Зимова кладка газоблоків. Поради, як будувати з газобетону при мінусовій температурі

Більшість будівельних робіт зазвичай планують на теплу пору року. Проте кладка газоблоків допускається і взимку. Це стало можливим завдяки розвитку будівельних технологій і застосуванню спеціальних зимових клейових сумішей, таких як зимова суміш Ytong для тонкошовної кладки.

Треба розуміти, що працювати з газобетоном в холодну пору року можна лише в певному діапазоні температур. При цьому слід ретельно дотримуватися основних стандартів будівництва взимку і виконувати рекомендації виробників матеріалів, які стосуються особливостей зимових робіт.

У багатьох країнах Європи, і зокрема в Польщі, клімат якої лиш трохи відрізняється від українського, зимове будівництво з газобетону набуває все більшого поширення. Багато хто вже навіть включає укладання газоблоків в календарний графік робіт на холодний період року (з 15 жовтня по 15 квітня).

Технологія кладки газоблоків в холодну пору року

Кладка газобетонних блоків при температурі нижче +5 °C відрізняється складністю і вимагає більш відповідального ставлення. Рішення про виконання робіт по укладанню газоблоків взимку повинен приймати тільки інженер з будівництва, або виконроб. Найважливішу роль в успішному виконанні робіт відіграє не стільки погода, скільки кваліфікація мулярів і узгодженість дій будівельної бригади.

Для монтажу газоблоків в холодну пору року застосовують тільки зимовий розчин, який готується із зимової клейової суміші Ytong для тонкошовної кладки блоків. Ця суміш дозволяє виконувати кладку при температурі вище –6 °C.

Застосування зимового розчину – не єдина необхідна умова. Украй важливо, щоб самі газоблоки не встигли промерзнути або вкритися інеєм. Зберігатися вони повинні в оригінальній упаковці в приміщенні з плюсовою температурою. Якщо газоблоки пролежали хоча б ніч на морозі, при температурі нижче –2 °C, перед початком кладки вони повинні нагрітись в приміщенні.

Оскільки взимку нерідко доводиться працювати в негоду, побудована стіна має бути захищена плівкою, яка обереже газобетон від надмірно швидкого охолодження. Робоче місце муляра також має бути обладнане захистом від снігу, дощу і навіть сильного вітру.

Приготування зимового розчину

Як вже говорилося, за основу для приготування зимового розчину береться зимова клейова суміш Ytong для тонкошовної кладки блоків. У суху суміш додають воду з технічним спиртом, розведені у співвідношенні 9:1. На практиці на 25-кілограмову упаковку зимової клейової суміші Ytong треба взяти 5,7 л води і 0,6 л технічного спирту.

Замішувати розчин слід максимально близько до місця виконання будівельних робіт. Готовий до використання розчин повинен мати густу пластичну консистенцію. Наносити його на стіну слід невеликими порціями.

Для придбання газоблоків звертайтесь до наших представників у Львові, вул. Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17, телефон: +38 (067) 208-08-03.