Внутрішнє утеплення за допомогою Ytong Multipor. Покроковий майстер-клас

Шар теплоізоляції усередині приміщень може вирішити проблему недостатнього утеплення і знизити надмірно високі витрати на опалювання приватних будинків і квартир. Один з кращих матеріалів для утеплення зсередини – мінеральний утеплювач з газобетону Ytong Multipor.

Утеплення зсередини. Проблеми і небезпеки

Будинок або квартиру не завжди можна утеплити ззовні. Це не вийде зробити, якщо фасад будівлі має історичну цінність, споруда стоїть впритул до іншого будинку або будівля має дороге зовнішнє облицювання, наприклад, клінкерною цеглою. В цьому випадку багатьом спадає на думку зробити шар утеплення всередині приміщень, що нерідко призводить до плачевних результатів.

Річ у тому, що у разі застосування утеплювача всередині приміщення відбувається зміна теплотехнічних характеристик стін. Оскільки сучасні утеплювачі, такі як мінеральна вата і пінополістирол, не здатні накопичувати тепло, зовнішні стіни ізолюються від тепла приміщень, що веде до їх промерзання і погіршення експлуатаційних характеристик стінових конструкцій.

Крім того, у шарі внутрішнього утеплення може накопичуватись зайва волога, яка конденсується в ньому з повітря приміщень. Як наслідок – утеплювачі при внутрішньому застосуванні часто страждають від плісняви і грибків. А у разі використання шару паро- і гідроізоляції зверху утеплювача погіршується мікроклімат у будинку.

Переваги мінерального утеплювача Ytong Multipor

Надійною альтернативою класичним теплоізоляційним матеріалам, таким як мінеральна вата і пінополістирол, виступає мінеральний утеплювач із газобетону Ytong Multipor. Він являє собою плити з теплоізоляційного комірчастого бетону автоклавного тверднення щільністю 115 кг/м3.

За рахунок того, що мінеральний утеплювач Ytong Multipor має високий показник паропроникності μ = 3 і дуже швидко висихає, вірогідність виникнення грибків і плісняви при його використанні істотно знижується.

Читайте також: Міфи і правда про недоліки газобетону. Чи поглинають газоблоки вологу?

Стіни, утеплені плитами мінерального утеплювача Ytong Multipor, просто стають учасниками процесу зміни вологості в приміщенні. Навіть якщо волога конденсується всередині утеплювача, вона швидко випаровується, завдяки «дихаючим» характеристикам матеріалу. Таким чином, в приміщенні зберігається оптимальний мікроклімат.

Внутрішнє утеплення за допомогою Ytong Multipor

При використанні мінерального утеплювача Ytong Multipor не застосовуються пароізоляційні матеріали, а самі мінеральні плити Ytong Multipor приклеюють на чисту рівну поверхню за допомогою тонкошарового клею Multipor, товщина шару – 8 мм. Клейовий розчин наносять зубчастим шпателем по усій площі плити.

За необхідності плити мінерального утеплювача Ytong Multipor можна пиляти за допомогою ножівки. Якщо монтаж плит виконують на нерівну поверхню, окрім клейової суміші Multipor використовують кріпильні дюбелі. Клейову суміш для мінерального утеплювача Ytong Multipor застосовують і в якості шару фінішної обробки, посилюючи його армуючою сіткою із скловолокна (мінімальна щільність 145 г/м2). Товщина зовнішнього шару клею – 5 мм. Поверх клею допускається обробка тонкошаровою штукатуркою. Сумарна товщина фінішного шару обробки не повинна перевищувати 10 мм.

Утеплення віконних і дверних укосів

При внутрішньому утепленні для захисту від появи містків холоду треба обов’язково теплоізолювати вікна і двері. Для цього віконні і дверні укоси утеплюють за допомогою спеціальних панелей Ytong Multipor товщиною 30 мм. Плити мінерального утеплювача Ytong Multipor для укосів мають збільшену вагу і випускаються в розмірах 60×25 см (інші вироби Ytong Multipor мають розміри 60×50 см).

Майстер-клас. Особливості утеплення зсередини

1. Плити мінерального утеплювача приклеюють на чисту рівну поверхню.
1. Плити мінерального утеплювача приклеюють на чисту рівну поверхню.
2. Для монтажу плит Ytong Multipor використовують тонкошаровий клей Multipor.
2. Для монтажу плит Ytong Multipor використовують тонкошаровий клей Multipor.
3. Клей на мінеральний утеплювач наносять зубчастим шпателем по усій поверхні плит.
3. Клей на мінеральний утеплювач наносять зубчастим шпателем по усій поверхні плит.
4. Плиту Ytong Multipor акуратно підносять до стіни на відстань 3-4 см і повільно придавлюють.
4. Плиту Ytong Multipor акуратно підносять до стіни на відстань 3-4 см і повільно придавлюють.
5. Нерівності укладання нівелюють за рахунок нанесення тонкошарового клею.
5. Нерівності укладання нівелюють за рахунок нанесення тонкошарового клею.
6. Фінішний шар клею армується сіткою із скловолокна щільністю від 145 г/м2.
6. Фінішний шар клею армується сіткою із скловолокна щільністю від 145 г/м2.

Замовити та придбати мінеральний утеплювач з теплоізоляційного газобетону Ytong Multipor можна у «Максимус Центрі» у Львові за адресою: вул. Городоцька, 300 (територія «Метро Кеш енд Кері») та на складі у м. Дубляни, вул. Львівська, 17.

Отримати додаткову інформацію про використання мінерального утеплювача Ytong Multipor можна буде також на виставці БудЕКСПО-весна 2017, яка пройде у львівському виставковому центрі «Південний-ЕКСПО» за адресою вул. Щирецька, 36 з 21 по 24 березня 2017.