для тонкошовної кладки блоків. Ця суміш дозволяє виконувати кладку при температурі вище –6 °C.

Застосування зимового розчину – не єдина необхідна умова. Украй важливо, щоб самі газоблоки не встигли промерзнути або вкритися інеєм. Зберігатися вони повинні в оригінальній упаковці в приміщенні з плюсовою температурою. Якщо газоблоки пролежали хоча б ніч на морозі, при температурі нижче –2 °C, перед початком кладки вони повинні нагрітись в приміщенні.

Оскільки взимку нерідко доводиться працювати в негоду, побудована стіна має бути захищена плівкою, яка обереже газобетон від надмірно швидкого охолодження. Робоче місце муляра також має бути обладнане захистом від снігу, дощу і навіть сильного вітру.

Приготування зимового розчину

Як вже говорилося, за основу для приготування зимового розчину береться зимова клейова суміш Ytong для тонкошовної кладки блоків. У суху суміш додають воду з технічним спиртом, розведені у співвідношенні 9:1. На практиці на 25-кілограмову упаковку зимової клейової суміші Ytong треба взяти 5,7 л води і 0,6 л технічного спирту.

Замішувати розчин слід максимально близько до місця виконання будівельних робіт. Готовий до використання розчин повинен мати густу пластичну консистенцію. Наносити його на стіну слід невеликими порціями.