Утеплення будинку. Використовуємо мінеральний утеплювач з газобетону Ytong Multipor

Мінеральний утеплювач з легкого комірчастого бетону Ytong Multipor можна використовувати для зовнішнього і внутрішнього утеплення будівель з газобетону та інших стінових матеріалів.

paleta-ytong-multiporТехнологія будівництва будинків з газобетону дозволяє зводити зовнішні стіни в один шар, без додаткової теплоізоляції. Проте в цьому випадку товщина стіни з газоблоків виходить досить значною.

Так, в першій температурній зоні України, до якої відносять усі області нашої країни, окрім південних регіонів і Закарпаття, мінімальна товщина газобетонної стіни (згідно з ДБН) має бути 36,5 см. Якщо ж треба побудувати будинок, що відповідає жорстким європейським вимогам, товщина зросте до 48 см. Знизити ці значення можна шляхом додаткового утеплення конструкції плитами з легкого теплоізоляційного газобетону, такого як Ytong Multipor.

Читайте також: Нові вимоги до енергоефективності будівель в Україні та ЄС. Будуємо з газобетону без утеплення

Конструкційний газобетон та газобетон для утеплення

Одна з основних характеристик газобетону – марка щільності. Виходячи з її значення, газоблоки ділять на три типи:

  • найбільш щільний конструкційний газобетон. Застосовують для будівництва несучих стін, у тому числі багатоповерхових будівель;
  • найменш щільний теплоізоляційний газобетон. Застосовують для утеплення конструкцій;
  • теплоізоляційно-конструкційні газоблоки середньої щільності. Можна використовувати для різних цілей, включаючи будівництво котеджів.

У приватному будівництві отримали поширення теплоізоляційно-конструкційні газоблоки (марка щільності D300 – D500) і утеплювачі з теплоізоляційного газобетону (марка щільності D100 – D200).

Мінеральні плити для утеплення будинків Ytong Multipor

Для утеплення будинків з газобетону та інших стінових матеріалів зручно застосовувати мінеральні плити з легкого теплоізоляційного газобетону Ytong Multipor, щільність якого складає 115 кг/м3.

Як і інші газоблоки від Ytong, мінеральний утеплювач Ytong Multipor роблять методом автоклавного тверднення з екологічно чистої натуральної сировини (цемент, вапно, пісок і вода). Він відрізняється чудовими теплоізоляційними (коефіцієнт теплопровідності λ = 0,042 Вт/м × К) і звукозахисними характеристиками, легкою вагою і точними геометричними розмірами, які не змінюються з часом.

Переваги мінерального утеплювача Ytong Multipor

До основних переваг утеплювача з легкого теплоізоляційного газобетону Ytong Multipor відносять високу міру пожежної безпеки (плити мають найвищий і безпечніший клас горючості A1), а також простоту в обробці та монтажі плит. Монтаж плит утеплювача Ytong Multipor здійснюють на тонкошарову клейову суміш Multipor, для фінішної обробки матеріалу достатньо шару штукатурки.

Завдяки тому, що мінеральний утеплювач Ytong Multipor має високий показник паропроникності (μ = 3) і дуже швидко висихає, його можна використовувати не лише для традиційного зовнішнього утеплення будівель, але і при монтажі шару теплоізоляції усередині приміщення. Здатність мінерального утеплювача Ytong Multipor «дихати» знижує вірогідність появи грибків і плісняви, від яких часто страждають утеплювачі іншого типу.

Читайте також: Міфи і правда про недоліки газобетону. Чи поглинають газоблоки вологу?

ytong-multipor-kielce-14Утеплення будинків за допомогою мінерального утеплювача Ytong Multipor

Основні сфери застосування мінерального утеплювача з газобетону Ytong Multipor:

  • внутрішнє і зовнішнє утеплення стін і фасадів будинків;
  • утеплення перекриттів підвалів, цокольних поверхів, гаражів і горищ;
  • утеплення дахів (плоских і скатних).

При будівництві будинків з газобетону монтаж мінерального утеплювача Ytong Multipor здійснюється на тонкошарову клейову суміш Multipor одночасно із зведенням основної несучої стіни.

Для додаткового утеплення споруд плити мінерального утеплювача з газобетону Ytong Multipor приклеюють на чисту рівну поверхню. Клей на плити наносять за допомогою зубчастого шпателя по усій площі плити, товщина шару – 8 мм. Мінеральний утеплювач з газобетону Ytong Multipor легко пиляти за допомогою ножівки, а легка вага плит дозволяє одній людині приклеїти шар теплоізоляції навіть на поверхню стелі.

За потреби монтажу плит на нерівну поверхню окрім клейової суміші рекомендується використовувати спеціальні кріпильні дюбелі. Клейову суміш для мінерального утеплювача Ytong Multipor можна застосовувати і в якості шару фінішної обробки, для цього його посилюють армуючою сіткою зі скловолокна.

Вибір і застосування мінерального утеплювача Ytong Multipor

Мінеральний утеплювач Ytong Multipor у парі із звичайним газобетоном від Ytong можна використовувати для зведення енергоефективних, і у тому числі «пасивних» будинків.

Наприклад, при використанні газобетону Ytong Forte PP2, 5/0,4 товщиною 24 см для будівництва енергоефективної будівлі, що відповідає європейським вимогам 2021 року, достатньо використати плити мінерального утеплювача Ytong Multipor товщиною 120 мм. В цьому випадку коефіцієнт теплопередачі двошарової конструкції (24 см + 12 см; а також відповідно – 30 см + 10 см і 36,5 см + 8 см) буде U ≤ 0,20 Вт/м2 × К .

Мінеральний утеплювач Ytong Multipor виготовляється  у розмірах 600 × 500 мм, товщина – від 50 до 300 мм.

Замовити та придбати мінеральний утеплювач з теплоізоляційного газобетону Ytong Multipor можна у «Максимус Центрі» у Львові за адресою: вул. Городоцька, 300 (територія «Метро Кеш енд Кері») та на складі у м. Дубляни, вул. Львівська, 17.

Отримати додаткову інформацію про використання мінерального утеплювача Ytong Multipor можна буде також на виставці БудЕКСПО-весна 2017, яка пройде у львівському виставковому центрі «Південний-ЕКСПО» за адресою вул. Щирецька, 36 з 21 по 24 березня 2017.