Вибір похилого мансардного вікна. Основні елементи конструкції

Похилі мансардні вікна – складова частина даху. Саме тому до них висуваються підвищені вимоги. Дізнайтеся, на що орієнтуватись при виборі основних конструктивних елементів мансардного вікна.

Конструкція мансардного вікна

Мансардні вікна мають бути довговічними, надійними, герметичними та стійкими до зовнішніх механічних впливів, які витримує покрівля. Вони повинні мати енергозберігаючі характеристики і не порушувати геометрію даху. Зсередини мансардні вікна повинні виглядати привабливо, вписуватися в інтер’єр, легко відкриватися, фіксуватися в декількох положеннях і дозволяти регулювати світловий режим у приміщенні.

Комплект мансардного вікна складається з декількох елементів. Він включає: внутрішні укоси, паро- і гідроізоляційний фартух, теплоізоляційний контур, дренажний жолоб, склопакет із рамою і стулкою, а також зовнішній ізоляційний оклад. Виробники рекомендують облаштовувати мансардне вікно комплексно, придбавши повний комплект – від кріпильних елементів до склопакета і окладу. Хоча при безпосередньому виборі моделі краще розуміти, чим може відрізнятися облаштування основних конструктивних елементів мансардних вікон.

Вибір склопакета

Якість мансардного вікна багато в чому залежить від типу склопакета. Його конструкція визначає, чи буде вікно промерзати взимку і чи буде на ньому з’являтися конденсат. Краще встановлювати вікна зі склопакетом, в який закачаний інертний газ (аргон або криптон). Теплопровідність такого газу нижче, ніж повітря, що дозволяє збільшити теплозахисні властивості вікна.

У склопакетах економічних моделей зазвичай застосовується наливне флоат-скло. У більш дорогих виробах використовують гартоване скло, яке не тільки в 5 разів міцніше за звичайне скло, а й набагато безпечніше, бо при розбиванні розсипається на дрібні нерізальні осколки. Крім того можлива установка багатошарового ламінованого удароміцного скла. Також важливо уточнити, чи нанесений на зовнішню поверхню внутрішнього скла шар низькоемісійного покриття, яке відбиває теплові промені і перешкоджає тепловтратам.

Щоб не збільшувати навантаження на дах і не навантажувати петлі, склопакети для мансардних вікон частіше роблять однокамерними. Формула стандартного склопакета виглядає так: «4-16-4», де 4 – товщина внутрішнього скла, 16 – відстань між двома листами скла, 4 – товщина зовнішнього скла.

Рама мансардного вікна

Конструктивні елементи мансардних вікон роблять з міцних матеріалів. Для виготовлення рами частіше використовують набірно-клеєний брус із хвойних порід дерева (сосна або ялина). Деревину обробляють антисептиком та покривають декількома шарами акрилового лаку на водній основі. Зовні дерев’яну раму захищають металевими накладками з алюмінію. Матеріал рами майже не випробовує значних атмосферних навантажень, а відкритий тільки зсередини приміщення.

01234Рідше роблять вікна з ПВХ-профілю, посиленого вкладишами з антикорозійного металу. Вони призначені для приміщень із підвищеною вологістю: ванних кімнат, кухонь, басейнів, зимових садів, оскільки водяна пара представляє загрозу для дерев’яних конструкцій.

Існують моделі, в яких рама зроблена з композитних матеріалів, наприклад, з деревини, яка має оболонку з пінополіуретану. Це своєрідний компроміс між дерев’яними і металопластиковими вікнами, який підходить для вологих приміщень. При цьому рами з композиту не тріскаються, не міняють колір і зберігають свою геометрію за несприятливих умов експлуатації.

Оклад вікна

Для захисту елементів мансардного вікна і покрівлі використовується оклад. Він є збірною конструкцією з жолобів і накладок, за допомогою яких вікно герметично з’єднується з покрівлею. Оклади можуть бути виконані з алюмінію, міді (для мідної покрівлі) або оцинкованого металу. Деякі виробники комплектують вікна окладами з полімерного матеріалу, який має більш високий, ніж алюміній, опір теплопередачі.

На даху оклад майже не помітний, оскільки його верхні і бічні сторони частково приховані покрівлею. Залежно від фактури даху використовують плоский або профільований оклад. Іноді пропонують універсальний оклад, який можна встановлювати на будь-яких покрівлях.

Додаткові аксесуари

Конденсат на мансардних вікнах – звичне явище. Щоб запітніння не стало проблемою, виробники забезпечують конструкції щілинними провітрювачами. Вбудований в раму вентиляційний клапан із повітряним фільтром захистить від потрапляння в приміщення комах, снігу, пилу і забезпечить вентиляцію при закритому вікні.

Якщо мансардні вікна розташовані високо або доступ до них ускладнений, їх оснащують електроприводом і системою дистанційного керування. При цьому за допомогою пульта можна не лише відкривати і закривати раму, але і приводити в рух допоміжні елементи, такі як ролети або жалюзі.

Як і в звичайних вікнах, від комах тут допоможе москітна сітка, а для затінювання від сонця можна встановити маркізет – дрібну сітку, яка розсіює до 65 % сонячних променів.

Безпеку використання мансардних вікон підвищать засуви і ручки з ключами. А спеціальні стопери можуть заблокувати раму від мимовільного закривання при поривах вітру і фіксувати її під потрібним кутом для полегшення миття.

Придбати мансардні вікна можна у Львові, вул. Городоцька, 300 та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17.