Внутрішнє облицювання газоблоків: вибір та нанесення інтер’єрної штукатурки

В якості внутрішньої штукатурки для газоблоків, як правило, використовують одношарові інтер’єрні штукатурки відповідно до інструкцій виробника. Вибір конкретного матеріалу для облицювання газоблоків безпосередньо залежить від дизайн-проекту і функціонального призначення приміщень.

Вибір внутрішньої штукатурки для газоблоків варіюється від екологічно чистих вапняних штукатурок і до особливо легких в обробці гіпсових штукатурок. Для вологих приміщень рекомендовані цементні склади, для житлових кімнат оптимальним варіантом є гіпсова і вапняна штукатурки.

Чудова геометрія газоблоків і можливість їхнього укладання на тонкий шов дозволяють використовувати як тонкошарові шпаклівки, так і традиційні штукатурки товщиною 15 мм. Остаточний вибір штукатурки для газобетону залежить від безлічі чинників: від матеріалів, наявної площі поверхні кладки, а також від бажаної якості покриття.

Практика показує, що інтер’єрна штукатурка з середньою товщиною шару в 5 мм дає найкращі результати при обробці газоблоків. Важливою характеристикою штукатурки для газоблоків є її зручна укладуваність. Морозостійкість при облицюванні інтер’єрів не враховується.

Нанесення внутрішньої штукатурки для газоблоків

Залежно від вимог виробника штукатурки газобетон має бути очищений від пилу і бруду. Невеликі порожнечі в газобетонній кладці можуть бути скоректовані за допомогою розчину для тонкошарової кладки. При цьому, щоб уникнути появи підвищеної напруги в штукатурному шарі, дефекти кладки мають бути ліквідовані заздалегідь. Кути і краї стінових конструкцій доповнюють перфорованими куточками.

Читайте також: Внутрішня обробка газобетону: 4 способи облицювання газоблоків

Залежно від рекомендацій виробника і технології перед нанесенням штукатурки необхідно нанести ґрунтовку Проте багато сучасних штукатурних рецептур мають достатньо високу водовідштовхувальну здатність і дозволяють відмовитися від нанесення ґрунтовки на газобетон.

Штукатурка для внутрішньої обробки пропонується як в сухому вигляді (в мішках), так і в рідкій консистенції (в відрах). Суху суміш замішують в чистій ємності з додаванням необхідної кількості води. При цьому важливо досягти однорідної консистенції. Після закінчення певного періоду готову суміш необхідно ще раз перемішати, а потім нанести на поверхню стіни з газобетону.

Читайте також: Зимова кладка газоблоків. Поради, як будувати з газобетону при мінусовій температурі

Після нанесення штукатурки на газоблоки покриття, що утворюється, необхідно вирівняти за допомогою вологої терки, а потім відполірувати. Можливе як ручне, так і машинне нанесення штукатурки. За додатковою інформацією рекомендується звертатися до виробника продукту.

Окрім описаного вище обштукатурювання газоблоків є безліч інших способів ручного облицювання внутрішніх поверхонь. Правильно підібрана штукатурка для газобетону дає змогу забезпечити комфортний внутрішній клімат і створити бажану структуру поверхні.

Читайте також: Будівництво з газобетону: як проводити кладочні роботи взимку та літом

Придбати газоблоки та матеріали для облицювання газобетону можна у Львові, вул. Городоцька, 300 («Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17. Телефон: (067) 208-08-03.