Вентильовані фасади з мінеральною ватою: монтаж фіброцементного сайдингу

Фіброцементний сайдинг – чудовий матеріал для сухого облицювання фасадів приватних будинків. Дізнайтеся, як використовувати фіброцемент для організації навісних вентильованих конструкцій.

Обов’язкова умова при монтажі фіброцементного сайдингу Cedral – вентильований зазор. Завдяки йому повітря буде вільно циркулювати між облицюванням і стіною й видаляти конденсат та вологу з конструкції. Мінімальний відступ від задньої стінки фіброцементного сайдингу до утеплювача або до стіни будинку повинен бути 20 мм.

Фіброцементний сайдинг Cedral забарвлений у декілька шарів, що гарантує довговічність збереження кольору. Для усунення дрібних дефектів, які можуть виникнути в процесі монтажу, використовують спеціальну акрилову фарбу на водній основі. Для швидкого завершення кріплення сайдингу застосовують добірні елементи і фірмові аксесуари з алюмінію під колір матеріалу.

5537122505201801

Транспортування і зберігання сайдингу

Фіброцементний сайдинг Cedral зберігають на рівній поверхні на палетах, на яких він поставляється, або на підтримуючих брусках (з кроком 40 см). При зберіганні тимчасові транспортувальні стяжки видаляють. Якщо період зберігання тривалий, потрібно запобігти потраплянню вологи та бруду на лицьовий бік дощок. Для цього слід накрити палети брезентом. Кожен ряд сайдингу краще прокласти плівкою.

4056122505201801

Щоб запобігти пошкодженню сайдингу при розвантаженні, варто дотримуватись таких правил:

  • якщо розвантаження здійснюється за допомогою крана або вилкового навантажувача, використовують, відповідно, стропи або вилки з широким хватом;
  • якщо розвантаження проводиться вручну, необхідно забезпечити рівну поверхню на ділянці, викласти підтримуючі бруски з кроком 400 мм і прокласти кожен ряд плівкою. Дошки не можна стягувати з палети волоком, слід удвох піднімати кожну дошку із двох боків і переносити на торцях. Можна брати по дві дошки, але задніми боками одна до одної.

Читайте також: Фіброцементний сайдинг – унікальне рішення для сухого облицювання фасадів

Способи монтажу фіброцементного сайдингу

Монтаж сайдингу здійснюють на вертикальні або горизонтальні напрямні. Якщо фіброцементний сайдинг встановлюють горизонтально, напрямні монтують вертикально, і навпаки. Крок кріплення напрямних ≤ 600 мм. У районах із великими вітровими навантаженнями крок кріплення складає < 600 мм.

  • Монтаж на саморізи і дерев’яну обрешітку. Для кріплення фіброцементного сайдингу краще використовувати саморізи (або цвяхи) з нержавіючої сталі або сталі з гальванічним покриттям. Фірмові саморізи можна застосовувати без попереднього свердління отворів у фіброцементній дошці. Для монтажу сайдингу Cedral знадобляться саморізи по дереву, а для сайдингу Cedral Click – спеціальна кліпса і саморізи по дереву.

2132122505201809

  • Монтаж на металеву підсистему. Кріплення фіброцементного сайдингу можливе і на металеві напрямні. Товщина металевої підсистеми повинна бути не менше 1,5 мм. Кріплення на профілі для гіпсокартону заборонено, використовують тільки спеціальну підсистему для вентфасадів. Монтаж сайдингу Cedral здійснюють на оцинковані саморізи по металу або на витяжну заклепку, а сайдингу Cedral Click – на кліпсу і заклепку або на кліпсу і саморізи.

Додаткові елементи системи

0732122505201810На нижній край підсистеми вентильованих фасадів по периметру будівлі, а також над віконними і дверними отворами кріплять перфорований вентиляційний профіль. Він запобігає потраплянню гризунів, дрібних птахів і комах в підсистему.

Читайте також: Легке сухе утеплення: навісні вентильовані фасади з мінеральною ватою

Крім того, при монтажі фіброцементного сайдингу встановлюють кутові добірні елементи та зовнішні профілі для дверних і віконних прорізів. По периметру будівлі монтують спеціальний стартовий профіль для встановлення першої дошки.

Монтаж сайдингу Cedral на дерев’яну обрешітку

При горизонтальному розташуванні дощок монтаж ведуть на вертикальну обрешітку. Звичайний фіброцементний сайдинг Cedral встановлюють внапусток – 30 мм («ялинкою»). Кожна дошка повинна бути закріплена до кожної напрямної підсистеми, а кінці дощок фіброцементного сайдингу – теж до напрямних. Кріплення потрібно використовувати так, щоб сайдинг не деформувався. Монтаж дощок починають з нижньої частини стіни.

Утеплювач і гідро- та вітрозахисну мембрану встановлюють за вертикальними напрямними на горизонтальну обрешітку. Мінімальний відступ від утеплювача або стіни будинку до задньої стінки фіброцементного сайдингу – 20 мм. Мінімальний відступ від дошки до вимощення – 50 мм, від нижнього краю підсистеми до вимощення – 60 мм.

Читайте також: Зовнішнє облицювання газобетону: навісні вентильовані фасади

На вертикальні напрямні підсистеми (дерев’яні бруски) в місцях стикування фіброцементного сайдингу кріплять EPDM-стрічку, яка запобігає потраплянню води на брусок і його гниття. Монтаж сайдингу здійснюють стик в стик, сполучні планки або герметики не використовують.

Якщо довжина фасаду складає ≤ 20 м, то при монтажі в місцях примикання фіброцементного сайдингу до кутових елементів зберігають компенсаційні зазори 3 мм. Якщо довжина фасаду > 20 м, то зазори 3 мм зберігають у місцях примикання до кутових елементів і далі кожні 20 м.

Різання фіброцементного сайдингу можливе декількома інструментами – ножівкою з загартованими зуб’ями, електролобзиком з пилкою по фіброцементу (Bosch T141HM), циркулярною пилкою або болгаркою (з алмазним диском по каменю / бетону). Під час різання пил із дощок необхідно відразу видаляти. Для безпеки персоналу слід застосовувати захисні окуляри і респіратори.

Утеплення фасаду мінеральною ватою

Роботи з утеплення проводять до монтажу сайдингу. При горизонтальному розташуванні дощок, перш за все, монтують горизонтальну обрешітку з кроком 600 мм. Товщину брусків підбирають, виходячи з товщини утеплювача та інших чинників.

Утеплювач (наприклад, мінеральну вату ПРОФіТЕП) закладають між планками і кріплять за допомогою тарілчастих дюбелів. Потім до горизонтальних брусків за допомогою будівельного степлера кріплять гідро- та вітрозахисну мембрану.

Читайте також: Утеплення стін. Основні способи теплоізоляції фасадів

На горизонтальні бруски за допомогою двох саморізів із нержавіючої сталі кріплять вертикальні бруски обрешітки. Фінішний монтаж лицьової обробки виконують відповідно до вже описаної технології.

Придбати фіброцементний сайдинг Cedral та інші будівельні матеріали можна у Львові, вул. Городоцька, 300 (територія «Метро Кеш енд Керрі») та у м. Дубляни, вул. Львівська, 17.