Внутрішня обробка газобетону: 4 способи облицювання газоблоків

Незважаючи на можливість і обґрунтованість використання газобетону без облицювання, як правило, така кладка має обмежену сферу застосування. Це пов’язано з тим, що облицювання газоблоків несе не тільки декоративну функцію. Вона також забезпечує збереження властивостей будівельних матеріалів впродовж тривалого часу.

Обробка поверхні газоблоків дає захист від вологи, забезпечує належну герметичність, запобігає негативному впливу зовнішнього середовища на внутрішній клімат приміщень. Крім того, обробка газоблоків підвищує механічну міцність і, на додаток, покращує естетичне сприйняття будівлі.

Але важливо, щоб матеріали для облицювання газоблоків в обов’язковому порядку були сумісні з основою, а саме – з газобетонною кладкою. Також рекомендується враховувати інформацію про методи обробки газобетону, яка надається виробниками облицювальних матеріалів.

1. Внутрішнє обштукатурювання газобетону

В цілому до внутрішніх штукатурок для газобетону не пред’являються спеціальні вимоги. Внутрішнє обштукатурювання газоблоків дає змогу підтримувати необхідний рівень вологості та забезпечує сприятливий клімат приміщень. Належний опір повітряпроникненню газобетонної кладки забезпечується товщиною внутрішньої штукатурки від 5 мм і щільністю від 1000 кг/м2.

Найчастіше для облицювання газобетону застосовують мінеральні штукатурки, оскільки вони складаються виключно з натуральних матеріалів, без будь-яких домішок, здатних викликати алергію. Екологічно чисті матеріали для внутрішньої обробки газоблоків, які не містять розчинників, летких органічних сполук або пластифікаторів, особливо важливі для безпеки здоров’я людини упродовж тривалого часу.

Читайте також: Топ-4 варіанти облицювання газобетону

2. Укладання настінної плитки на газобетон

Завдяки тому, що газобетонна кладка має мінімальні відхилення розмірів, у випадку, якщо клейова суміш є водонепроникною, приклеювати керамічну плитку можна безпосередньо на газоблоки. В іншому випадку потрібне попереднє нанесення на газоблоки вологозахисного шару або розшивання швів силіконовими герметиками.

У разі, якщо стіна знаходиться у вологому приміщенні або є безпосередній контакт з водою, облицювання газоблоків плиткою дає змогу запобігти негативній дії вологи. Ми настійно рекомендуємо використовувати тільки ті комбінації облицювальних матеріалів, клею, наповнювачів швів і стрічок ущільнювачів, які рекомендовані конкретним виробником.

Перед початком облицювальних робіт поверхню газобетону очищають належним чином від сторонніх часток, бруду і пилу. Наявні дефекти і нерівності необхідно вирівняти, матеріали не повинні містити гіпсового розчину.

Плитковий клей наносять безпосередньо на стінові газоблоки з використанням зубчастого шпателя. До того як клей остаточно захолоне, плитку укладають на свіжий розчин, придавлюючи і контролюючи її положення. Багато клейових складів містять добавки, що підвищують здатність конструкції затримувати воду, виключаючи, тим самим, необхідність додаткового змочування стінової поверхні або її ґрунтовки.

Читайте також: Зимова кладка газоблоків. Поради, як будувати з газобетону при мінусовій температурі

3. Фарбування стін з газобетону

Для внутрішніх стін підвальних і горищних приміщень іноді вистачає простого покриття газоблоків фарбою. Доступні на ринку силікатні і дисперсійні фарби дозволяють безпосередньо наносити бажаний колір на газобетонну кладку і створювати її рівномірне забарвлення, не руйнуючи при цьому структуру матеріалу і стінової конструкції в цілому.

Якщо вимоги до якості облицювання значно вищі, то спочатку рекомендується наносити шар штукатурки, і лише потім – необхідну систему покриття, що дає можливість, на додаток, уникнути впливу вологи на газобетон.

Читайте також: Будівництво з газобетону: як проводити кладочні роботи взимку та літом

333_image004

4. Облицювання газоблоків гипсокартоном, вагонкою та іншими настінними покриттями

Обшивка газоблоків листовими і погонажними матеріалами (дерево: вагонка, блок-хаус, обрізна дошка; композити: фанера, гіпсокартон, пластикові панелі та ін.) можлива як по направляючих, так і безпосередньо приклеюванням або механічним закріпленням до кладки.

Придбати газобетон та матеріали для облицювання газоблоків можна у Львові, вул. Городоцька, 300 та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17. Телефон: (067) 208-08-03.